ЄС погодив вісім програм з макрофінансової допомоги для країн-партнерів у їхній боротьбі проти економічних наслідків коронавірусу

12 Августа 2020

12.00 ЄС погодив вісім програм з макрофінансової допомоги для країн-партнерів у їхній боротьбі проти економічних наслідків коронавірусу

У вівторок, 11 серпня, Європейська Комісія від імені ЄС погодила Меморандуми про взаєморозуміння щодо програм макрофінансової допомоги з вісьмома партнерами.

Ці угоди є частиною пакету макрофінансової допомоги обсягом у 3 мільярди євро для десяти країн-партнерів зі сфери розширення і сусідства. Мета підтримки — допомогти цим країнам впоратися з негативними економічними наслідками пандемії коронавірусу.

Поточне та швидке впровадження цих програм є важливим свідченням солідарності Євросоюзу з цими країнами у часи безпрецедентної кризи.

Меморандуми про взаєморозуміння вже було погоджено з Албанією, Грузією, Йорданією, Косово, Молдовою, Чорногорією, Північною Македонією та Україною. Документи було формально підписано з чотирма країнами з вищеперерахованих, а саме з Косово, Молдовою, Північною Македонією та Україною. Наразі відбуваються перемовини щодо укладання Меморандумів ще з двома країнами – Боснією та Герцеговиною і Тунісом.

Валдіс Домбровскіс, Виконавчий Віцепрезидент Єврокомісії з питань економіки, що працює для людей, сказав таке: «Вкрай важливо підтримувати наших сусідів у часи кризи задля стабільності всього регіону. У рамках глобальної реакції Євросоюзу на пандемію коронавірусу ми працюємо над тим, аби допомогти нашим країнам-сусідам пом'якшити найгірший вплив пандемії на їхні економіки. Ці «кризові програми макрофінансової допомоги» будуть надані на вигідних умовах, ґрунтуючись на підписаних Меморандумах про взаєморозуміння, які окреслюють конкретні зобов'язання щодо здійснення реформ. Це допоможе країнам-сусідам покрити свої зовнішні фінансові потреби у 2020-2021 роках – зважаючи на труднощі у боротьбі проти економічних наслідків пандемії».

Своєю чергою, Паоло Джентілоні, Європейський Комісар з питань економіки, підкреслив: «Пандемія COVID-19 не визнає кордонів; її безпрецедентні соціально-економічні наслідки впливають на країни по всьому світу. Наші партнери з регіону розширення та сусідства також серйозно постраждали. Ми, як Союз, маємо фінансову міць, аби допомогти їм обмежити негативні економічні наслідки пандемії. Єврокомісія від імені ЄС працює з десятьма партнерськими країнами задля підтримки їхніх зусиль та ведення ефективних економічних політик у часи безпрецедентної кризи. Як демонстрація солідарності ЄС угоди вже було досягнуто з вісьмома партнерами».

Меморандумами передбачені політичні кроки, що їх бенефіціари повинні здійснити, аби отримати другий транш допомоги. Узгодження та підписання Меморандумів є важливим кроком для отримання першого траншу в рамках програм. Його надання обумовлене виконанням бенефеціарами політичних передумов, включаючи дотримання ними демократичних принципів, прав людини та верховенства права. Країни-бенефіціари також повинні бути учасниками програми фінансової допомоги МВФ.

У випадку Албанії, політичні умови отримання 180 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються посилення сектору державного фінансування та стійкості фінансового сектору, поліпшення урядування, боротьби проти корупції та покращення системи соціального захисту.

Щодо Грузії, то політичні умови отримання нею 150 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги торкаються питання зміцнення управління державними фінансами, поліпшення урядування, галузевих реформ і політики, що стосується ринку праці.

Для отримання Йорданією 700 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги, країна має здійснити більш всеосяжні політичні кроки, оскільки вони покривають дві операції з надання макрофінансової допомоги. Такі кроки включають в себе заходи у сфері управління державними фінансами, комунальних послуг, соціальної політики та політики щодо ринку праці, а також урядування.

Стосовно Косова, то політичні умови отримання 100 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються посилення сектору державного фінансування та фінансової стабільності, заходів боротьби проти безробіття серед молоді, поліпшення належного урядування та боротьби проти корупції.

У випадку Молдови, політичні умови отримання 100 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються зміцнення управління державними фінансами, належного урядування, боротьби проти корупції та покращення бізнесового середовища.

У випадку Чорногорії, політичні умови отримання 60 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги торкаються питань посилення сектору державного фінансування, боротьби проти корупції, зміцнення фінансової стабільності, покращення бізнесового середовища та реформування сектору соціального захисту.

Щодо Північної Македонії, то політичні умови отримання нею 160 мільйонів євро в рамках програми макрофінансової допомоги стосуються зміцнення бюджетного управління та прозорості, а також боротьби проти корупції, посилення нагляду за фінансовим сектором, покращення бізнесового середовища та подолання безробіття серед молоді.

У випадку України, політичні умови отримання 1,2 мільярда євро в рамках програми макроекономічної допомоги є більш масштабними та всеосяжними. Вони зачіпають питання зміцнення управління державними фінансами, урядування та верховенства права, судової реформи, конкуренції на ринку газу, покращення бізнесового клімату, а також управління державними підприємствами.

Контекст

Макрофінансова допомога є частиною ширшого партнерства ЄС із країнами-сусідами і країнами із регіону розширення та є особливим інструментом реагування на кризові ситуації. Така допомога є доступною країнам зі сфери розширення та сусідства Євросоюзу, що зіштовхуються із серйозними проблемами, пов'язаними з платіжним балансом. Вона демонструє солідарність Євросоюзу з цими країнами у часи безпрецедентної кризи.

22 квітня Європейська Комісія запропонувала Рішення щодо надання макрофінансової допомоги десяти країнам зі сфери розширення та сусідства у контексті пандемії COVID-19. 25 травня його ухвалили Європейський Парламент і Рада ЄС.

Для підтримки країн-сусідів та регіону Західних Балкан, окрім макрофінансової допомоги, ЄС використовує також й інші інструменти. Зокрема, це гуманітарна, бюджетна, технічна допомога, тематичні програми, а також сприяння інвестиціям у найбільш уражені пандемією коронавірусу сфери через механізм змішаного фінансування та гарантії Європейського фонду сталого розвитку.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Великобритания опровергла обстрел своего эсминца

В Министерстве обороны Великобритании заявляют, что в сторону эсминца Великобритании...

Украинские ветераны призывают к прекращению блокады...

Члены и руководители украинских ассоциаций ветеранов вместе с дипломатами посольства...

ЕС на год продлил санкции против РФ за оккупацию Крыма

Совет ЕС сегодня продлил санкции против России, введенные в ответ на незаконную...

В Армении проходят парламентские выборы после...

В Армении сегодня, 20 июня, проходят внеочередные парламентские выборы. Новые выборы...

Два крыла кондора

Не в последнюю очередь в пользу Кастильо сыграло то, что он является верующим...

Встреча Байдена и Путина завершилась

Переговоры президента РФ Владимира Путина и президента США Джозефа Байдена на высшем...

Ferrari запустила линию люксовой одежды и открыла...

Итальянская компания Ferrari, выпускающая спортивные и гоночные автомобили, запустила...

На рынке в Китае произошел взрыв: 25 человек погибли

В Китае в городе Шиян в провинции Хубэй произошел взрыв газа. В результате...

Попытка номер два

Збигнев Бжезинский: «Поспешная демократизация, навязываемая извне, обречена на...

Булыжник на дороге. Послесловие к визиту

Камнем преткновения в грузино-украинских отношениях по-прежнему остается бывший...

В Беларуси Протасевича вывели на пресс-конференцию

Задержанный в аэропорту Минска оппозиционный журналист, один из основателей...

В России ужесточают карантин из-за вспышки...

В России за минувшие сутки выявили 13 721 новый случай коронавируса. В стране начинают...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка