Голова Держекоінспекції попередив про небезпеку викопних джерел енергії

28 Апреля 2021

Під час презентації результатів соціологічного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні на тему «Екологічні аспекти енергетики» голова Держекоінспекції розповів про загрози, які становлять викопні джерела енергії для довкілля.

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

«Використання нафти, газу та вугілля в якості енергетичних ресурсів – це пряма загроза довкіллю. Під час їх видобутку ДЕІ постійно фіксуються порушення екологічного законодавства. Найбільше збитків за 2020 рік Держекоінспекція розрахувала в частині видобутку надр – 808,6 мільйона гривень. Це засмічення земельних ресурсів відходами видобування, викиди забруднюючих речовин у повітря внаслідок вентиляції шахт, забруднення довкілля шахтними водами тощо», - зауважив Андрій Мальований.

Соцопитування також продемонструвало, що лише 38,5% респондентів висловились за закриття теплових електростанцій, які працюють на вугіллі.

«Однак такі підприємства також становлять небезпеку для довкілля. Зокрема, до рейтингу ТОП-100 забруднювачів, складеного Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, входять одразу 5 таких підприємств», - підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець зазначив, що на заміну застарілим та небезпечним для довкілля технологіям виробництва енергії Україна має потужний потенціал для розвитку альтернативної енергетики. За допомогою відновлюваних джерел можна у річному розрізі замістити традиційні паливно-енергетичні ресурси, які відповідають 73 млрд куб.м природного газу.

Голова Держекоінспекції також нагадав, що проект Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди ставить низку амбітних цілей для України. Зокрема, обсяги виробництва теплоенергії на основі біопалива мають збільшитися до 30%, а генерація вугільних ТЕС, навпаки, зменшитися до 13%.

«Сьогодні світ знаходиться на порозі нового енергетичного переходу - від «брудних» викопних джерел енергії до екологічних і відновлюваних. І важливо, щоб Україна рухалася в цьому напрямку синхронно з Європейським Союзом, створюючи єдиний енергетичний простір і разом досягаючи цілей в подоланні кліматичної кризи», - заявив Андрій Мальований.
 

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Украине уменьшилось потребление угля и мазутов

За сентябрь 2020 года по сравнению с сентябрем 2019 года использование каменного угля и...

Уголь станет основным в энергетике

Кабинет министров намерен принять решение, согласно которому основным видом топлива...

Зеленский выступает за гарантированный рынок сбыта...

За гарантированный рынок сбыта украинского угля и создание государственного комитета...

Президент дал команду ограничить импорт угля и...

Президент Украины Владимир Зеленский поставил перед министром энергетики и защиты...

Польша прекратила импорт угля из России

Вице-премьер Польши Яцек Сасин заявил, что государственные компании страны откажутся...

Михайло Волинець: Вугілля в Україні зараз видобувають...

За минулі п’ять років вугільна промисловість доведена до повного банкрутства

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка