Аграрії розкритикували ідею реформування Держпродспоживслужби і хочуть від уряду зрозумілої стратегії

29 Августа 2020

Сьогодні представники десятьох аграрних асоціацій провели спільну прес-конференцію, під час якої розкритикували ініціативу уряду реформувати Держпродспоживслужбу та створення на її базі Державної служби по контролю захворювань з функціями СЕС. Про це повідомляє пресслужба ВАР.

Аграрна спільнота підтримує ініціативу уряду щодо посилення контролю за громадським здоров'ям, - наголошує заступник голови ВАР Денис Марчук, - проте, це має відбуватись не за рахунок реорганізації Держпродспоживслужби.

"Ми хотіли б бачити реалістичний сценарій, який не ставить під сумнів систему харчової безпечності, який базується на чітких і зрозумілих законодавчих вимогах. Поки ті пропозиції, що звучали з приводу реорганізації Держпродспоживслужби, або навіть створення нового органу, не мають стратегії. І це є проблемою", - сказав радник зі стратегічного розвитку президента УКАБ Володимир Лапа.

Президент "Української аграрної конфедерації" Леонід Козаченко стверджує, що "і Європейська Бізнес Асоціація, і Американська торгова палата, і всі, хто працюють в Україні, стурбовані ініціативою МОЗ. І не можуть зрозуміти, на якій підставі може бути прийняти рішення щодо реорганізації ДПСС. Адже постраждає від цього саме бізнес", - каже він.

Ефективність роботи Держспоживслужби доведена тим, що сьогодні Україна експортує свою продукцію до 156 країн світу. За словами голови Громадської Ради при Держпродспоживслужбі Віталія Башинського, експорт збільшився саме після того, як в Україні був створений єдиний компетентний орган (Держспоживслужба),  який має відомості про весь ланцюг виробництва харчового продукту – від внесення насіння і до отримання готової продукції. Створювалась вона на підставі базової моделі, яка існує у Європейському Союзі, - додав голова ради директорів "Спілки молочних підприємств України" Вадим Чагаровський.

"Реорганізація цього органу для багатьох країн буде великою несподіванкою. Тому міжнародні ветеринарні сертифікати необхідно буде по новому розробляти та погоджувати з відповідними органами багатьох країн. Це призупинить експорт на 2−3 роки", - додав він.

Реорганізація Держпродспожислужби несе значні ризики і для експортоорієнтованої галузі птахівництва, - пояснює виконавчий директор Союзу Птахівників України Сергій Карпенко:

"За час створення служби і її діяльності ми втричі збільшили експорт нашої продукції. Доступ до ринків інших країн передбачає спочатку оцінку системи контролю за безпечністю продукції харчування, а потім вже підписання міжнародних сертифікатів. Ми втратимо наш експорт через необхідність переоцінки системи контролю та перепідписання ветеринарних сертифікатів із іншими країнами", - пояснює експерт.

Віце-президентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк зауважила, що реорганізація ДПСС призведе до посилення необґрунтованого імпорту молочної продукції до України з європейських країн, а також повернення до корупційних схем.

"Представники молочнотоварних ферм стурбовані через очікуване посилення адміністративного тиску. Органи, які будуть дублювати функції одне одного, по суті повернуть радянську модель з її  фіскальними та іншими корупційними складовими. Тому це є неприпустимим", - сказала вона.

Для галузі свинарства реформування ДПСС є також  надзвичайно чутливим, оскільки в Україні складна епізоотична ситуація і саме завдяки Держпродспоживслужбі вдається стабілізувати високі ризики.

"Ми часто чуємо: українці недоїдають м'яса, молочних продуктів, - якщо хочемо, щоб ми забезпечували споживачів цими  продуктами, маємо створити умови, коли бізнес впевнений в завтрашньому дні, в нього немає цієї турбулентності – завтра розвиватися чи ні? І власне, питання адекватного контролю також одне з основних в забезпеченні стабільності", - зауважила президентка Асоціації "Свинарі України" Оксана Юрченко.

Проти реоорганізації Держпродспоживслужби виступила і голова ГО "Громадський контроль захисту прав споживачів" Влада Миронова. Адже сумнівна ідея МОЗ відобразиться і на споживачах продукції:

"Впродовж декількох років наша організація  боролася з нечесним бізнесом, що виробляє фальсифіковану, небезпечну, неякісну продукцію. Але тільки з утворенням Держпродспоживслужби ми дійсно відчули, що з'явився той орган, який може забезпечити контроль за якістю та безпечністю харчових продуктів. Із реорганізацією ДПСС, споживачі не будуть знати, куди звертатися по захист, як дізнатися про безпечність і якість продукції. Впевнені, що реформування, а по факту, ліквідація ДПСС -- недоцільна. Навпаки: службі необхідна підтримка і допомога", - додала вона.

В свою чергу директорка Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух наголосила, що окрім присутніх на заході представників аграрних асоціацій, звернення щодо недоцільності реорганізації Держпродспоживслужби підтримують також інші 17 провідних аграрних асоціацій України, а також Європейська Бізнес Асоціація, Американська торгова палата та низка європейських проектів, які працюють в Україні. Відтак, висловила сподівання, що уряд почує бізнес і сприятиме його розвитку.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Неналежне виконання протиепізоотичних заходів...

Епізоотична ситуація в Україні є ускладненою. Через недостатню ефективність...

Олег Уруський розповів про деталі реформи...

Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег...

Волога знову в дефіциті: як аграрії Одещини завершили...

Аграрії Одещини під час осінньої посівної знову стикнулись із браком вологи у ґрунті....

ФАО проведе пресконференцію до Всесвітнього дня...

Всесвітній день ґрунтів (WSD) проводиться щороку 5 грудня, щоб привернути увагу...

Зеленський планує провести прес-конференцію за...

Президент Володимир Зеленський за підсумками першого року свого президентства має...

Життя і здоров'я людини — не майданчик для...

Неприпустимо, що основним постулатом медичної реформи в країні є оптимізація витрат

Вічна пам'ять нашому побратиму!

Вчора, 8 травня, провели в останню путь заступника начальника відділу прикордонної...

Ставлення українців до державних свят, лютий та...

Продовж 5-7 лютого та 16-22 квітня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології...

Декрет для мужчин в Украине: в чем суть закона

В Украине уравняют мужчин и женщин в праве на декретный отпуск. Соответствующий закон...

Олег Уруський: Відкриваємо нову сторінку...

7 травня 2021 року АТ «Укрзалізниця» та швейцарська компанія Stadler CIS AG підписали...

Весняна посівна-2021: В Україні посіяли майже 4,4 млн га...

Станом на 6 травня українські сільгоспвиробники посіяли 4 370 тис. га ярих зернових та...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка