В Україні вперше застосували телемедичні рішення для екстреної допомоги

12 Мая 2021

 

В Житомирській області вперше в Україні втілили в життя систему «Телемедицина для екстреної допомоги». Відтепер бригади екстреної (швидкої) допомоги можуть отримувати ургентні телемедичні консультації у лікарів з невідкладних станів безпосередньо на місці надання медичної допомоги та в режимі 247.

Система «Телемедицина для екстреної допомоги» реалізована на базі КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у Житомирі, де створений цілодобовий диспетчерський пункт для надання телемедичних консультацій, та інтегрована в існуючу професійну телемедичну мережу в Житомирської області Medinet.

Система забезпечує аудіо, відео, офлайн та онлайн комунікацію зі спеціалістами для отримання більш точної та якісної оцінки стану пацієнта, а також надання швидких рекомендацій задля його підготовки до госпіталізації та надання кваліфікованої допомоги на місці.

Також платформа Medinet задовольняє потреби в передачі діагностичних даних з апаратно-діагностичних приладів в незмінному вигляді та фіксації повноцінної історії хвороби пацієнта.

«У рамках роботи над системщою був створений мобільний додаток, який працює у складі системи та є невід’ємним сервісом телемедичного комплексу. Додаток встановлюється у гаджети фельдшерів бригад екстреної (швидкої) допомоги та забезпечує, у разі потреби, їх зв’язок з лікарем-консультантом. Важливо, що додаток може працювати як з інтернетом, так і без нього. Коли інтернет-з’єднання відсутнє, фельдшер просто створює в мобільному додатку нову консультацію і вибирає в меню, що хоче отримати її за допомогою GSM зв’язку. При цьому на екрані з’являється певний код. Після цього фельдшер набирає телефон диспетчерської, який вказаний у додатку, каже, що йому потрібна консультація лікаря та озвучує отриманий код. Лікар з невідкладних станів консультує фельдшера телефоном, а коли з’явиться інтернет, цей аудіодзвінок «підтягнеться» до консультації. Це захищає і фельдшера, і лікаря у випадку подальших неоднозначних ситуацій, наприклад, смерті пацієнта», пояснює деталі роботи системи Богдан Кізюн, директор департаменту впровадження та продажів групи компаній IT4Medicine, яка є розробником Medinet.

За його словами, на сьогодні навчання користуванню системою «Телемедицина для екстреної допомоги» вже пройшли 110 бригад екстреної допомоги Житомирської області.

«За декілька місяців роботи «Телемедицини для екстреної допомоги» область вже має позитивні результати. А саме, скоротилися фінансові витрати на діагностику пацієнтів та витрати часу на пошук кваліфікованого консультанта у форс-мажорних обставинах, з’явилася можливість віддаленого медичного сортування пацієнтів, ранньої діагностики і лікування, що підвищує якість надання медичної допомоги навіть у віддалених районах. Також використання телемедичної системи дозволяє краще та заздалегідь підготувати медичний персонал закладу охорони здоров’я, в який транспортується пацієнт, та здійснювати віддалений моніторинг його стану», зауважив Б. Кізюн.

За його словами, в планах IT4Medicine продовжувати розвивати телемедичні рішення для екстреної допомоги та впроваджувати їх в інших областях України.

Для довідки:

Medinet професійна телемедична мережа України для всіх рівнів медичної допомоги. Вона дозволяє проводити професійні телемедичні консультації між лікарями первинної медичної ланки (терапевтам, сімейним лікарям, педіатрам) та вузькопрофільними лікарями. На сьогодні мережа об’єднує понад 431 медзакладів та понад 4500 лікарів в Одеській, Харківській, Житомирській, Запорізькій, Херсонській та Вінницькій областях. У рамках мережі проведено понад 14 000 телемедичний консультацій «лікар-лікар». Телемедична мережа Medinet також дозволяє фіксувати, збирати статистику та робити аналітику, пов’язану з консультаціями щодо захворюваності на коронавірус COVID-19. 

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Автомобильный парк Центра экстренной медицинской...

Автомобильный парк Центра экстренной медицинской помощи и медицины катастроф...

В Житомире масштабная авария: сотни домов без воды

Сбой в работе автоматики вызвал скачок давления, что привело к десяткам порывов в...

В Житомире открыли новый скейт-парк

В Житомире открыли скейт-парк, где можно покататься на самокатах, скейтбордах, роликах...

В 2020 г. пособие по частичной безработице на период...

В 2020 г. пособие по частичной безработице на период карантина в Житомире получили 4379...

В Украине планируют ввести электронный кабинет...

Министерство здравоохранения Украины анонсировало внедрение электронного кабинета...

Киев заложил 6,2 млрд грн на здравоохранение

Киев в 2021 году направит на здравоохранение около 6,2 млрд грн, сообщила пресс-служба...

Впервые за 13 лет украинские врачи пересадили костный...

В Киеве врачи впервые за 13 лет провели трансплантацию костного мозга взрослому...

Американский стартап разработал новую формулу соли

Усовершенствованная формула соли позиционируется как более здоровая и имеет низкое...

В Китае собрали «нейробота» для доставки лекарств...

Китайские ученые создали систему, легко проникающую сквозь гематоэнцефалический...

Впервые в Украине робот Da Vinci прооперировал ребенка

Во Львове провели уникальную операцию – с помощью трех проколов вместо разреза...

72% украинцев не знают о возможности застраховаться от...

Украина занимает 2-ое место в Европе по темпам распространения рака, по данным Центра...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка