География заробитчанства расширяется

29 Января 2020

«У цьому році на світовому ринку праці грядуть зміни, що, за прогнозами експертів, спровокують ще більший відтік українців на роботу за кордон, -- пишет «Нова Тернопільська газета». — Якщо раніше українці виїжджали переважно до Польщі, Угорщини, Італії, Чехії, то тепер заробітчанська географія розшириться ще на Німеччину, Францію, Бельгію, країни Скандинавії».

В своей публикации наши тернопольские коллеги делятся весьма актуальной для многих жителей Украины информацией: какие изменения, касающиеся трудовых мигрантов, вступают в силу в законодательствах западных стран в 2020-м. И как они отразятся на украинских заробитчанах.

«З березня цього року в Німеччині набирає чинності новий міграційний закон, який полегшить працевлаштування для громадян країн, що не входять до ЄС. Коли відкриється для працевлаштування ринок Німеччини, очевидно, в Україні почнеться нова хвиля трудової міграції. Адже у Німеччині зарплати вдвічі-втричі вищі, ніж у сусідній Польщі, і становить в еквіваленті 50--100 тисяч гривень. За даними статистики, близько половини працюючих в Польщі українців готові переїхати до Німеччини.

Приїжджати на роботу в Німеччину недавно запросила в спеціальному відеозверненні німецький канцлер Ангела Меркель. За її словами, в країні назрів гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки. У Німеччині чекають як кваліфікованих спеціалістів з автоматизації, автомобільного інжинірингу, в авіаційно-космічній техніці, так і звичайних робітників: будівельників, електриків, операторів кранів, а також медсестер, доглядальниць, працівників складів, збирачів урожаю, далекобійників, пекарів. Великий попит і на майстрів вузького профілю: з нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Бракує також фахівців з прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, працівників транспорту.

За даними експертів, більшість німецьких роботодавців готові платити в перерахунку на наші гроші від 46 тисяч до 90 тисяч гривень на місяць. А близько 30% навіть більше -- від 90 тисяч до 135 тисяч грн. (найбільше -- у програмістів і медпрацівників).

Поляки, побоюючись втратити українську робочу силу, вже анонсували підвищення мінімальної зарплати, яке позначиться і на заробітках українців. З цього року «мінімалка» складає 2 тисячі 600 злотих (близько 16 тисяч гривень), на 350 злотих (2 тисячі гривень) більше, ніж до того. Правда, до вирахування податків. Відповідно зросте і плата за годину роботи, що в 2020 році складатиме мінімум 17 злотих на годину (106 грн.), нині платять від 12 злотих на годину (75 грн.). А до кінця цього року польський уряд обіцяє підвищити мінімальну ставку до 3 тисяч злотих на місяць (близько 19 тисяч гривень).

Українці найчастіше працюють у Польщі на збиранні врожаю, на будівництвах і прислугою з середньою зарплатою 18--30 тисяч гривень. Щоб утримати працівників і зацікавити нових, поляки також з цього року обіцяють бонуси. Це, наприклад, безкоштовне житло, їжа та курси польської мови.

Закликає іноземних робітників і Канада, цього року канадський уряд вирішив збільшити міграційні квоти. Якщо нині до заокеанської країни приїжджають близько 300 тисяч емігрантів, то в наступні два роки там чекають не менше мільйона осіб. Зарплати коливаються від 2 тисяч канадських доларів (35 тисяч гривень) до 10 тисяч (180 тисяч гривень) і більше. Скажімо, електрикам, водопровідникам платять близько 3--3,5 тисячі канадських доларів (приблизно 55--60 тисяч гривень). У поліцейських -- близько 5 тисяч (приблизно 90 тисяч гривень). Дуже цінуються медпрацівники. Сімейний лікар отримує приблизно 14 тисяч канадських доларів на місяць (250 тисяч гривень), хірург -- 17 тисяч (300 тисяч гривень), а медсестра -- 7 тисяч (125 тисяч). Проте українські дипломи в Канаді не визнають, потрібно підтверджувати кваліфікацію. Навчання платне для всіх і дуже дороге. Зрозуміло, що потрібно досконало володіти англійською (вимагають міжнародний сертифікат IELTS на знання мови з оцінкою не нижче 6,5) і ще бажано другою державною -- французькою.

У США також вступають в силу зміни в імміграційній системі, які в минулому році прийняла адміністрація президента Трампа. Назвати їх позитивними для мігрантів навряд чи можна, адже політика Трампа спрямована на скорочення, а не на збільшення міграції. По-перше, будуть збільшені збори за заяви. Так, заява про натуралізацію буде коштувати не 640, а 1170 доларів. Клопотання про отримання дозволу на працевлаштування, так звана форма I-765, подорожчає на 20% до 490 доларів, а заява про скасування умов постійного проживання, отриманих в результаті шлюбу (форма I-751), буде коштувати 760 доларів. Претендентів на отримання громадянства чекає більш складний тест з англійської мови та історії США.

Але буде й полегшення -- паперові заяви замінять онлайн-заявками. Нові цифрові форми додадуть в серію онлайн-інструментів самодопомоги, які дозволять іммігрантам стежити за ходом їх справ і прискорять процес».

Другие новости по теме: Визовый рекорд заробитчан

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram

Увеличились денежные переводы в Украину

С января по ноябрь украинские трудовые мигранты перечислили на родину 11,026 миллиарда...

Денежные переводы заробитчан в Украину за месяц...

Объем денежных переводов трудовых мигрантов в Украину в сентябре 2020 года, по сравнению...

Украинцы на 20% увеличили поиск работы за границей

Украинцы все чаще ищут работу за рубежом. В начале лета на сайте Jooble искали работу за...

Переводы от заробитчан продолжают падать

Денежные переводы заробитчан начали падать с началом коронакризиса. Динамику...

Заробитчане стали переводить в Украину меньше денег

Сумма частных валютных переводов из-за рубежа в апреле упала на 10,4% по сравнению с...

Украинцы стали чаще искать работу за рубежом

В середине июня 2020 года украинцы активизировали поиск работы за рубежом.

Боевые корабли РФ вышли на учения в Черное море

Отряд российских боевых кораблей вышел на учения в Черное море. В море экипажи...

Зеленский посетит Францию 16 апреля, Макрон примет его...

Президент Украины Владимир Зеленский посетит Францию 16 апреля. Французский лидер...

В Польше опасаются, что Новак может бежать из страны

Окружной суд в Варшаве, принимая в понедельник решение об освобождении бывшего и.о....

Страны Балтии впервые полностью отказались от...

Страны Балтии впервые в истории полностью отказались от электроэнергии из России....

Катастрофа МН17: В Нидерландах обнародовали записи...

На записи человек с голосом Дубинского обсуждает с человеком, похожим по голосу на...

В Германии заговорили о выходе из ЕС

Немецкая правопопулистская партия "Альтернатива для Германии" приняла программу, в...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка