Голова Держекоінспекції Андрій Мальований розповів про забруднення транскордонних річок

18 Июля 2020

На селекторній нараді Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований представив пропозиції щодо розв'язання проблем із забрудненням річок. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів селекторну нараду. Головна причина – тонни сміття з прибережних зон Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської областей, що зібрала повінь на Заході України та змила в річки. Сміття потрапило навіть до сусідніх держав. Тобто екологічна проблема вийшла за межі державної, вона завдає транскордонний вплив. А це не припустимо для України. На нараді ми обговорили, як запобігати потраплянню сміття до Тиси та інші річок», – написав Андрій Мальований.

За словами голови ДЕІ, потрібно враховувати специфіку регіону. Це гори з великою кількістю поверхневих водних об'єктів – понад 9,5 тисяч. Тому особливу увагу треба приділити поводженню з твердими побутовими відходами, благоустрою та стану водойм, раціональному використанню лісових ресурсів.

«Окрім стихійних сміттєзвалищ, що постійно виникають у прибережних зонах, є ще офіційні сміттєзвалища твердих побутових відходів, що розміщенні в небезпечній близькості до водойм. В Івано-Франківській області таких сміттєзвалищ 5, у Чернівецькій області – 8 шт. Під час повені деякі з них були затоплені, 2 сміттєзвалища Новоселицького району Чернівецької області частково змило водою. Також в Івано-Франківській області на берегах рік розміщено 20 тирсозвалищ, 9 з них частково або повністю забрали паводки», – зазначив Андрій Мальований.

Посадовець запропонував місця видалення відходів, що мають високий рівень підтоплення, закрити. Решту – консервувати та рекультивувати. «Визначити та виділити земельні ділянки для облаштування нових місць видалення відходів для забезпечення життєдіяльності населених пунктів регіону. Необхідно будувати нові регіональні об'єкти поводження з відходами за європейськими стандартами», – вважає Андрій Мальований.

Голова ДЕІ розповів, що необхідно передбачити бюджет для встановлення на річках уловлювачів сміття. Це спеціальні системи з решітками та граблями, що затримують і спрямовують сміття до місця збору для подальшої утилізації.

«Разом з обласними держадміністраціями, органами місцевого самоврядування та Держводагентством ми ще раз обстежимо ділянки водних об'єктів і заплав. Визначимо заходи, щоб ліквідувати всі несанкціоновані та стихійні сміттєзвалища. Будемо залучати Національну поліцію, щоб контролювати дотримання обмежень, встановлених законодавством для прибережних смуг. Неприпустимо, щоб на прибережних територіях з'являлися АЗС та інші самовільні забудови, організовувалися самовільні забори піщано-гравійної суміші», – зазначив Андрій Мальований.

Також Держекоінспекція підготує пропозицій для внесення змін до законодавства щодо збільшення розміру штрафних санкцій за засмічення прибережних захисних смуг та забруднення водних об'єктів.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Держекоінспекції розповіли про нововведення у...

На міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» у Сумській області під час перевірки...

Пандемія Covid-19: Андрій Мальований розповів про суттєве...

Попри зниження економічної активності, спад промислового виробництва та зменшення...

Урядовці взялися за порятунок екології

Вперше за історію нашої держави урядовці підтримали таку велику кількість...

Палять траву – куди звертатись? Інфографіка...

Цьогоріч площа лісових пожеж порівняно з минулим роком збільшилась у 40 разів. Одна з...

Зеленский сделал заявление из-за избиения украинца в...

Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что еще 15 января в Париже напали на...

Локдаун закончился. Украина возвращается в...

Январский локдаун в Украине закончился, страна вернулась к ограничениям "оранжевой"...

За сутки COVID-19 обнаружили у наименьшего с сентября 2020...

В Украине за последние сутки подтвердили 2516 случаев коронавирусной инфекции.

Новое похолодание идет в Украину: прогнозируют до 20 см...

На западную Украину идет похолодание с 25 января. В Закарпатской, Ивано-Франковской,...

Умер брат Рината Ахметова

На 60-м году ушел из жизни Игорь Ахметов – старший брат украинского бизнесмена Рината...

В Борисполе задержали гражданина Азербайджана с 200 кг...

В аэропорту "Борисполь" таможенники задержали партию турецких "оригиналов" брендов Louis...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка