Фонд держмайна переміг у справі щодо повернення незаконно відчуженого майна заводу «Більшовик»

18 Февраля 2021

18 лютого Касаційний господарський суд підтримав позицію Фонду держмайна у справі щодо відчуженого майна АТ «Перший київський машинобудівний завод» (завод «Більшовик»), відхилив вимоги ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» та залишив у дії рішення щодо повернення у власність держави 5 об'єктів підприємства.

Рішення суду має велике значення для прозорої приватизації підприємства. Відновлення цілісності майнового комплексу АТ «ПКМЗ» гарантує залучення максимуму інвестицій до держбюджету на майбутньому аукціоні.

Незаконне відчуження майна АТ «ПКМЗ» та його реалізація на торгах ДП «СЕТАМ» відбулося у жовтні 2019 році. Фонд держмайна одразу відсторонив директора підприємства та звернувся до суду для скасування торгів та повернення будівель заводу.

Минулого року Фонд домігся визнання торгів торів недійсними, 5 незаконно відчужених об'єктів мали повернутися до складу АТ «ПКМЗ». Скасування цього рішення вимагала ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн», яка незаконно заволоділа майном підприємства.

Проте Касаційний суд прийняв справедливе рішення на користь держави та поставив крапку у справі, усі вимоги зазначеної компанії були відхилені. Така позиція вищої інстанції стане основою для перемоги у 3 інших судових процесах щодо незаконно відчуженого майна «Більшовика», і тоді цілісність «Більшовика» буде остаточно відновлено.

Прозорий аукціон АТ «ПКМЗ» може відбутися вже у червні цього року за умови розблокування великої приватизації Верховною Радою та затвердження умов приватизації «ПКМЗ» у Кабінеті Міністрів.

Зазначимо, що наразі НАБУ здійснює процесуальне провадження у кримінальній справі за ознаками правопорушень посадових осіб АТ «ПКМЗ», ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн», ТОВ «ФК «Меридіан», службових осіб Драбівського районного ВДВС ГТУЮ у Черкаській області та ДП «Сетам» при відчуженні та реалізації майна АТ «ПКМЗ»,  у результаті чого державі, в особі Фонду державного майна України, було завдано шкоду в особливо великому розмірі.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Туск назвал действующие власти Польши «современными...

Председатель Европейского совета, бывший премьер-министр Польши Дональд Туск считает,...

Урядом США зареєстровано статутні документи...

5 травня 2021 року секретар Вікаріату Української Православної Церкви Київського...

Нардеп Козак пребывает сейчас в РФ, – глава СБУ

Уведомленный о подозрении в государственной измене народный депутат Украины фракции...

Нацполиция отменила "письма счастья"

Водителям, которые оплачивают штрафы в течение 10 льготных дней, не будут присылать...

Медведчук и Козак уведомлены о подозрении в...

Народные депутаты Украины фракции "Оппозиционная платформа – За жизнь" Виктор...

СБУ проводит обыски в офисе партии ОПЗЖ

Сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски в кабинете народного депутата...

Нардепы обсуждают законопроект о местном референдуме

Законопроект о местном референдуме находится на обсуждении Верховной Рады

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка