Терміново та негайно необхідне прийняття Закону про державну безпеку Спеціального адміністративного району Сянґан

25 Мая 2020 1 0

Третя сесія 13-го скликання Всекитайських зборів народних представників включила до порядку денного рішення (проект) про створення та вдосконалення правової системи та правоохоронного механізму для забезпечення державної безпеки у спеціальному адміністративному районі Сянґан.

В останні роки, зокрема після того, як у червні минулого року зчинилася «хвиля заворушень» у зв'язку з пропозицією про внесення поправок до положення про екстрадицію САР Сянґану, дії ворожих сил всередині й за межами Сянґану створили реальні загрози та завдали серйозної шкоди державній безпеці Спеціального адміністративного району Сянґан.
Діяльність так званих організацій «Незалежність Сянґану» та місцевих радикальних сепаратистських сил день у день вдаються до все більшого безчинства. Вони відкрито агітували за «незалежність Сянґану», вимагали «побудову держави збройними силами» та «прийняття конституції на майдані», ганьбили та спалювали національний прапор, паплюжили державний герб, штурмували представницькі органи центрального уряду в Сянґані та урядові установи САР Сянґан, а також паралізували державне управління та діяльність законодавчої ради.
Вони підпалювали вулиці, всюди кидали напалмові та запальні бомби, завдавали шкоди громадським об'єктам і майну, жорстоко протистояли правозастосуванню поліції, здійснювали напади, тримали в ув'язненні, били поліцейських і мирних громадян, незаконно зберігали вогнепальну зброю та боєприпаси, встановлювали вибухові пристрої та навіть залякували зараженням сибірською виразкою.
Ступінь руйнувань постійно зростає, демонструючи характерні ознаки тероризму.
Деякі зовнішні іноземні сили відкрито втручаються у справи Сянґану через законодавство, адміністрацію, неурядові організації та інші засоби, щоб підтримати сили «незалежності Сянґану», забезпечити прикриття, підірвати процвітання й стабільність Сянґану та спробувати сприяти Сянґану стати незалежним або напівнезалежний політичним об'єктом, привести до становлення Сянґана у ролі «плацдарму» для розколу, підриву, проникнення та руйнування Китаю.
Ці дії кидають величезний виклик принципу «одна країна, дві системи», серйозно підривають верховенство права та ставлять під загрозу інтереси державного суверенітету, безпеки та розвитку. Жоден відповідальний уряд не може ігнорувати та залишити без нагляду дії, які серйозно загрожують безпеці країни.
Державна безпека є наріжним каменем для існування та розвитку країни, що зачіпає національні інтереси країни та є справою найбільшої ваги держави. У будь-якій країні світу законодавство про держбезпеку належить державній законодавчій владі. Спеціальний адміністративний район Сянґан є невіддільною частиною Китайської Народної Республіки та місцевим адміністративним районом з високим ступенем автономії, що прямо підпорядкується Центральному народному уряду. Китайський уряд несе найбільшу та цілковиту відповідальність за держбезпеку своїх місцевих адміністративних районів, а також володіє всіма необхідними повноваженнями для їх здійснення – це основна теорія й принцип державного суверенітету, а також загальна практика в усіх країнах.
Всекитайські збори народних представників ухвалили рішення про створення та вдосконалення правової системи та правоохоронного механізму для забезпечення державної безпеки у Спеціальному адміністративному районі Сянґан. Основною метою є забезпечення державної безпеки та підтримання процвітання й стабільності Сянґану, у такий спосіб покращуючи захист законних прав та свобод жителів Сянґану.
Після повернення Сянґану під юрисдикцію КНР жителі Сянґану користувалися безпрецедентними правами та свободами, включаючи свободу демонстрацій, свободу слова та свободу преси. Однак жодні права та свободи не є абсолютними. Виходячи з необхідності підтримування державної безпеки, суспільної безпеки та порядку, захисту прав та свобод кожної людини, розумні та необхідні обмеження на реалізацію прав в юридичній формі можуть бути застосовані. Будь-яка свобода є свободою у рамках закону. Такі міжнародні конвенції, як «Міжнародна конвенція про громадянські та політичні права», «Міжнародна конвенція про економічні, соціальні та культурні права», а також конституції більш ніж 100 країн, чітко передбачають, що кожен, хто користується відповідними правами та свободами, не повинен наражати на небезпеку державну безпеку. З метою забезпечення державної безпеки на особисту свободу та права громадян накладаються обґрунтовані та лімітовані обмеження. Багато країн прийняли велику кількість відповідних законів.
Радикальна насильницька злочинна поведінка в Сянґані вже стала «громадським злом» у суспільстві. Всекитайські збори народних представників прийняли закон про держбезпеку в САР Сянґан, акцентуючи увагу на діях, які представляють серйозну загрозу державній безпеці, а саме: розкол країни, підрив державної влади, організація та здійснення терактів, а також дії іноземних зовнішніх сил щодо втручання у справи САР Сянґан.
Закон стосується виключно невеликої кількості сил «незалежності Сянґану» та радикалів, які здатні нести серйозну загрозу державній безпеці. Водночас закон захищає переважну більшість громадян Сянґану, котрі дотримуються закону. Відповідно до закону свобода слова, преси, публікацій та зборів, чим користується численне населення Сянґану, не підпадає під вплив, повсякденне життя не буде порушене, а безпека майна, як і раніше, буде надійно захищена.
Закон покликаний покарати вкрай малу кількість сил «незалежності Сянґану», розкольників, сепаратистів, організаторів та учасників терористичних дій і -- у фундаментальних інтересах сянґанського суспільства -- захистити переважну більшість громадян Сянґану, котрі дотримуються закону.
Підтримка державної безпеки є важливою передумовою та основою для захисту прав людини, в тому числі прав та свобод жителів Сянґану. Лише ефективне запобігання, припинення та покарання незаконних, злочинних та таких дій, що загрожують національній безпеці, і може гарантувати безпеку життя і майна переважної більшості жителів та краще захистить основні права та свободи людини.
Як вищий орган державної влади Китаю Всекитайські збори народних представників посилюють роботу щодо захисту законодавства про державну безпеку Спеціального адміністративного району Сянґан – це сприятиме ефективному запобіганню та контролю ризиків держбезпеки, довгостроковому процвітанню, довготривалому порядку та стабільності Сянґану, захисту законних прав та свобод громадян Сянґану, збереженню ліпшого правового й ділового середовища у Сянґані та дозволить режиму «одна країна, дві системи» рухатися у правильному напрямку непохитно та довгостроково.

Нидерланды подали в суд на РФ

Нидерланды заявляют, что направляют жалобу в Европейский суд по правам человека с тем,...

Чрезвычайный и Полномочный Посол КНР в Украине Фань...

Китайско-американские отношения – самые важные двусторонние отношения на...

Лэ Юйчэн: «Попытка расколоть мир в цифровом веке...

Выступление заместителя министра иностранных дел КНР Лэ Юйчэна с темой «Невозможно...

PayPal ограничивает сервис в РФ

Международная платежная система PayPal отказывается от осуществления клиентских...

Мэр Сеула обнаружен мертвым

Глава городской администрации Сеула Пак Вон Сун в четверг найден мертвым

Число миллионеров в мире выросло

Совокупное состояние всех долларовых миллионеров мира в 2019 году увеличилось на 8,6% и...

Компанию Amazon оштрафовали за продажу товаров в...

Министерство финансов США оштрафовало интернет-магазин Amazon на $134,5 тысяч за то, что...

Число инфицированных коронавирусом в мире превысило...

По состоянию на утро 9 июля во всем мире коронавирусом заразилось 12 012 720 человек.

В Литве запретили каналы RT

Литовская комиссия по вопросам радио и телевидения запретила трансляцию каналов RT...

Экологи провели в океане крупнейшую чистку от...

В мировом океане провели самую масштабную за всю историю чистку от пластика.

Дания дала зеленый свет строительству последнего...

Дания разрешила использовать при строительстве газопровода "Северный поток - 2"...

Еврокомиссия разрешила продавать первое лекарство...

Европейская комиссия предоставила условное разрешение на продажу лекарственного...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Валерий
26 Мая 2020, Валерий

Непонятно кто и от чьего имени опубликован этот материал . Аноним ? Почему и зачем ?
Судя по стилистике, эти данные предоставлены посольством Китая , но это почему- то не
отражено редакцией . Вопрос , однако ...

- 1 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка