Учні МАН справили фурор на науковому конкурсі у Польщі

03 Июля 2021

 

31 проєкт – 31 нагорода! З таким результатом учні Малої академії наук «відвідали» Виставку інновацій E-NNOVATE, що відбулася 22-24 червня у Польщі. International Innovation Show E-NNOVATE — виставка віртуальних інновацій, що збирає світових винахідників на єдиній платформі. Так, юні науковці вибороли 15 золотих, 12 срібних та 4 бронзових медалі.

 

«Якщо більшість світових наукових конкурсів у зв’язку з пандемією перейшли в онлайн формат, то з E-NNOVATE зовсім інша історія: конкурс від початку є віртуальним та інтерактивним. Насправді це величезний виклик для винахідників. Адже пояснити суть свого проєкту, продемонструвати його в роботі досить складно в такому режимі: це певні обмеження у засобах подачі та захисті розробки. Але наші учні справилися на всі 100 – в прямому смислі: всі представлені на конкурсі проєкти отримали медалі», - зазначив заступник директора з управління стратегічними проєктами та міжнародних відносин МАН Євген Кудрявець.

 

Серед золотих призерів Олександра Балицька, яка розробила мобільний додаток «Карта рослин-алергенів». Такий застосунок попередить людей про місцезнаходження небезпечного алергену і тим самим вбереже здоров’я. Олександр Барило виборов золото за спосіб ефективної дисипації промислових викидів, що допомагає зменшити шум заводів та здешевити виробництво. Нову технологію моделювання, дослідження й оптимізації складних хімічних систем придумав Ілля Демиденко і також удостоївся найвищої нагороди. У Софії Іванової медаль за систему швидкого підігріву газового редуктора автомобільного двигуна. Надважлива розробка Володимира Карана - камуфляж, який робить людину невидимою в тепловізорах для успішного проведення розвідувальних дій, диверсійних та наступальних операцій – ще одна перемога в скарбничці нашої команди. Неодноразова призерка міжнародних конкурсів Олена Коваленко – авторка екологічного джерела енергії, яке перетворює коливання дерев на змінний електричний струм, - також підкорила E-NNOVATE. Бачити очима тварин можна завдяки розробці Наталії Кулєшової: додаток EYETECH теж отримав золото на виставці. Медична інновація від Михайла Штопко – методи використання біосинтетичних наноматеріалів: в майбутньому такі препарати можна буде використовувати як антимікробні засоби у стоматології або при лікуванні шкірних хвороб – ще одне золото.

 

Також серед золотих призерів Михайло Мамчур із конструктором штучних нейронних мереж; Нікіта Мірошніченко із дослідженням використання молекулярних маркерів для встановлення філогенетичних залежностей видів роду Iris L; Андрій Семененко із методикою дослідження теплоізоляційних матеріалів; Станіслав Скоробогатов із дослідженням застосування елементу Пельтьє для рекуперації електричної енергії в гібридному автомобілі; Павло Турчиняк, який дослідив властивості алюмокалієвих і хромокалієвих галунів та самотужки виростив 223 кристали; Єлизавета Столярчук із вітряним генератором на основі сегнерового колеса та Марія Яковенко із дослідженням альвіальних відкладеннь р. Рось у межах Білоцерківської агломерації.

 

«Ми ретельно відбирали проєкти для виставки E-NNOVATE, тому впевнено можемо зазначити, що усі вони дуже сильні і що важливо – придатні для впровадження. Сьогодні це чи не основний критерій, що висувається до наукових розробок. Тож ми у Малій академії наук скеровуємо учнів таким чином, аби вони не просто щось створювали заради перемог на конкурсах, а щоб це мало перспективу. Далекоглядність – дуже важлива риса для науковця», - каже Є.Кудрявець.

 

Срібні та бронзові медалі на E-NNOVATE здобули такі проєкти: додаток, який автоматично видаляє рухомі перешкоди при фотографуванні; хімічний дозатор, що зменшує витрати часу під час експериментів; екологічно чистий багатофункціональний пристрій для ванної кімнати; система моніторингу та аналізу ґрунту; програма для кодування та розкодування прихованих даних; програма, що допомагає досліджувати проблему знаходження дійсних і комплексних коренів многочлена ітераційним методом Ньютона;  програмний комплекс для швидкої та точної діагностики хвороб рослин тощо.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Безос предложил переместить вредную промышленность в...

Самый богатый человек мира Джефф Безос, который недавно совершил полет в космос,...

За руководством ряда стран следили с помощью...

С помощью шпионской программы Pegasus отслеживались телефоны трех президентов, десяти...

Безос благополучно слетал в космос

Пассажирская капсула с миллиардером Джеффом Безосом и еще тремя пассажирами...

Безос отправляется в космос: где посмотреть

Компания, принадлежащая самому богатому человеку мира Джеффу Безосу, Blue Origin планирует...

Легалізація ринку віртуальних активів — необхідна...

Міністерство цифрової трансформації долучилось до спільної зустрічі розробників...

К Земле приближается астероид размером с Биг-Бен

К Земле приближается крупный астероид 2008 GO20. Он пролетит мимо нашей планеты в субботу,...

SpaceX запланировал на июль первый орбитальный полет...

Компания Илона Маска SpaceX собирается совершить первый орбитальный космический полет...

В работе телескопа Hubble произошел сбой

В работе знаменитого телескопа Hubble произошел неожиданный сбой, в результате...

NASA создает «Обсерваторию системы Земли»

Американское аэрокосмическое агентство NASA создает «Обсерваторию системы...

В Украине заработает система «Е-ликвидность» - Минфин

В рамках проектов по цифровому развитию в Украине заработает система управления...

Электронную подпись через "Дію" уже получили более 30...

За трое суток с момента запуска услугой по получению электронной подписи в смартфоне -...

Virgin запустила корабль для космических туристов с...

Аэрокосмическая компания Virgin Galactiс запустила пилотируемый космический корабль SpaceShipTwo...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка