Вона має значення: проста правда про шкідливі практики щодо дівчат та жінок

03 Июля 2020

У селі, що знаходиться у віддаленій частині на заході Непалу, Рачана Сунар боролася з планами свого батька видати заміж, коли їй було лише 15 років, замість цього вона займалася навчанням. Сьогодні вона є всесвітньо відомою прихильницею боротьби з дитячими шлюбами та прагне посилити права жінок.

В Азербайджані, де зберігаються традиційні соціальні норми і народженню хлопчика все ще віддається перевага перед дівчинкою, Яногланд Ільясов - відомий публічний діяч, який проводить семінари, закликаючи чоловіків переглянути своє ставлення до жінок і дівчат. Але його найголовніша роль - бути люблячим батьком його однорічної дочки.

Хоча вони живуть в різних місцях, і їхні мови та віри можуть відрізнятися, Рачана та Яногланд поділяють подібне переконання - що дівчата гідні любові та турботи, вони мають можливість зробити власний вибір та вирішувати своє майбутнє.

Але в багатьох місцях дуже мало таких змінотворців, як вони. Засновані на гендерній нерівності системи вірування продовжують формувати соціальні норми та шкідливі практики, які позбавляють дівчат і жінок можливості реалізовувати свої права та робити власний вибір, керувати власним тілом та життям.

Дитячі шлюби залишаються широко розповсюдженими на території Євразії, починаючи від Індії, Бангладеш та Непалу до Грузії, Туреччини та Албанії. 30 відсотків жінок у віці 20–24 років у Південній Азії, 7 відсотків у Східній Азії та Тихоокеанському регіоні та 12 відсотків у Східній Європі та Центральній Азії одружилися будучи молодше 18 років.

Перевага народженню сина перед донькою сина досі застосовується в Південній Азії, Китаї та В'єтнамі, а також на Південному Кавказі та в частинах Південно-Східної Європи. Це значно сприяє демографічній кризі, спричиненій приблизно 140 мільйонами "зниклих дівчат".

В останні десятиліття для боротьби з цими шкідливими практиками була використана низка угод, заснованих на гендерній рівності та правах людини, включаючи узгоджену 179 урядами Програму дій ICPD 1994 р., яка просуває права та вибір для всіх і є невід'ємною для досягнення Порядку денного до 2030 року та Цілей сталого розвитку.

Адвокація з боку громадянського суспільства та державних представників за підтримки ООН призвела до того, що країни приймають закони та заходи, спрямовані на захист дівчат і жінок від цих та інших шкідливих практик.

Спостерігається поступовий прогрес у боротьбі з шкідливими соціальними та гендерними нормами. Залучення батьків, громад та релігійних лідерів призвело до зменшення випадків надання переваги хлопчикам під час вагітності.

Підвищення рівня обізнаності в суспільствах також дозволило більшій кількості дівчат уникати дитячих шлюбів, отримувати освіту, скористатися економічними можливостями та посилити свої шанси на повну реалізацію.

Жінки та дівчата вже мають кращий доступ до необхідної інформації та послуг, у тому числі у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я та репродуктивних прав.

Багато урядів збирають дані про шкідливі практики, створюючи доказову базу для зміни ситуації.

Але в нас ще залишається багато роботи.

Цьогорічний Глобальний звіт про стан народонаселення у 2020 році фокусується на шкідливих практиках та пропонує рекомендації щодо їх подолання.

Нам потрібен інтегрований підхід до подолання шкідливих практик - визнання їх першопричин та їх вирішення в цілому.

Ми маємо чітко визнати, що ці практики є грубими порушеннями прав людини, а не вважати їх традиційними або культурними звичаями, що часто використовуються для їх виправдання.

У цьому ключі ми також повинні чітко визнати, що гендерна рівність лежить в основі проблеми - низька цінність дівчат і жінок - це те, що лежить в основі шкідливої практики в усьому світі.

Урядам та політикам, а також суспільствам у всьому світі звіт надсилає чітке повідомлення: "Вона має значення".

Ми повинні припинити ставитися до дівчат і жінок, як до товарів, або до предметів, що підлягають контролю, і маємо надавати їм такі самі права та можливості, як хлопчикам та чоловікам.

Суспільство повинно виступати за рівні права дівчаток, щоб вони могли залишатися в школі, готуватися до роботи, робити свій вибір та формувати власне життя.

Чоловіки повинні використовувати свої привілеї, щоб підвищити цінність дівчат і вимагати рівного поводження з дівчатами та хлопцями.

Економіка та правова система повинні гарантувати всім жінкам рівні можливості для побудови гідного життя, заснованого на рівності, самостійності, гідності та виборі.

І уряди повинні дотримуватися міжнародних угод, які вони підписали, щоб захищати права жінок та дівчат, а також репродуктивний вибір та остаточно припиняти шкідливі практики раз і назавжди.

Поки ми пишемо це, наш світ продовжує стикатися з COVID-19. За оцінками UNFPA, пандемія завадить запланованим зусиллям щодо припинення дитячих шлюбів та спричинить далекосяжні економічні наслідки, що, ймовірно, призведе до додаткових 13 мільйонів дитячих шлюбів у всьому світі, що в іншому випадку не відбулося б з 2020 по 2030 рік.

Соціально-економічний вплив пандемії, поряд з порушенням ланцюгів поставок контрацептивів, сприятиме незапланованим вагітностям.

Прагнучи «будувати краще майбутнє», країни повинні поставити жінок та дівчат у центр своїх зусиль.

Виходячи з поточної кризи, ми маємо шанс зосередити увагу на припиненні шкідливих практик раз і назавжди. Мільйони майбутніх життів залежать від того, що ми робимо в цей самий момент. Не будемо марнувати цю можливість.

UNFPA - агентство ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров'я, яке прагне досягти нульової материнської смертності, нульової незадоволеної потреби в плануванні сім'ї та нульового гендерного насильства та шкідливих практик щодо жінок та дівчат.

Стаття Аланни Ермітаж, Регіональної директорки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення у Східній Європі та Центральній Азії та Бйорна Андерсона, Регіонального директора UNFPA в Азії та Тихоокеанському регіоні.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Організаторів постачання українських жінок до ОАЕ,...

«Визнати винуватим за ч. 2 ст. 149 КК України та призначити покарання у вигляді 5 років...

Все иначе: постройневшая Адель прокомментировала...

Британская певица Адель решила расставить точки над “і”, говоря о своем новом...

Справедливое решение языковой проблемы -- залог...

На сайте еженедельника «2000» недавно опубликован обстоятельный и довольно острый...

«Дать кораблям НАТО «шастать» между Черным и...

Ответ из РФ: изменение статуса Керченского пролива невозможно без участия Москвы,...

Администрация Трампа понизила статус ЕС до...

В Евросоюзе выясняют последствия решения «партнеров» для своей делегации в...

В Армении проходят парламентские выборы после...

В Армении сегодня, 20 июня, проходят внеочередные парламентские выборы. Новые выборы...

Два крыла кондора

Не в последнюю очередь в пользу Кастильо сыграло то, что он является верующим...

Встреча Байдена и Путина завершилась

Переговоры президента РФ Владимира Путина и президента США Джозефа Байдена на высшем...

Ferrari запустила линию люксовой одежды и открыла...

Итальянская компания Ferrari, выпускающая спортивные и гоночные автомобили, запустила...

На рынке в Китае произошел взрыв: 25 человек погибли

В Китае в городе Шиян в провинции Хубэй произошел взрыв газа. В результате...

Попытка номер два

Збигнев Бжезинский: «Поспешная демократизация, навязываемая извне, обречена на...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка