Ялтинська європейська стратегія (YES) провела онлайн-дискусію за участі Фаріда Закарії та Ніла Фергюсона

29 Октября 2020

Ялтинська європейська стратегія, у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, продовжує серію онлайн-дискусій, присвячених змінам у світі й тому, що вони означають для України. Друга дискусія цієї серії була зосереджена на тому, як COVID 19 змінює світ і яким чином країни можуть скористатися цією кризою для побудови кращого майбутнього.

Фарід Закарія, ведучий GPS Fareed Zakaria на CNN, обговорив свою книгу «Десять уроків для світу після пандемії» з Нілом Фергюсоном, старшим науковим співробітником Інституту Гувера Стенфордського університету. Відкрив дискусію Віктор Пінчук, засновник YES, Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne.

У своїх вступних ремарках Віктор Пінчук сказав: «Оскільки ми зустрінемося на нашу традиційну Щорічну зустріч YES лише в 2021 році, одні з найбільш видатних умів та вагомі фігури, відповідальні за прийняття рішень, домовилися про те, щоб зустрітися онлайн для аналізу глобальних викликів і того, що вони означають для України. Сьогодні ми з великим задоволенням вітаємо тут Фаріда Закарію та Ніла Фергюсона. Ми очікуємо від вашої інтелектуальної дискусії нових блискучих порад».

Говорячи про те, як COVID-19 змінює світ, Фарід Закарія зазначив: «COVID-19 став великим прискорювачем. Він взяв ті тренди, що вже відбувалися, і значно прискорив їх. Проте іноді я думаю, що якщо прискорювати явище чи структурні зміни настільки глибоко і настільки швидко, це може мати досить драматичний ефект, якого могло б і не бути, якби ті самі речі відбувалися повільно. (...) Пандемія стала потужним акселератором, а не хвилею трансформації, як про це дехто говорить». Він додав: «Ця пандемія справді зачепила всіх. Дуже важко уявити явище, яке буквально змінило життя кожної людини на планеті. Це свідчить про його масштаб».

Відповідаючи на запитання Ніла Фергюсона про ефективність демократій порівняно до авторитарних держав, пан Закарія зауважив: «Ми на Заході безпідставно втрачаємо віру в демократію. Нас підводить не демократія, в тому сенсі, що демократії неспроможні виконувати державні функції – вони спроможні. У нас на Заході розвився атеросклероз: ми створили дивні, дуже заполітизовані бюрократії, а потім ми дивуємося, що ці інститути та демократії не працюють добре. Але це стосується не демократії. Демократії можуть впоратися. Справа не в кількості урядування, а у якості урядування».

Обговорюючи виклик, що стоїть перед Україною, яка опинилася всередині змагання двополюсного світу, Фарід Закарія зазначив: «Фундаментально, проблема України полягає в тому, що їй потрібно бути захищеною й незалежною. Для цього їй потрібна безумовна підтримка Заходу. Також Україні необхідно реформуватися. Вона має знайти спосіб побудувати життєздатні інститути та створити відкриту економіку, подолати корупцію тощо. І це вимагає певного рівня незалежності та захисту. Захід має допомогти забезпечити якісь гарантії та надати безпеку, але зрештою, цим повинні зайнятися українці».  ​  

Щорічну зустріч YES 2020 було перенесено в зв'язку з пандемією COVID-19. YES та Фонд Віктора Пінчука зберігають свою відданість місії: інтегрувати Україну в світ та забезпечити їй належну роль у міжнародному порядку денному. Починаючи з 2004 року, Ялтинська Європейська Стратегія виступає головною неурядовою платформою, що налагоджує зв'язки між світом та Україною. Щорічні зустрічі YES збирають разом світових лідерів у сфері політики, бізнесу та лідерів думки для обговорення майбутнього України та нагальних глобальних викликів.

Ялтинська європейська стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється та розбудовується європейське майбутнє України в глобальному контексті.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Промова від імені Віцепрезидента Єврокомісії Жозепа...

Промову щодо доповіді про виконання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною виголосив...

Торік за сприяння служби зайнятості роботу знайшли...

Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. В Україні, як і у світі,...

Україна посіла 17 місце в європейському рейтингу...

Результат України у рейтингу — вищий, ніж середній показник у Європі.

9 із 10 людей із бідних країн, зокрема з України, можуть...

Багаті країни закупили стільки доз вакцини від COVID-19, що все їхнє населення можна...

Шмигаль та Уруський обговорили з представниками...

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та віце-прем'єр-міністр України – міністр...

В Україні понад дев'ять тисяч випадків COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 8 листопада в Україні зафіксовано...

Общественно-политические настроения населения (6-7...

Результаты опроса, проведенного Социологической группой «Рейтинг» показали, что...

Майже тисяча порушень за тиждень: у Держекоінспекції...

З 2 по 8 квітня Держекоінспекція склала 983 протоколи про адміністративні...

Кличко звернувся до Уряду невідкладно розглянути...

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Уряду невідкладно розглянути питання про...

За сутки в Украине 17 463 новых COVID-случаев

В Украине за минувшие сутки выявили 17,4 тысячи новых случаев заражения коронавирусом,...

Украинцам рекомендуют переходить на ID-карты,...

Министерство цифровой трансформации рекомендует украинцам переходить на ID-карты....

Президентский рейтинг Зеленского прекратил рост

Если бы президентские выборы состоялись в начале апреля 2021 года, Владимира Зеленского...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка