Декарбонізація – невід'ємний елемент політики європейської інтеграції України

16 Мая 2021

З нагоди Дня Європи Держенергоефективності долучається до онлайн-марафону #миEUКраїна, започаткованого Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, та звертає увагу на те, що важливою європейською цінністю є забезпечення високої якості життя громадян, у т.ч. враховуючи необхідність боротьби із змінами клімату, повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Це особливо чітко відображено у завданнях Європейського зеленого курсу. Йдеться не лише про заходи із зменшення викидів СО2, а про стратегію розвитку «чистої» ресурсоефективної економіки із покращенням рівня життя суспільства. Ці амбітні цілі надзвичайно актуальні і для нашої країни.

Так, нова Урядова економічна стратегія до 2030 року полягає у встановленні мети досягнення кліматичної нейтральності для нашої країни не пізніше 2060 року.

Уряд визначив декарбонізацію економіки як орієнтир та цінність у розробці політики. Це передбачає комплекс заходів щодо підвищення енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та синхронізації із Європейським зеленим курсом.

В основі декарбонізації та «чистого» енергетичного переходу закладено європейський принцип «Енергоефективність передусім». У ЄС фокус уваги все більше зміщується на подолання та недопущення енергетичної бідності, що є викликом і для України.

«Україна вже активно працює над імплементацією європейських вимог у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики. Ми відкрили величезний ринок для проектів у цих сферах. За даними Міжнародної фінансової корпорації, потенціал «зеленого» фінансування в Україні сягає 70 млрд євро до 2030 року», - повідомив в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

«Для повного розкриття цього потенціалу ми маємо надалі неухильно рухатись у фарватері європейських підходів та наших зобов’язань, зокрема відповідно до Угоди про асоціацію. Ми продовжуємо працювати над створенням та оновленням стратегічних документів, розробкою необхідної законодавчої бази та напрацюванням практичних інструментів, тримаючи курс на підвищення рівня енергоефективності та конкурентоздатності економіки, а також якості життя українців», - додав Костянтин Гура.

Принагідно Агентство висловлює вдячність європейським партнерам, з якими спільно працює над побудовою європейської, енергетично незалежної, економічно сильної та кліматично нейтральної держави.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Стефанішина: інтеграція в НАТО означає кращі умови...

Інтеграція в НАТО означає кращі умови для жінок - військовослужбовців в Україні. Про це...

Донецкая скатерть над Рейхстагом

К 80-летию начала Великой Отечественной войны

22 июня, ровно в 4 часа…

«Киев бомбили, /Нам объявили, что началася война…». Это слова из популярной...

В Чернобыльском заповеднике открываются...

Туристы смогут увидеть привычные чернобыльские места с неординарного ракурса...

В Украине за сутки 296новых случаев COVID-19

21 июня в Украине подтвердили 296 новых случаев коронавирусной инфекции.

Мінцифри: Застосунок Вдома більше не потрібно...

Цього тижня всі області України перейшли в “зелену” епідеміологічну зону, а це...

Дожди в Карпатах и жара до +34: прогноз погоды на...

Погода в Украине сегодня, 21 июня, будет солнечной и жаркой почти во всех областях....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка