Держекоінспекція боротиметься проти наслідків виробництва пластику

17 Декабря 2020

Держекоінспекція взяла на озброєння кейси провідних країн світу щодо боротьби з негативними наслідками виробництва пластику, взявши участь у міжнародному діалозі, організованому Мережею охорони навколишнього середовища в Женеві (GEN).

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

«Темою заходу стала пластикова криза, з якою сьогодні стикається майже кожна країна світу. Крім забруднення довкілля пластиком, шкідливим для екології є його виробництво та спалювання. Так, в 2019 році продукування та утилізація пластмас додали в атмосферу понад 850 мільйонів тонн парникових газів, що дорівнює забрудненню від 189 вугільних 500-мегаватних електростанцій», - зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Він зауважив, що у Європі сьогодні здійснюють рішучі дії для зменшення впливу від виробництва пластику, сприяючи модернізації виробництва та обмежуючи використання пластику. Натомість в Україні цей процес рухається не так активно.

«До того ж, порушення щодо здійснення викидів в атмосферне повітря караються мізерними штрафами – від 85 до 136 гривень. Це аж ніяк не сприяє екологізації підприємств, яким часто дешевше сплачувати штрафи і збитки, ніж модернізуватися», - додав Андрій Мальований.

В рамках міжнародного діалогу спеціалісти ДЕІ мали змогу обмінятись досвідом з протидії небезпечним викидам та ознайомитись з практиками провідних європейських країн, зокрема, у сфері екологічного контролю. Це дозволить інспекції на основі вивчених кейсів посилити контроль за викидами, а значить ефективніше боротися з забрудненням атмосфери.
«ДЕІ підтримує глобальну спільноту у питаннях зміни клімату і готова у подальшому співпрацювати в напрямку подолання цієї кризи із ООН та іншими зацікавленими партнерами», - підсумував Андрій Мальований.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

На пляж – без пластика: в Эйлате ввели серьезные...

В Эйлате (Израиль) власти запретили использовать на пляжах одноразовые упаковки, как...

Германия работает над законодательным запретом...

Министр окружающей среды и ядерной безопасности ФРГ Свенья Шульце заявила о планах...

Нет мертвым цветам и венкам: Минэкологии призвало не...

Период разложения пластика и искусственных цветов, пропитанных парафином, очень...

Плывет и собирает: США приступают к очистке океана от...

Инновационная система сможет добывать до 5 т пластикового мусора в месяц

Европарламент запретил ряд пластиковых одноразовых...

Одноразовый пластик составляет 70% отходов, загрязняющих Мировой океан

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка