Чотири українські школи запустили безпрецедентну програму дистанційних уроків миру

10 Ноября 2020

У жовтні 2020 року чотири українські школи у Волинській, Івано-Франківській і Луганській областях уперше в Україні започаткували дистанційне викладання уроків миру в рамках безпрецедентної програми освіти миру з метою виховання молодого покоління в дусі миру. Про це повідомляє прес-служба Департаменту зі зв'язків з громадськістю міжнародної миротворчої організації HWPL при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН.

«Мир не досягається за допомогою зброї чи ножів. Я вірю, що навіть у конфліктному світі, де немає любові чи миру, його можна досягти за допомогою освіти. Замість того, щоб досліджувати наукову зброю для воєн, ми повинні досліджувати й вивчати мир», — заявив Лі Ман Хі, голова міжнародної організації за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) і ветеран Корейської війни. Відповідно до цього бачення та запиту викладачів, які визнали необхідність навчання миру, 2016 року HWPL запустила проєкт «Освіта миру HWPL», прагнучи закласти миролюбність у кожну людину по всьому світові.

Нині більш як 200 навчальних закладів у 26 країнах були призначені Академіями миру HWPL і викладають уроки миру, а Міністерства освіти дев’яти країн підписали меморандуми (MOA) про співпрацю в області освіти миру.

Програма освіти миру HWPL складається з 12 уроків і містить такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага. Ця освітня програма миру керується Декларацією миру та припинення війн (DPCW), яка була розроблена видатними експертами з міжнародного права з 15  країн, а саме відповідає 10-й статті документу про розповсюдження культури миру в суспільстві.

Уроки миру в українських школах викладатиме безкоштовно вчитель HWPL під патронатом ЕКОСОР ООН через онлайн-телеміст у період 2020—2021 навчального року, в співпраці з регіональними громадами та школами, а також з «ВГО «Поруч». Під час навчання дотримуються санітарні норми згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» і доцентка Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, привітала з початком навчальної програми в Україні: «Це надзвичайно важливо, щоб діти й учителі навчалися ненасильницьких методів комунікації, щоб ми жили в толерантному суспільстві».

«У стані світової кризи через пандемію COVID-19 навчання миру є ключовим стратегічним інструментом для досягнення Цілей сталого розвитку ООН, включно із забезпеченням якісної освіти та сприянням побудові миролюбного суспільства в інтересах сталого розвитку», — відмітила Карен Кім, директор Департаменту освіти миру філіалу HWPL у Південному Сеулі та провінції Кьонгі.
У листопаді ще більше 5 шкіл у різних регіонах України планує приєднатися до цієї програми миру.

Перші дві школи започаткували міжнародну програму освіти миру в Україні

15 жовтня одночасно у двох школах села Смолигів і села Хорохорин Волинської області провели відкриття семимісячної програми та перший урок миру за підтримки Смолигівської сільської ради та адміністрацій шкіл. У заході з відкриття курсу навчання миру взяли участь Смолигівська сільська рада, директори, вчителі та 24 учні 8—11 класів Смолигівської і Хорохоринської шкіл, громадська організація «ВГО «Поруч», журналістка суспільної телерадіокомпанії «Волинь» Ольга Шарута.

«Нам дуже приємно, що ми, невеличка школа в Україні на Волинщині, попали в такий проєкт. Ми перебуваємо в різних куточках земної кулі, але прекрасно один одного бачимо й чуємо. Я надіюся, що цей час і наша майбутня співпраця будуть хорошими та плідними», — зазначив директор Смолигівської школи Віталій Марушко.

Учениця 11-го класу Хорохоринської школи Марія поділилася враженнями: «Мені дуже сподобався сьогоднішній урок, дуже класно. Мені здається, що освіта миру вельми потрібний предмет, особливо для українців, оскільки в Україні на Сході військовий конфлікт. Думаю, це дасть нам поштовх до шляху в Європу і в майбутнє». Також Марія запропонувала проводити такі заходи навчання миру із залученням батьків.

«Ми раді, що ви прилучили нас до такої гарної справи, що ви погодилися з нами працювати, навчати нас. Ми надіємося, що буде багато користі нашим дітям, тому що зараз цінності здоров’я та мир на першому плані. Буде дуже добре, якщо наші діти отримають нові знання і досвід», — зазначила директор Хорохоринської школи Оксана Луцюк.

Світлана Андрійчук, начальник гуманітарного відділу Смолигівської сільської ради, підкреслила: «Ми — агенти змін, які можуть змінити освіту в іншому руслі. Уроки миру повинні стати основним складником навчання в закладах освіти. Ми можемо будувати мирне майбутнє, лише навчаючи миру змалку. Я думаю, що це буде не тільки пілотний проєкт, а повноцінне навчання миру».

Івано-Франківський ліцей запустив пілотний проєкт навчальної програми миру

19 жовтня в П’ядицькому ліцеї ім. С. Мельничука Івано-Франківської області відбулося відкриття семимісячної міжнародної програми освіти миру HWPL та перший урок миру для учнів 7-х класів. У відкритті навчальної програми взяли участь виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч», а також директор, класні керівники та 37 учнів ліцею.

Директор П’ядицького ліцею Віталій Костюк виступив з вітальним словом: «Я радий, що наша школа бере участь у проєкті «Школа миру» й ми доєдналися до таких навчальних курсів. Сподіваюся, що наші семикласники візьмуть дуже багато інформації з цих уроків і вони підуть їм на користь. А учні в майбутньому будуть використовувати їх у своєму повсякденному житті».

«Ви перші в Україні, хто проходить онлайн-уроки з миру. Упродовж цього курсу ви дізнаєтеся для себе багато нового та цікавого. Тим паче нині в Україні та й у цілому світі всім конче потрібен мир. Завдяки таким урокам ви станете миролюбнішими, зможете розв’язувати різноманітні конфліктні ситуації», — підбадьорив своїх учнів Роман Павлюк, класний керівник 7-го класу П’ядицького ліцею.

Класний керівник іншого 7-го класу Оксана Сіреджук додала: «Вважаю, що проблема миру є актуальною, тому що вона наявна як у нашій державі, так і в сім’ї. Думаю, із цих уроків учні почерпнуть нові знання та навички. Дякую вам, що ви надали нашим семикласникам таку можливість попрацювати в цьому проєкті, тому що це для них перший подібний досвід».

Навчання миру в українській прифронтовій школі

29 жовтня відбулася конференція-презентація «Освіти миру HWPL» та перший урок миру для 27 педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради в Луганській області. Місто Рубіжне розташовано неподалік від лінії фронту, а 2014 року воно перебувало в зоні АТО. Тому й викладачі, і школярі добре розуміють, що таке війна та цінність миру.

Директор Рубіжанської спеціалізованої школи № 2 Олександр Ошнек підбив підсумки конференції: «Треба прищеплювати культуру миру дітям, щоб ці зерна в майбутньому перетворилися на гарні паростки миру. Дуже цікава була тема уроку «Первісний стан природи». Дуже вдало було поєднано всі ці механізми, які працюють у природі. У природі все гармонійно та збалансовано, і це повинно перекладатися й на людське суспільство. Якщо ці механізми органічно поєднувати й ураховувати, то насправді можна в будь-якому суспільстві побудувати конструктивні взаємини. А саме створити стосунки, що дадуть змогу жити кожному виду в природі, кожному народу попри те, що дуже різноманітний як видовий склад організмів у природі, так і кількість релігій, народів, мов, культур тощо. Урок вразив саме цими механізмами, які можна і потрібно доносити й до дітей на нашому шкільному рівні, показувати їм алгоритм побудови людських стосунків, ґрунтуючись на природних балансах різноманіття та співпраці.»

Семимісячний курс навчання миру для учнів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 планують почати в листопаді.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Що таке якісна школа? – результати соціологічного...

Ключові компетентності і наскрізні уміння, всебічний розвиток дитини та цікаві уроки...

Фокус представил ежегодный рейтинг лучших школ...

Журнал Фокус представил традиционный рейтинг лучших школ страны, основанный на...

В Черкассах только три школы оборудованы...

В Черкассах в настоящее время только три школы и один детсад оборудованы...

В столице закрывают школы и детсады

Столичные власти приняли решение о закрытии детских садов и школ 11 и 12 февраля,...

В пгт Головно Любомльского р-на Волынской обл. никак...

Ее заложили еще в 2012 г., однако строительство так и не сдвинулось с мертвой точки

Львовский облсовет собирается утвердить...

Львовский облсовет собирается утвердить доработанный проект программы развития...

У Чорноморську виявили сирійців, які приплили у...

Двох незаконних мігрантів виявили учора прикордонники Одеського загону.

В Украину возвращается часть украинцев, пострадавших...

В Украину отправилась первая группа пассажиров попавшего в дорожно-транспортную...

Онлайн-фестиваль борща занесен в Книгу рекордов...

Киевский Фестиваль борща внесен в Книгу рекордов Украины в номинации "Одновременное...

В Украине выявили более 7 тысяч случаев COVID-19

В Украине за минувшие сутки подтвердили 7 167 новых случаев заражения коронавирусом....

Закарпатську область внесли в "червону" зону

З 00 години 00 хвилин 8 березня 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення...

Паводок

Весной уровень воды в реках из-за выпавшего снега будет в норме, а в поймах, стариках...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка