География заробитчанства расширяется

29 Января 2020 0

«У цьому році на світовому ринку праці грядуть зміни, що, за прогнозами експертів, спровокують ще більший відтік українців на роботу за кордон, -- пишет «Нова Тернопільська газета». — Якщо раніше українці виїжджали переважно до Польщі, Угорщини, Італії, Чехії, то тепер заробітчанська географія розшириться ще на Німеччину, Францію, Бельгію, країни Скандинавії».

В своей публикации наши тернопольские коллеги делятся весьма актуальной для многих жителей Украины информацией: какие изменения, касающиеся трудовых мигрантов, вступают в силу в законодательствах западных стран в 2020-м. И как они отразятся на украинских заробитчанах.

«З березня цього року в Німеччині набирає чинності новий міграційний закон, який полегшить працевлаштування для громадян країн, що не входять до ЄС. Коли відкриється для працевлаштування ринок Німеччини, очевидно, в Україні почнеться нова хвиля трудової міграції. Адже у Німеччині зарплати вдвічі-втричі вищі, ніж у сусідній Польщі, і становить в еквіваленті 50--100 тисяч гривень. За даними статистики, близько половини працюючих в Польщі українців готові переїхати до Німеччини.

Приїжджати на роботу в Німеччину недавно запросила в спеціальному відеозверненні німецький канцлер Ангела Меркель. За її словами, в країні назрів гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки. У Німеччині чекають як кваліфікованих спеціалістів з автоматизації, автомобільного інжинірингу, в авіаційно-космічній техніці, так і звичайних робітників: будівельників, електриків, операторів кранів, а також медсестер, доглядальниць, працівників складів, збирачів урожаю, далекобійників, пекарів. Великий попит і на майстрів вузького профілю: з нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Бракує також фахівців з прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, працівників транспорту.

За даними експертів, більшість німецьких роботодавців готові платити в перерахунку на наші гроші від 46 тисяч до 90 тисяч гривень на місяць. А близько 30% навіть більше -- від 90 тисяч до 135 тисяч грн. (найбільше -- у програмістів і медпрацівників).

Поляки, побоюючись втратити українську робочу силу, вже анонсували підвищення мінімальної зарплати, яке позначиться і на заробітках українців. З цього року «мінімалка» складає 2 тисячі 600 злотих (близько 16 тисяч гривень), на 350 злотих (2 тисячі гривень) більше, ніж до того. Правда, до вирахування податків. Відповідно зросте і плата за годину роботи, що в 2020 році складатиме мінімум 17 злотих на годину (106 грн.), нині платять від 12 злотих на годину (75 грн.). А до кінця цього року польський уряд обіцяє підвищити мінімальну ставку до 3 тисяч злотих на місяць (близько 19 тисяч гривень).

Українці найчастіше працюють у Польщі на збиранні врожаю, на будівництвах і прислугою з середньою зарплатою 18--30 тисяч гривень. Щоб утримати працівників і зацікавити нових, поляки також з цього року обіцяють бонуси. Це, наприклад, безкоштовне житло, їжа та курси польської мови.

Закликає іноземних робітників і Канада, цього року канадський уряд вирішив збільшити міграційні квоти. Якщо нині до заокеанської країни приїжджають близько 300 тисяч емігрантів, то в наступні два роки там чекають не менше мільйона осіб. Зарплати коливаються від 2 тисяч канадських доларів (35 тисяч гривень) до 10 тисяч (180 тисяч гривень) і більше. Скажімо, електрикам, водопровідникам платять близько 3--3,5 тисячі канадських доларів (приблизно 55--60 тисяч гривень). У поліцейських -- близько 5 тисяч (приблизно 90 тисяч гривень). Дуже цінуються медпрацівники. Сімейний лікар отримує приблизно 14 тисяч канадських доларів на місяць (250 тисяч гривень), хірург -- 17 тисяч (300 тисяч гривень), а медсестра -- 7 тисяч (125 тисяч). Проте українські дипломи в Канаді не визнають, потрібно підтверджувати кваліфікацію. Навчання платне для всіх і дуже дороге. Зрозуміло, що потрібно досконало володіти англійською (вимагають міжнародний сертифікат IELTS на знання мови з оцінкою не нижче 6,5) і ще бажано другою державною -- французькою.

У США також вступають в силу зміни в імміграційній системі, які в минулому році прийняла адміністрація президента Трампа. Назвати їх позитивними для мігрантів навряд чи можна, адже політика Трампа спрямована на скорочення, а не на збільшення міграції. По-перше, будуть збільшені збори за заяви. Так, заява про натуралізацію буде коштувати не 640, а 1170 доларів. Клопотання про отримання дозволу на працевлаштування, так звана форма I-765, подорожчає на 20% до 490 доларів, а заява про скасування умов постійного проживання, отриманих в результаті шлюбу (форма I-751), буде коштувати 760 доларів. Претендентів на отримання громадянства чекає більш складний тест з англійської мови та історії США.

Але буде й полегшення -- паперові заяви замінять онлайн-заявками. Нові цифрові форми додадуть в серію онлайн-інструментів самодопомоги, які дозволять іммігрантам стежити за ходом їх справ і прискорять процес».

Другие новости по теме: Визовый рекорд заробитчан

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Заробитчане перевели в Украину $12 млрд.

Национальный банк заявляет, что по предварительным итогам 2019 года объем частных...

В Польше за год обнаружили более 13 тысяч нелегальных...

В 2019 году пограничники Польши во время проверок легальности пребывания иностранцев...

Визовый рекорд заробитчан

МИД Чехии сообщает о рекордном интересе иностранцев к въездным визам в страну: так, за...

Украинцы, работающие за границей, все чаще...

Заробитчане все реже кладут деньги на банковские счета и чаще вкладывают их в...

До 40 тысяч в год: Чехия решила принимать в два раза...

Ранее страна могла принять только 19,6 тысячи работающих украинцев

Смерть на чужбине: украинца на польском заводе...

Он получил повреждения грудной клетки, позвоночника; цепочка, которую мужчина носил на...

Загрузка...

Мировые рынки потеряли $5 триллионов из-за...

В ходе худшей с 2008 года недели мировые рынки потеряли уже 5 триллионов долларов...

Из-за коронавируса впервые в истории отменен...

Швейцарское правительство приняло решение о запрете проведения всех массовых...

Канада перестанет оплачивать охрану принца Гарри и...

Канадские власти решили прекратить финансирование охраны принца Гарри и Меган...

Президента Монголии отправили на карантин

Президента Монголии Халтмаагийна Баттулгу отправили на 14-дневный карантин после...

В России прокомментировали обстрел турецких военных

Министерство обороны РФ утверждает, что российская авиация не наносила удары по...

В Беларуси зафиксировали первый случай коронавируса

Министерство здравоохранения Беларуси в пятницу, 28 февраля, заявило о первом случае...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка