Кожна третя дитина проводить в Інтернеті до 5 годин щодня: як попередити вплив шкідливого контенту

22 Апреля 2021

34% дітей і підлітків проводять в Інтернеті від 3 і до 5 годин щодня, 28% - 1-2 години кожного дня, 13% - від 5 до 7 годин, а 10,4% - понад 7 годин щодня, згідно з національним дослідженням в Україні. Один із наслідків надлишкового використання Інтернету - це стирання кордонів між реальністю та онлайн-світом, коли може виникати уявлення, що небезпечні дії є безпечними.

На початку цього року в інформаційному просторі з’явилася “хвиля” новин про трагічний вплив контенту з Інтернету та соцмереж на дітей.

“В Інтернеті є контент, який може негативно впливати на цінності, поведінку, психіку та здоров'я дітей. Разом із тим ми спостерігаємо наслідки постковідного стану та тривалого локдауну. Все це дуже погано впливає на психічний стан дітей. З цих причин разом із #stop_sexтинг ми вирішили розробити новий урок для шкіл, аби уберегти дітей від небезпечного контенту в Інтернеті”, - зазначає Анастасія Дьякова - Радник з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-Прем'єр-міністрі - Міністрі цифрової трансформації України, Засновник освітнього проєкту #stop_sexтинг.

Коли немає альтернативи, діти проводять більше часу в Інтернеті. Адже тут вони можуть отримати те, чого їм не вистачає в певний момент у реальному житті - розваги, спілкування із друзями, навіть навчання. Але надлишковий час за онлайн-іграми або переглядом певного виду онлайн контенту можуть дуже негативно впливати на психіку дитини – вона може проявляти агресивну поведінку та реакції, не контролювати емоції, пробувати вчиняти небезпечні дії та наслідувати прикладу, що становить загрозу її життю та здоров’ю. Також надлишковий час онлайн може викликати конфлікти із рідними.

Саме тому так важливо говорити із дітьми про критичне сприйняття інформації, спостерігати за їх емоційним станом та в разі потреби вчасно звертатися до спеціалістів. Важливо формувати у дітей навички відновлення, а також уміння відстежувати небезпечні дії із боку однолітків та вміти вчасно про це повідомляти дорослим, аби вберегти дитину від небезпек.

Урок #stop_sexтинг про попередження впливу шкідливого контенту в Інтернеті та превенції суїцидальних дій

Освітній проєкт щодо безпеки дітей в Інтернеті #stop_sexтинг при підтримці Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, всеукраїнського оператора “Датагруп” випускає новий урок для учнів 6-8 класів #Не_ведись - прояви свою стійкість в Інтернеті. Його метою є формування ключових навичок стійкості щодо шкідливого контенту, емоційного відновлення після взаємодії з ним та превенції суїцидальних дій серед дітей як наслідок споживання контенту в Інтернеті. Матеріали для проведення уроку містять презентацію та посібник, які вчителі та батьки можуть завантажити безкоштовно на сайті та провести урок з дітьми.

Урок доступний за посиланням: https://bit.ly/3szIT9q.

Вчителі мають також можливість отримати сертифікат, який буде надаватись після проведення уроку та заповнення електронної форми за посиланням https://bit.ly/3giQBTb.

«Ми вже другий рік поспіль підтримуємо ініціативи проєкту #stop_sexтинг, а також запуск Урядової лінії з питань безпеки дітей в Інтернеті. Ми впевнені, що новий навчальний посібник допоможе підвищити цифрову грамотність та навички як вчителів, так і учнів. При цьому ми вже зараз бачимо, що в суспільстві сформувався запит на інформацію, яка допомагає впоратися з різними онлайн-ризиками. Наприклад, з початку роботи Урядової консультаційної лінії 1545 (далі вибрати 3) оброблено понад 6000 дзвінків, які стосувалися питань безпеки онлайн та у соціальних мережах, булінгу, секстингу тощо. Ми, як соціально-відповідальний бізнес, і надалі будемо підтримувати освітні проєкти, які допомагають підвищувати рівень обізнаності та захисту у Всесвітній мережі», – підкреслив Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».

26 квітня на сторінці https://www.facebook.com/stopsextingua відбудеться вебінар “Розвиток навичок стійкості щодо шкідливого контенту у дітей та емоційне відновлення”, де спеціалісти розкажуть про актуальність теми впливу шкідливого контенту на дітей, основні цілі та завдання нового уроку для попередження його впливу та як допомогти дітям у відновленні емоційного стану.

Подія відбудеться у понеділок 26 квітня о 18:00 на сторінці проєкту у Facebook https://www.facebook.com/stopsextingua
Додатково запис вебінару можна буде переглянути тут https://bit.ly/3egRPvt

Куди звертатися за допомогою щодо безпеки в Інтернеті?

1. Дітям, які потрапили в небезпечну ситуацію в Інтернеті та дорослим – з питань, яким чином убезпечити дітей в мережі, можна звернутися на урядову консультаційну лінію 1545 (далі обрати 3). Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно.

2. У рамках проєкта #Stop_sexтинг працює інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми: Ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який виявили в Інтернеті. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.
https://stop-sexting.in.ua/send/  

3. В Україні діє чат-бот з метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти і підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру. Чат-бот працює на сайті https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ та у Telegram @StopSextingBot.

За додатковою інформацією можна звернутися на пошту stopsexting.ua@gmail.com та отримати коментар Анастасії Дьякової, засновниці #Stop_sexтинг та Радника з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-Прем'єр-міністрі - Міністрі цифрової трансформації України.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Фронтмен гурту СКАЙ заспівав у свій день народження...

Минулими вихідними Олег Собчук, фронтмен гурту СКАЙ, відзначив свій День Народження....

Позиція Департаменту соцполітики щодо ймовірного...

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської...

На Волині дітям з особливими потребами прикордонники...

Днями військовослужбовці Луцького прикордонного загону відвідали Рожищенський...

Через «Тису» знову спробували незаконно вивезти...

Учора в пункті пропуску «Тиса» прикордонний наряд виявив жінку, яка планувала за...

З початку червня на водоймах країни загинуло вже...

Спека, поєднана із тривалими літніми канікулами і примножена недостатнім...

Ексдружина репера Серьоги шокувала заявою: "Він...

Ексдружина відомого репера Серьоги (справжнє ім'я – Сергій Пархоменко) Поліна...

Сегодня Рада рассмотрит увольнение трех министров,...

Председатель Верховной рады Дмитрий Разумков созвал внеочередное заседание...

СБУ пришла с обысками в дом, где живет мэр Киева...

К мэру Киева Виталию Кличко пришли с обыском силовики. Они представляют Службу...

Глава налоговой может стать министром экономики -...

Глава Налоговой службы Украины Алексей Любченко может стать министром...

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса за минувшие сутки. Больше...

Похолодание и дожди с грозами: прогноз погоды на...

В Украине во вторник, 18 мая, сохранится непогода. На всей территории ожидаются грозовые...

"Слуга народа" определилась с кандидатурами глав...

Депутатская фракция "Слуга народа" утвердила кандидатуру Александра Кубракова на...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка