Денісова обговорила з представниками ЄКПТ поточну ситуацію в українських в'язницях та повідомила скільки ув'язнених відбувають там покарання

05 Августа 2020

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова провела робочу зустріч з представниками Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому що принижує гідність, поводженню чи покаранню Арманом Татояном та Джорджем Тугуші, під час якої сторони обговорили поточну ситуацію в українських в'язницях, де станом на 1 серпня 2020 року перебувало понад 51 тисяча осіб.

"Повідомила, що загалом в Державній кримінально-виконавчій службі України налічується 182 установи виконання покарань, з яких 29 – на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, 5 – на території тимчасово окупованого Криму, а 27 установ – законсервовані. Загалом в установах виконання покарань знаходиться 51 248 осіб, з них 16 169 осіб – перебувають у 17 СІЗО. 1536 чоловіка та 22 жінки засуджені довічно", - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений ВРУ з прав людини також поінформувала, що станом на 1 серпня 2020 року Офісом Омбудсмана здійснено 512 моніторингових візитів у рамках реалізації національного превентивного механізму, що випереджає кількісний план таких перевірок за 2019 рік. Зокрема, 108 таких візитів здійснено до установ ДКВС, з них 42 – до усіх СІЗО України. З 7 квітня по 29 липня 2020 року здійснено 370 моніторингових візитів з метою перевірки дотримання прав людини в умовах карантинних заходів, пов'язаних з епідемією коронавірусної хвороби.

"У 99 % моніторингових візитів фіксуються порушення прав людини. Так, за результатами візитів у 2020 році відкрито 4 кримінальних провадження за фактами катувань засуджених, перевищення влади та неналежного надання медичної допомоги. Кожного дня я отримую інформацію від органів центральної влади, в підпорядкуванні яких знаходяться місця несвободи, щодо кількості хворих на COVID-19 серед працівників та утримуваних осіб. Загалом станом на 1 серпня на лікуванні з приводу COVID-19 знаходиться 16 хворих, з них 2 засуджених, 12 працівників ДКВС та 2 медичних працівників", - повідомила Денісова.

Омбудсман наголосила, що національний превентивний механізм надалі буде здійснювати моніторингові візити з метою перевірки дотримання прав людини у місцях несвободи в умовах пандемії COVID-19. За їх результатами спільно з партнерськими організаціями буде підготовлено спецдоповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини з зазначеної проблематики.

"Після мого звернення до Міністерства юстиції України з 27 липня було відновлено право утримуваних на побачення з рідними та близькими за умови дотримання відповідних карантинних заходів. Акцентувала увагу членів ЄКПТ на проблемних питання, пов'язаних з проведенням експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах. Вважаю, що надання такої платної послуги носить дискримінаційний характер за майновим станом", - заявила Людмила Денісова.

Представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому що принижує гідність, поводженню чи покаранню Арман Татоян та Джордж Тугуши зазначили, що досвід та практична діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини з реалізації НПМ в Україні є позитивним прикладом для інших європейських країн.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Денисова обратилась в КСУ из-за медреформы

Украинский омбудсмен Людмила Денисова обратилась в Конституционный суд Украины с...

Денисова требует предоставить официальные данные о...

Российская Федерация продолжает незаконно задерживать украинцев на временно...

Омбудсмен: освобождены херсонские рыбаки,...

Рыбаки возвращаются домой вместе со своим судном

Денисова: У Путина слухами об обмене моряков...

Москва намекнула на возможность обменять украинских моряков на осужденных в Украине...

Денисова едет в Москву на встречу с директором ФСБ

Омбудсмен будет добиваться свидания с арестованными моряками

Украина собирается купить минные тральщики, - СМИ

Украинские военные хотят купить у Великобритании два противоминных тральщика типа...

В Держекоінспекції назвали суму збитків, розраховану...

Понад 45 мільйонів гривень збитків розраховано Держекоінспекцією у сфері поводження з...

Озвучены сроки новой вспышки коронавируса в Украине

В Украине ожидается новая вспышка заболеваемости коронавирусом COVID-19 после Пасхи –...

Число умерших в Украине выросло на 9% – Госстат

Число умерших в Украине в феврале 2021 года составило 51,39 тыс., что на 9% больше, чем в...

Зеленский хочет создать лабораторию для разработки...

Президент Владимир Зеленский заявил, что Украине крайне необходимо как можно быстрее...

По всей стране проходят учения СБУ

Служба безопасности Украины проводит и планирует масштабные многоэтапные...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка