Денісова: на багатьох дільницях осіб з інвалідністю навіть не чекають

25 Октября 2020

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про результати моніторингу додержання виборчих прав громадян в усіх регіонах країни під час місцевих виборів 25 жовтня.

Вона знову наголосила, що моніторинг архітектурної доступності понад 400 виборчих дільниць у 2019 році виявив порушення права на доступність на 60% з них. Найгіршою ситуація була у Вінницькій, Львівській, Тернопільській, Черкаській областях та у місті Києві.

«З 19 по 22 жовтня цього року було здійснено 908 моніторингових візитів до виборчих дільниць, в тому числі до усіх виборчих дільниць, на яких минулого року зафіксовані порушення архітектурної доступності. Перевірки проводили за участі громадських моніторів, серед яких були особи з інвалідністю, та представників Київського міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», - поінформувала Омбудсман.

Вона уточнила, що тільки 1,1 % перевірених дільниць, а це - 10 дільниць, відповідають критеріям доступності. Це по 1-й дільниці у м. Полтава та Херсон, 2 дільниці у м. Чернівці та 6 дільниць у м. Києві. Частково доступними є – 10,4%, повністю недоступними залишаються 88,5 % дільниць. Найгірша ситуація зафіксована на дільницях в Сумській, Київській, Одеській, Миколаївській, Черкаській та Кіровоградській областях.

«На прикладі двох виборчих дільниць № 800584 (вул. Козловського Івана, 3, м. Київ) та 800587 (вул. Пилипа Орлика, 13) у м. Києві проаналізували відповідність розміщеної інформації на сайті реєстру щодо доступності виборчої дільниці потребам маломобільних груп населення з реальним станом речей. На жаль, висновки щодо архітектурної доступності та належного пристосування невтішні», – зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман повідомила, що 24 жовтня Секретаріат Уповноваженого розпочав другий етап Всеукраїнського моніторингу додержання виборчих прав громадян. З учорашнього дня працює гаряча лінія, на яку звертаються громадяни із повідомленнями про порушення виборчих прав. Вчора було прийнято 30 повідомлень. Найбільша кількість повідомлень надійшла від пенсіонерів - 46 %. Від осіб для з інвалідністю та кандидатів в депутати місцевих рад — по 6 %. Найпоширеніші поширені питання, які задають заявники, стосуються агітаційної реклами напередодні та у день виборів (63,2%); відмов у голосуванні за місцем перебування (15,8 %); помилок у списку виборців (10,5 %); доступності до виборчої дільниці для осіб з інвалідністю (5,3 %); підкупу виборців (5,3%).

Сьогодні станом на 11-30 було прийнято 46 повідомлень. Найбільша кількість повідомлень надійшла від пенсіонерів - 48 %. Від осіб для з інвалідністю – 10,3%, від кандидатів в депутати місцевих рад - 5 %. Знову звернення стосуються агітаційної реклами напередодні та у день виборів (26%); відмови у голосуванні за місцем перебування (20 %); помилок у списку виборців (18%); невчасного відкриття дільниць (7 %); доступності до виборчої дільниці для осіб з інвалідністю (2%); підкупу виборців (8 %). Найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Дніпропетровської області – 13 %, Київської області – 10,1%, м. Києва, Львівської та Донецької областей по 9%.

«Сьогодні моніторингові візити до виборчих дільниць розпочаті у всіх областях і м. Києві. Перевірено 105 виборчих дільниць в усіх областях України та м. Києві. Обстежено 13 спеціальних дільниць. Результати моніторингу архітектурної доступності дільниць фактично не змінилися і становлять 85,3 %. Перевірено дотримання протиепідемічних вимог під час голосування. Зафіксовано, що температурний скринінг проводиться на 21% дільниць. Найгірша ситуація тут у Київський та Луганській областях. На 34 % дільниць відсутня відокремлена кабінка та виборча скринька для голосування виборців, у яких виявлено підвищену температуру тіла та/або симптоми респіраторних захворювань. Найгірша ситуація в Київській області. Крім того, на 10 % дільниць зафіксоване одночасне перебування понад троє осіб виборців на один стіл для видачі бюлетенів», - зауважила Омбудсман.

Вона також навела приклад виборчої дільниці № 260893 у м. Івано-Франківську, де у кабінці для голосування осіб з інвалідністю організовано голосування виборців, які прийшли на виборчу дільницю з підвищеною температурою тіла та/або симптоми респіраторних захворювань. До того ж дільниця розташована на 3-ому поверсі будинку.

«Тобто можна зробити висновок, що на цій дільниці осіб з інвалідністю навіть не чекають», - сказала Людмила Денісова.

Вона також додала, що аналіз проведення опитування, ініційованого Президентом України показав, що волонтери, які проводять опитування розміщували свої пости на прилеглій території біля виходу з виборчих дільниць без явних порушень виборчого законодавства.

«Підсумовуючи результати моніторингу зазначаю, дотримання критеріїв доступності виборчих дільниць не покращується з року в рік місцевими органами виконавчої влади, які є відповідальними за стан приміщень, виділених під виборчі дільниці. Ми знову і знову будемо звертатися до органів місцевої влади та Уряду, надавати свої рекомендації для покращення ситуації. Хочу наголосити, що моніторингові візити будуть продовжуватись до сьогодні до 20 години вечора», - резюмувала Уповноважений.

Також вона ще раз наголосила, що до 20:00 приймаються дзвінки про порушення виборчих прав на гарячій лінії Уповноваженого за номером 0 800 50 17 20 (безкоштовно).

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Поліція відкрила шість кримінальних проваджень щодо...

Про це йшлося під час брифінгу першого заступника міністра внутрішніх справ України...

Думки і погляди населення щодо «опитування»,...

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з...

Оцінка ситуації в Україні і сприйняття партій та...

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

Від 100 до 1200: скільки пропонують за "голос" на виборах:...

Однією з головних тенденцій місцевих перегонів є зловживання владою та спроби...

На виборах у США вперше можна буде проголосувати...

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою. Таку...

Президент Польщі підписав закон про проведення...

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про дистанційне проведення виборів глави...

Вакцинация в Украине: в Раде хотят заслушать...

Вице-спикер Верховной рады Елена Кондратюк заявила о необходимости заслушать...

Держекоінспекція готується до паводків: провели...

Тероргани ДЕІ провели комплексне обстеження ділянок уздовж річок для виявлення...

В приложении «Дія» открыли запись на вакцинацию от...

С 1 марта в «Дії» началась регистрация в лист ожидания на вакцинацию против...

Для борьбы с кнопкодавством: в Раде заработает...

Спикер Верховной рады Дмитрий Разумков заявил, что в парламенте установили...

Нехватка судей и доступ к правосудию: Зеленский...

Президент Украины Владимир Зеленский назвал главные "болезни" системы правосудия в...

Сколько украинцы будут отдыхать в марте: список...

В марте 2021 года для работников с пятидневной рабочей неделей в Украине будет 22 рабочих...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка