Щоби підвищити бюджетну прозорість в Україні потрібне якісне та ефективне планування бюджетних коштів, - Пацкан

01 Мая 2020 0

Дотримання усіма учасниками бюджетного процесу вимог законодавства, якісне макроекономічне прогнозування і ефективне планування бюджетних коштів розпорядниками дозволить підвищити бюджетну прозорість в Україні.

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час прес-конференції в інформаційному агентстві УНІАН на тему: «Місце України в глобальному рейтингу бюджетної прозорості».

У міжнародному рейтингу бюджетної прозорості за 2019 рік Україна посіла 26 місце (з 117 країн) та піднялася на 13 позицій вгору. Із максимальних 100 балів Україна набрала 63. При цьому таку складову рейтингу як нагляд Рахункової палати за бюджетним процесом оцінено у 83 бали.

Валерій Пацкан зазначив, що така висока оцінка є свідченням того, що Рахункова палата в Україні забезпечує достатній нагляд за бюджетом.

«Підвищення рейтингу стало можливим завдяки тому, що в 2018 році вперше за 22 роки діяльності Рахункової палати проведено зовнішнє оцінювання її функціонування фахівцями Національного Аудиторського Офісу Великобританії. Це допомогло нам зрозуміти, що конкретно ми маємо змінити для підвищення якості роботи Рахункової палати. На основі результатів функціональної оцінки напрацьована і затверджена Стратегія розвитку Рахункової палати на 5 років», - розповів Голова Рахункової палати.

Коментуючи залучення представників громадського суспільства до роботи Рахункової палати, Валерій Пацкан відзначив, що в інституції до карантину проводилися зустрічі з експертами для обговорення актуальних питань бюджетного процесу.

«Залучаємо більше громадських організацій щодо моніторингу виконання рекомендацій Рахункової палати. Наразі цей показник десь 60-65%. Якщо б виконувалося більше наших рекомендацій, можливо б Україна посіла інше місце в рейтингу бюджетної прозорості. Зараз внесений законопроєкт, в якому прописано посилення відповідальності за невиконання рекомендацій Рахункової палати», - додав Валерій Пацкан.

Він також назвав ключові проблеми на шляху бюджетної прозорості. Це ігнорування Бюджетної декларації, непрозорість макроекономічного прогнозування, обмеженість інформації про розрахунки доходів бюджету, неповна інформація про фінансові ресурси та їх використання у бюджетній звітності, розміщення інформації про використання бюджетних коштів у форматах, непридатних для автоматичної обробки тощо. 

«Як покращити цю прозорість? В першу чергу це неухильне дотримання усіма учасниками бюджетного процесу вимог бюджетного законодавства. Якщо не будемо робити, як зазвичай це робиться в кінці року, перекидки з одних статей на інші в міністерствах та серед інших розпорядників бюджетних коштів, то ми так само покращимо рейтинг України в частині бюджетної прозорості. Те саме відбудеться, якщо ми вимагатимемо від розпорядників коштів ефективно планувати свою роботу. І ще один важливий момент, про що я неодноразово заявляв, - щоби був впроваджений електронний бюджет. Щоби кожен громадянин в режимі онлайн міг побачити, які кошти на яку програму заплановані і як вони використовуються», - наголосив Валерій Пацкан.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Мэр Сеула обнаружен мертвым

Глава городской администрации Сеула Пак Вон Сун в четверг найден мертвым

Число миллионеров в мире выросло

Совокупное состояние всех долларовых миллионеров мира в 2019 году увеличилось на 8,6% и...

Компанию Amazon оштрафовали за продажу товаров в...

Министерство финансов США оштрафовало интернет-магазин Amazon на $134,5 тысяч за то, что...

Число инфицированных коронавирусом в мире превысило...

По состоянию на утро 9 июля во всем мире коронавирусом заразилось 12 012 720 человек.

В Литве запретили каналы RT

Литовская комиссия по вопросам радио и телевидения запретила трансляцию каналов RT...

Экологи провели в океане крупнейшую чистку от...

В мировом океане провели самую масштабную за всю историю чистку от пластика.

Дания дала зеленый свет строительству последнего...

Дания разрешила использовать при строительстве газопровода "Северный поток - 2"...

Еврокомиссия разрешила продавать первое лекарство...

Европейская комиссия предоставила условное разрешение на продажу лекарственного...

В Китае зафиксирована бубонная чума

На севере Китая в автономном районе Внутренняя Монголия у местного жителя обнаружено,...

Коронавирусом в мире инфицированы почти 11,5 млн...

По состоянию на утро 6 июля во всем мире коронавирусом заразилось 11 419 638 человек.

Станцию берлинского метро назовут в честь Михаила...

Станция метро в Берлине сменила ставшее неполиткорректным название...

В Казахстане ввели строгие карантинные меры

11 мая в Казахстане прекратили действие режима чрезвычайного положения и ослабили...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка