Узгоджено оперативні й стратегічні заходи, щоб зупинити засмічення закарпатських річок і потраплянням відходів до річки Тиси з України в Угорщину.
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
«За підсумками наради під головуванням прем`єр-міністра Дениса Шмигаля та відповідно до доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського у Держекоінспекції сьогодні відбулася робоча зустріч з Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто та головою Закарпатської облдержадміністрації Олексієм Петровим щодо проблеми засмічення закарпатських річок і потрапляння твердих побутових відходів до річки Тиси з України в Угорщину», – написав Андрій Мальований.
За словами голови ДЕІ, перші оперативні кроки вже визначено.
Буде проведено інвентаризацію сміттєзвалищ. Стихійні – ліквідують, легальні, що мають високий рівень підтоплення, – закриють, решту – законсервують і рекультивують.
Андрій Мальований зазначив, що треба враховувати, що всі офіційні сміттєзвалища практично переповненні й без грамотної організації нових місць для збору та переробки сміття Карпати просто перетворяться на стихійний смітник. «Тут виникає проблема з обов'язковим проведенням громадських слухань. Жодна громада не дає згоду для будівництва таких об'єктів», – зазначив голова ДЕІ. Тому в Україні на законодавчому рівні необхідно розглянути процедури прощення передачі земельних ділянок для будівництва нових полігонів і сміттєпереробних заводів.
«Третина сіл на Закарпатті не охоплена послугами централізованого вивезення сміття. Проблема в тому, що населення неспроможне платити й місцева влада не має бюджетів для утилізації відходів на паспортизовані полігони», – зазначає Андрій Мальований.
Посадовець перерахував заплановані дії для вирішення цієї ситуації. Буде розроблятися схема вивезення твердих побутових відходів з усіх населених пунктів. Необхідно провести конкурси для виконавців робіт зі збору та перевезення сміття, узгодити всі правові механізми, отримати необхідні дозволи, визначити джерела фінансування.
Андрій Мальований зазначив, що буде проводитися просвітницька робота з населенням щодо первинного сортування сміття. ДЕІ працює над пропозиціями щодо збільшення штрафних санкцій за викид сміття в невстановлених місцях. На зустрічі також обговорили питання розчищення річищ річок.
Посадовець додав, що Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто подякував, що від розмов Україна перейшла до справ і робить це на національному, а не на регіональному рівні. Адже місцеві громади не мають достатньо ресурсів, щоб розв'язувати такі складні завдання.
«Посол запевнив, що Угорщина готова передати весь практичний і стратегічний досвід розв'язання проблем із засміченням річок. Серед них – влаштування дамб, робота барж-уловлювачів сміття, розв'язання бюрократичних питань, притягнення до відповідальності виробників щодо утилізації своєї продукції», – зазначено у повідомленні Андрія Мальованого. У результаті запланували організувати фахову зустріч угорських й українських експертів.
«Від збереження природи залежить наше спільне майбутнє. Угорщина й Україна відкриті до співпраці», – підсумував Андрій Мальований.
Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram
Теги: Угорщина, экология
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
На 60-м году ушел из жизни Игорь Ахметов – старший брат украинского бизнесмена Рината...
В аэропорту "Борисполь" таможенники задержали партию турецких "оригиналов" брендов Louis...
В 2020 году за границу несмотря на карантин из-за пандемии коронавируса смогли попасть...
Судові засідання щодо перейменування Кіровограда тривають від 16 серпня 2016 р., їх...
С 25 января Украина выходит из усиленного карантина. По всей стране возвращаются...
В Украине в воскресенье, 24 января, синоптики прогнозируют дожди. Осадки ожидаются на...
Журналистский коллектив телеканала «НАШ» (ООО «НАШ 365») обеспокоен...
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України планує відновити...
В период с 15 по 21 января территориальные органы Госэкоинспекции провели 445 проверок и...
Численность населения в Украине по состоянию на 1 декабря 2020 года составила 41 млн...
В связи с трагедией, которая произошла 21 января в результате пожара в доме престарелых...
В Украине в субботу, 23 января, дождь с мокрым снегом ожидается только в Карпатах и на...
Комментарии 0