Криміналізація контрабанди. Держприкордонслужба – ЗА!

17 Мая 2021

 

Державна прикордонна служба України підтримує ініціативу криміналізації контрабанди товарів, особливо підакцизної групи.

Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко вважає необхідність криміналізації відповідальності за контрабандну важливим питання пов'язаним з прикордонною безпекою. «На сьогодні Україна залишається, чи не єдиною країною в Європі, де відповідальність за це не криміналізована. На цьому європейські партнери неодноразово наголошували. Тому маємо надію, що найближчим часом законопроект внесений Президентом України буде прийнято Верховною Радою», – заявив Сергій Дейнеко днями на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни».

Необхідність криміналізації контрабанди цього тижня також обговорювалася під час круглого столу «Президентський законопроєкт № 5420. Криміналізація відповідальності за контрабанду: аргументи за чи проти». Круглий стіл був ініційований Комітетом з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України (НААУ).

У ньому в режимі відеоконференції взяли участь представники Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, правники та члени НААУ.

Під час круглого столу обговорювались не лише законодавчі ініціативи, а й реальний стан справ щодо переміщення товарів через український кордон, можливі економічні та безпекові плюси і мінуси від криміналізації відповідальності за переміщення товарів через митний кордон України. Також експерти озвучували альтернативні пропозиції з метою подолання контрабанди в Україні.

Співробітники Державної прикордонної служби України, зокрема зазначили, що прийняття змін щодо криміналізації контрабанди товарів, особливо підакцизної групи, є актуальним та вимушеним заходом з урахуванням масштабу зазначеного виду незаконної діяльності.

Так, лише з початку 2021 року, підрозділами Державної прикордонної служби України затримано у 243 випадках майже 9 млн 423 тис пачок цигарок, що за попередньою оцінкою становить понад 210 млн грн.

Разом з тим, прикордонники зауважили, що з урахуванням тактики дій правопорушників, досить часто переміщення цигарок здійснюється здебільшого по 2 ящики (1000 пачок) на одну особу. Це мінімальна рентабельність при участі осіб та максимальна вага (орієнтовно 32 кілограми) для середньостатистичної людини з урахуванням необхідності руху по пересіченій місцевості, подолання загороджень та відстаней.

Також відмічалося, що нерентабельність малих об'ємів контрабанди цигарок з одного боку та відповідні покарання за значні обсяги, очікувано суттєво вплине на масштаби участі в цій протиправній діяльності жителів прикордоння і знизить привабливість цього виду незаконної діяльності.

До того ж, якщо товарну контрабанду криміналізують, прикордонники отримають можливість вести за дорученням процесуального керівника досудові розслідування в рамках кримінальних проваджень. А це сприятиме виявленню та затриманню не лише виконавців, а й організаторів та інших функціонерів кримінальних схем.

Нагадаємо, проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів у квітні цього року було внесено Президентом України на розгляд Верховною Радою України і визначено цей законопроєкт як невідкладний для позачергового розгляду (реєстраційний номер 5420) https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71756.

Серед іншого, вказаний законопроєкт передбачає доповнити Кримінальний кодекс України статтями: «Контрабанда товарів», «Контрабанда підакцизних товарів» та «Недостовірне декларування товарів». За незаконне переміщення через кордон підакцизних товарів (крім електроенергії) у значному розмірі законопроєкт передбачає штраф до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до шести років. А за великий розмір чи вчинення злочину певними особами, в тому числі посадовими, пропонується штраф до ста двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до одинадцяти років та конфіскація майна.

Варто зауважити, що 12 травня законопроєкт № 5420 розглянув Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей законопроєкт у першому читанні за основу.

https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/208032.html

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Голова Держприкордонслужби разом з Посольством США...

Зустріч відбулася в Адміністрації Держприкордонслужби. Головним питанням було...

С начала года украинскую границу пересекли более 400...

Пограничники подвели итоги первой декады праздничного января.

Мужчина пытался незаконно вывезти дочь в Польшу

При пересечении государственной границы в пункте пропуска «Краковец» гражданин...

Международное сотрудничество Государственной...

Деятельность Госпогранслужбы в области международного сотрудничества направлена...

Чтобы попасть в страны ЕС, турки подделали паспорта...

Двое турок, чтобы попасть в Берлин, подделали паспортные документы на имя граждан...

Вблизи украинского-словацкой границы задержали...

В Закарпатской области пограничники Чопского отряда задержали гражданина Российской...

Ряд поездов в Украине задерживаются из-за непогоды:...

На Западной Украине ряд поездов следует с опозданием. Задержка обусловлена...

В Украине 265 новых случаев коронавируса

В Украине за минувшие сутки выявили 265 новых случаев коронавируса. Больше всего новых...

В главных реках Украины обнаружили следы "ковидных"...

В водных бассейнах Украины - Днепре, Днестре и Северском Донце - выявлено наличие в воде...

Офіс ДЕІ у Кривому Розі під час рейдових заходів...

Фахівці Офісу Держекоінспекції у Кривому Розі під час природоохоронного рейду...

Грозы и сильный ветер: В Украине объявили штормовое...

В Украине в субботу ожидается ухудшение погодных условий. В некоторых областях...

Украинские самолеты присоединились к тушению пожаров...

Украинские пожарные самолеты осуществили первые два сброса воды на очаги в горных...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка