Індекс щастя: в світі та в Україні

15 Января 2021

Дослідження проводиться асоціацією незалежних дослідницьких агентствGallup International з 1947 року в 42 країнах світу, зокрема певний час і в Україні. На усьому пострадянському просторі представником цієї асоціації є дослідницький холдинг Ромир, а в Україні  в цьому році це дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) спільно з Фондом «Демократичні ініціативи»[1].

В цьому дослідженні індекс щастя розраховується як відсоток тих, хто вважає себе щасливим, мінус відсоток тих, хто вважає себе нещасливим.

Більше двох із п'яти (43%) опитаних у країнах, де проводилось дослідження, вважають, що наступні дванадцять місяців будуть кращими за попередні, 24% - що будуть гіршими та 26% - такими ж. Найвищий песимізм у Гонконгу (57% - що стане гірше), тоді як оптимізм найсильніший в Азербайджані (73% - що стане краще). Натомість, 37% українців вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.

Це результати найдовшого у світі глобального опитування, проведеного в 1979 році Gallup International. Охоплюючи понад 40 країн та розмовляючи з понад 38 000 дорослими, результати також показують, що, будучи більш оптимістичним щодо 2021 року, це відчуття не поширюється на думки щодо розвитку світової економіки. Як удар для багатьох підприємств прозвучить те, що  споживчі витрати наступного року, ймовірно, будуть невеликими. Приблизно кожен другий (46%) вважає, що 2021 рік буде роком економічних труднощів, і лише 25% вважають, що це буде рік економічного процвітання.

У цілому саме громадяни ЄС рухають цей песимізм; оскільки пандемія в багатьох країнах ЄС не свідчить про те, що вона перебуває під контролем, 63% вважають, що наступний рік буде економічно складним. Україна теж не плекає надію щодо стану економіки, тому 51% вважають, що наступний рік буде роком економічних труднощів.

Однак, незважаючи на економічний песимізм, щастя, очевидно, просвічує крізь нього.Більше половини (54%) респондентів країн, де проводилось дослідження, відповіли, що вважають себе щасливими, лише близько одного з десяти (14%) кажуть, що вони нещасні. Трохи більше четвертої частини опитаних (31%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс становить 40%.

В Україні він дещо нижчий, ніж у світі в цілому (нижчий так званого «світового індексу щастя»), крім того Україна демонструє різке падіння порівняно з минулим роком: у 2019 33%, у 2020 році 14%.  Втім цей індекс все ж вищий, ніж у 2018 році (тоді він був 8%).

Примітно, що кількість щасливих (49%) все ж більша за кількість нещасливих (35%), кількість щасливих за рік практично не змінилася, падіння індексу щастя відбулося через зростання кількості нещасливих.

Кантчо Стойчев, президент GIA, так прокоментуав раезультати дослідження: «У такому рідкісному випадку, коли ми маємо справжню світову громадську думку, Світ в цілому зберігає свій оптимізм на наступний рік, але песимістичні установки домінують у більшості країн, ніж зазвичай. Хоча люди очікують, що прийдешній 2021 рік закінчить пандемію, немає жодних ілюзій, що економічні труднощі будуть подолані в короткі терміни. Безумовно, дискусія про баланс між охороною здоров’я та процвітанням буде в центрі уваги світової влади на наступні роки".

Наскільки щасливою чи нещасливою людиною Ви себе відчуваєте у зв’язку з подіями вашого особистого життя?

Порівняльні показники індексу щастя в Україні в 2019 та 2020 роках (індекс може змінюватися від +100, коли всі щасливі, до -100, коли всі нещасливі)

Оскільки Україна опинилась в десятці країн, мешканці яких схильні важати своє особисте життя нещасливим, наводимо дані щодо відносно найбільш «щасливих» і «нещасливих» країн світу.

Індекс щастя за країнами. ТОП найбільш «щасливих» та «нещасливих» країн

Як можна побачити показник щастя залежить передусім від внутрішнього локального відчуття щастя, також ваговим чинником є економічне становище респондентів. Цікавим аспектом є відчуття щастя українців, яке майже на рівні з Вірменією, яка в 2020 році вела війну з Азербайджаном.

Інформаційно цікавим можна вважати розподіл індексу щастя за різними регіонами світу. Він ще раз свідчить, що ні ступінь економічного розвитку, ні регіон не впливають безпосередньо на сприйняття свого життя людьми щасливим чи нещасливим. чи нещасливим

У цьому контексті достатньо інформаційним є розподіл індексу щастя за регіонами світу:

Судячи з даних, можна стверджувати, що ні матеріальне становище, ні війна не впливають на відчуття щастя в тому чи іншому регіоні. Хоча, безумовно, такі впливи присутні, вони часто не стають визначальними. Все ж таки почуття щастя - це внутрішнє відчуття кожної людини або бажання відчувати себе щасливою або ні.

Покриття регіонів:

▪ ЄС загалом - поєднує ЄС Захід і ЄС Схід

▪ Захід ЄС - Австрія, Фінляндія, Німеччина, Італія, Іспанія, Великобританія

▪ Схід ЄС - Болгарія, Чехія, Польща

▪ Європа, що не входить до ЄС - Арменія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Північна Македонія, Сербія, Швейцарія, Україна

▪ Латинська Америка - Аргентина, Колумбія, Еквадор, Мексика, Перу

▪ Східна Азія - Гонконг, Індонезія, Японія, Філіппіни, Малайзія, Республіка Корея, Таїланд, В'єтнам,

▪ Західна Азія - Афганістан, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан, Пакистан, Туреччина

▪ Африка - Нігерія, Гана

▪ США, Індія та Росія не входять до жодної іншої регіональної категорії

Розмір вибірки та режим польових робіт: Всього було опитано 38 709 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2020 року було проведено інтерв’ю з представницькою вибіркою з приблизно 1000 чоловіків та жінок, або особистим шляхом, або за телефоном, або через Інтернет. Похибка опитування становить від + 3-5% на рівні 95% довіри.

Міжнародна асоціація Галлап (GIA) – провідна глобальна незалежна асоціація з вивчення ринку та опитування.

Понад 70 років членів Gallup International продемонстрували свою експертну здатність проводити опитування в різних країнах на порівняльній основі та забезпечувати найвищу якість. Наші понад 100 членів та партнерів - це провідні національні інститути, що володіють глибокими місцевими знаннями про методи та методики дослідження, статистичні джерела, звичаї та культурні відмінності своєї країни та ретельно відібрані Радою Асоціації. Маючи лише одне агентство-член у кожній країні, члени щодня працюють разом, щоб ділитися знаннями, новими дослідницькими методами та інструментами, а також надавати найбільш відповідні рішення для міжнародних дослідницьких проектів та обслуговувати наших клієнтів наскільки це можливо.

[1] Польовий етап в Україні здійснював КМІС, опитування проведено на початку грудня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted  telephone  interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5%.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Думки і погляди населення щодо «опитування»,...

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з...

Оцінка ситуації в Україні і сприйняття партій та...

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

Ставлення населення України до Росії та населення...

Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) з 12 до 16 вересня 2020 року провів...

Сто украинских детей поедут в июне в Турцию в рамках...

В этом году в рамках проекта "Продвижение социально-культурного пространства Украины...

18 европейских компаний вышли из СП-2

Не менее 18 европейских компаний вышли из проекта "Северный поток 2" из-за американских...

"Вопрос человечности": президент Германии призвал...

Президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер обратился к богатым государствам из-за...

В Новой Зеландии на берег выбросились около 50 черных...

На берег косы Феруэлл-спит, расположенной на северной оконечности Южного острова...

Число жертв коронавируса в США превысило потери во...

Число жертв коронавируса нового типа в США пересекло отметку в 500 тысяч. Это больше, чем...

В Израиле закрыли пляжи на Средиземном море из-за...

Правительство Израиля закрыло пляжи на Средиземном море. Там случился разлив смолы,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка