Хасиди запропонували створити єдиний центр паломництва в Умані

29 Мая 2021

В Умані відбувся моніторинговий візит Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Голова комітету Дмитро Лубінець хотів на місці вивчити, чи забезпечуються в Умані права національних меншин в місцях їх компактного проживання.

"Як голова профільного комітету з питань національних меншин та міжнаціональних відносин, перебуваючи зараз в робочих поїздках, зустрічаючись з представниками нацменшин, безумовно я не міг оминути місто Умань, де традиційно кожного року велика кількість представників Ізраїлю приїжджають та перебувають на території України. Тому я хотів поспілкуватися з місцевим населенням, чим їм допомогти, які є проблеми, як реагують на проблеми органи державної влади", - розповів Лубінець.

Дмитро Лубінець зустрівся з представниками Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана та хасидами, які постійно проживають в Умані, щоб врахувати їх пропозиції до законопроекту про національні меншини.

"В Умані, в районі паломництва хасидів, постійно проживають близько 100 сімей. Деякі вже мають громадянство України. Але деякі підприємці забороняють хасидським дітям відвідувати заклади, деякі служби таксі відмовляються возити хасидів, а місцеві політики досі використовують тему хасидів, для боротьби з опонентами. Так, наприклад, в місті йде реформа освітніх закладів, але політичні опоненти підбурюють уманчан, що школи продадуть хасидам", - заявив представник громади Хайм Хазін.

Юрист Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Ірина Рибницька також розповіла про труднощі хасидів із приїздом до Умані.

"До Умані приїжджають бреславські хасиди. Ними опікується Міжнародний благодійний фонд імені Рабі Нахмана. До Рош-га-Шана ще 3 місяці, але підготовка до свята вже розпочалася. Більшість хасидів питають, чи дозволить Україна їм цього року відвідати могилу Рабі Нахмана. Велика кількість хасидів отримали так звані "чорні візи", коли намагалися минулого року приїхати в Україну під час заборони. Приїхавши до міста в паломників теж виникає багато проблем. На нашу думку, в Умані потрібно створити єдиний центр паломництва хасидів, який буде їх реєструвати, де паломники зможуть сплатити туристичний збір та вирішити будь-яке питання. Наразі нова місцева влада та голова Черкаської ОДА Олександр Скічко допомагають нам у вирішенні деяких питань. Але нам потрібна підтримка і комунікація з Офісом президента. Президент Володимир Зеленський заявив про будівництво маленького Єрусалиму в Умані. У нас є пропозиції та американські бізнесмени, які готові інвестувати", - зазначила Рибницька.

Дмитро Лубінець вислухав всі проблеми та повідомив, що розробляється закон, який буде направлений на захист прав національних меншин, які проживають на території України.

"Мені дуже сподобалося, що я почув тільки позитивні відгуки, що держава вникає в проблеми, сприяє на рівні облдержадміністрації, на рівні місцевої влади. Надіюся, що ми разом будемо поліпшувати, як зв'язок між Україною та Ізраїлем та перебування тут людей під час їхніх свят", - зазначив нардеп.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Умани в результате стрельбы ранены двое хасидов

В Умани неизвестный открыл огонь в хасидском квартале. Двое граждан Израиля получили...

Землі уманського аеропорту повернули в актив держави

«На початку 2000-х у військового аеродрому в Умані "відкусили" ділянку землі майже...

Второй день празднования Рош га-Шана в Умани прошел...

В городе Умань Черкасской области второй день празднования Рош ха-Шана завершился...

Хасиди на кордоні Білорусі: заява фонду імені Рабі...

Усвідомлюючи складність ситуації, що сталася через обмеження, викликані світовою...

В Умани cгорел дом, в котором остановились хасиды

29 сентября в Умани спасатели ликвидировали пожар в доме, в котором снимали квартиру...

В Украину приехали уже почти 25 тысяч...

Около 25 тысяч хасидов прибыли в Украину для празднования Рош Ха-Шана — Нового 5780...

Міндовкілля запускає процес визначення зон,...

Мін’юст зареєстрував наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів...

"Мертвые души" в списках: ЦИК отказала группе, которая...

Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Украины отказала в регистрации инициативной...

На Львовщине задержали священника, который торговал...

Волынские полицейские задержали во Львовской области священника, который занимался...

Укрзализныця увеличивает количество веловагонов в...

Укрзализныця продолжает оборудовать пригородные электропоезда специальными...

Вступил в силу закон об использовании электронных...

10 июня вступает в силу Закон Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные...

Нацсовет запретил телеканал "Беларусь 24"

Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания запретил ретрансляцию в...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка