ЄС погодив вісім програм з макрофінансової допомоги для країн-партнерів у їхній боротьбі проти економічних наслідків коронавірусу

12 Августа 2020 0

12.00 ЄС погодив вісім програм з макрофінансової допомоги для країн-партнерів у їхній боротьбі проти економічних наслідків коронавірусу

У вівторок, 11 серпня, Європейська Комісія від імені ЄС погодила Меморандуми про взаєморозуміння щодо програм макрофінансової допомоги з вісьмома партнерами.

Ці угоди є частиною пакету макрофінансової допомоги обсягом у 3 мільярди євро для десяти країн-партнерів зі сфери розширення і сусідства. Мета підтримки — допомогти цим країнам впоратися з негативними економічними наслідками пандемії коронавірусу.

Поточне та швидке впровадження цих програм є важливим свідченням солідарності Євросоюзу з цими країнами у часи безпрецедентної кризи.

Меморандуми про взаєморозуміння вже було погоджено з Албанією, Грузією, Йорданією, Косово, Молдовою, Чорногорією, Північною Македонією та Україною. Документи було формально підписано з чотирма країнами з вищеперерахованих, а саме з Косово, Молдовою, Північною Македонією та Україною. Наразі відбуваються перемовини щодо укладання Меморандумів ще з двома країнами – Боснією та Герцеговиною і Тунісом.

Валдіс Домбровскіс, Виконавчий Віцепрезидент Єврокомісії з питань економіки, що працює для людей, сказав таке: «Вкрай важливо підтримувати наших сусідів у часи кризи задля стабільності всього регіону. У рамках глобальної реакції Євросоюзу на пандемію коронавірусу ми працюємо над тим, аби допомогти нашим країнам-сусідам пом'якшити найгірший вплив пандемії на їхні економіки. Ці «кризові програми макрофінансової допомоги» будуть надані на вигідних умовах, ґрунтуючись на підписаних Меморандумах про взаєморозуміння, які окреслюють конкретні зобов'язання щодо здійснення реформ. Це допоможе країнам-сусідам покрити свої зовнішні фінансові потреби у 2020-2021 роках – зважаючи на труднощі у боротьбі проти економічних наслідків пандемії».

Своєю чергою, Паоло Джентілоні, Європейський Комісар з питань економіки, підкреслив: «Пандемія COVID-19 не визнає кордонів; її безпрецедентні соціально-економічні наслідки впливають на країни по всьому світу. Наші партнери з регіону розширення та сусідства також серйозно постраждали. Ми, як Союз, маємо фінансову міць, аби допомогти їм обмежити негативні економічні наслідки пандемії. Єврокомісія від імені ЄС працює з десятьма партнерськими країнами задля підтримки їхніх зусиль та ведення ефективних економічних політик у часи безпрецедентної кризи. Як демонстрація солідарності ЄС угоди вже було досягнуто з вісьмома партнерами».

Меморандумами передбачені політичні кроки, що їх бенефіціари повинні здійснити, аби отримати другий транш допомоги. Узгодження та підписання Меморандумів є важливим кроком для отримання першого траншу в рамках програм. Його надання обумовлене виконанням бенефеціарами політичних передумов, включаючи дотримання ними демократичних принципів, прав людини та верховенства права. Країни-бенефіціари також повинні бути учасниками програми фінансової допомоги МВФ.

У випадку Албанії, політичні умови отримання 180 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються посилення сектору державного фінансування та стійкості фінансового сектору, поліпшення урядування, боротьби проти корупції та покращення системи соціального захисту.

Щодо Грузії, то політичні умови отримання нею 150 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги торкаються питання зміцнення управління державними фінансами, поліпшення урядування, галузевих реформ і політики, що стосується ринку праці.

Для отримання Йорданією 700 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги, країна має здійснити більш всеосяжні політичні кроки, оскільки вони покривають дві операції з надання макрофінансової допомоги. Такі кроки включають в себе заходи у сфері управління державними фінансами, комунальних послуг, соціальної політики та політики щодо ринку праці, а також урядування.

Стосовно Косова, то політичні умови отримання 100 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються посилення сектору державного фінансування та фінансової стабільності, заходів боротьби проти безробіття серед молоді, поліпшення належного урядування та боротьби проти корупції.

У випадку Молдови, політичні умови отримання 100 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги стосуються зміцнення управління державними фінансами, належного урядування, боротьби проти корупції та покращення бізнесового середовища.

У випадку Чорногорії, політичні умови отримання 60 мільйонів євро в рамках програми макроекономічної допомоги торкаються питань посилення сектору державного фінансування, боротьби проти корупції, зміцнення фінансової стабільності, покращення бізнесового середовища та реформування сектору соціального захисту.

Щодо Північної Македонії, то політичні умови отримання нею 160 мільйонів євро в рамках програми макрофінансової допомоги стосуються зміцнення бюджетного управління та прозорості, а також боротьби проти корупції, посилення нагляду за фінансовим сектором, покращення бізнесового середовища та подолання безробіття серед молоді.

У випадку України, політичні умови отримання 1,2 мільярда євро в рамках програми макроекономічної допомоги є більш масштабними та всеосяжними. Вони зачіпають питання зміцнення управління державними фінансами, урядування та верховенства права, судової реформи, конкуренції на ринку газу, покращення бізнесового клімату, а також управління державними підприємствами.

Контекст

Макрофінансова допомога є частиною ширшого партнерства ЄС із країнами-сусідами і країнами із регіону розширення та є особливим інструментом реагування на кризові ситуації. Така допомога є доступною країнам зі сфери розширення та сусідства Євросоюзу, що зіштовхуються із серйозними проблемами, пов'язаними з платіжним балансом. Вона демонструє солідарність Євросоюзу з цими країнами у часи безпрецедентної кризи.

22 квітня Європейська Комісія запропонувала Рішення щодо надання макрофінансової допомоги десяти країнам зі сфери розширення та сусідства у контексті пандемії COVID-19. 25 травня його ухвалили Європейський Парламент і Рада ЄС.

Для підтримки країн-сусідів та регіону Західних Балкан, окрім макрофінансової допомоги, ЄС використовує також й інші інструменти. Зокрема, це гуманітарна, бюджетна, технічна допомога, тематичні програми, а також сприяння інвестиціям у найбільш уражені пандемією коронавірусу сфери через механізм змішаного фінансування та гарантії Європейського фонду сталого розвитку.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Еврокомиссия впервые предложила законодательство о...

Европейская комиссия в четверг впервые предложила законодательство ЕС о...

В Украине новое карантинное зонирование

Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и...

Казахстан отменил смертную казнь

Казахстан присоединился к протоколу об отмене смертной казни, который является частью...

Ряд европейских стран не признал тайную инаугурацию...

Германия не признает Александра Лукашенко президентом Беларуси даже после его...

За последние сутки в мире от коронавируса умерло...

По состоянию на утро 24 сентября количество жертв коронавирусной инфекции COVID-19 в мире...

США расшряют санкции в отношении РФ

Минфин США объявил о внесении в санкционный список ряда россиян и компаний, причастных...

Навального выписали из клиники «Шарите»

22 сентября российского оппозиционера Алексея Навального выписали из клиники "Шарите",...

В Минске тайно прошла инаугурация Лукашенко

Новоизбранный президент Беларуси Александр Лукашенко провел тайную инаугурацию во...

В мире за последние сутки от COVID-19 умерли более 5 тыс....

За последние сутки в мире от коронавируса умерли 5 033 человека, свидетельствуют данные...

Президент Евросовета Мишель ушел на карантин

Президент Европейского Совета Шарль Мишель вынужденно ушел на карантин из-за контакта...

В мире число больных COVID-19 превысило 31 млн

По состоянию на 22 сентября общее количество подтвержденных случаев COVID-19 выросло в...

В Беларуси милиция стреляла и применила газ

В белорусском Бресте во время акции протеста против президента страны Александра...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка