Мінстратегпром оприлюднив проєкт науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

10 Апреля 2021

9 квітня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України оприлюднило для проведення консультацій з громадськістю проєкт Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Про це повідомляє прес-служба Мінстратегпром.

«Метою Програми є забезпечення ефективного використання космічного потенціалу і підвищення його впливу на розв'язання актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього розвитку суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони», – ідеться в інформаційному повідомленні.

Державна підтримка космічної галузі національної економіки відповідно до Закону України «Про космічну діяльність» та Стратегії національної безпеки України потребує встановлення оптимального балансу між джерелами фінансування з державного бюджету та іншими джерелами (кошти інвестиційних та інноваційних фондів, власні кошти підприємств). За відсутності належної державної підтримки космічної галузі програмним методом розробки конкурентоспроможної ракетно-космічної техніки стануть неможливими, внаслідок чого постраждають довгострокові соціально-економічні інтереси держави.

Заходи програми передбачають створення умов для забезпечення реалізації державних інтересів на національному і міжнародному рівнях та досягнення економічної ефективності від космічної діяльності шляхом розвитку власних компетенцій у стратегічно важливих напрямах, залучення приватних компаній та міжнародних інвестицій разом із фінансовою підтримкою з боку держави. Наявність загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми та певних обсягів бюджетного фінансування її завдань і заходів є потужним стимулом для підприємств галузі брати участь у виконанні програми та залучати для цього власні кошти і кошти з інших джерел.

Мету Програми буде досягнуто завдяки реалізації ряду завдань, а саме – «Провадження космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони», «Забезпечення задоволення суспільних потреб у сфері дистанційного зондування Землі», «Впровадження космічних технологій на внутрішньому ринку послуг», «Створення ракетно-космічної техніки», «Фундаментальні та прикладні космічні дослідження», «Правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення заходів Програми».

Реалізація Програми дасть змогу забезпечити виконання першочергових державних завдань, розвиток інноваційних технологій, їх застосування у сферах високої соціальної значущості, створення екосистеми космічних компаній як драйверу росту економіки України.

Ефективність заходів програми забезпечуватиметься заходами стратегічного управління, зосередженням зусиль на напрямах, що дають важливі суспільні результати, підвищенням науково-технологічного рівня внаслідок пріоритетного співробітництва з Європейським Союзом, орієнтації на власні переваги та компетенції, підтримкою інновацій, реформуванням державних підприємств та залученням приватної ініціативи.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Украину прибыла вторая партия вакцины Pfizer

Во вторник, 18 мая, в Украину прибыла вторая партия вакцины от коронавируса компании...

В Краматорске заработал «Папа Хаб»

На базе свободного пространства отцы смогут провести время с ребенком на курсах с...

Сегодня Рада рассмотрит увольнение трех министров,...

Председатель Верховной рады Дмитрий Разумков созвал внеочередное заседание...

СБУ пришла с обысками в дом, где живет мэр Киева...

К мэру Киева Виталию Кличко пришли с обыском силовики. Они представляют Службу...

Глава налоговой может стать министром экономики -...

Глава Налоговой службы Украины Алексей Любченко может стать министром...

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса за минувшие сутки. Больше...

Похолодание и дожди с грозами: прогноз погоды на...

В Украине во вторник, 18 мая, сохранится непогода. На всей территории ожидаются грозовые...

"Слуга народа" определилась с кандидатурами глав...

Депутатская фракция "Слуга народа" утвердила кандидатуру Александра Кубракова на...

Криміналізація контрабанди. Держприкордонслужба –...

Державна прикордонна служба України підтримує ініціативу криміналізації контрабанди...

[Не] втрачені архіви Луганщини

З початком війни Російської Федерації проти України в 2014 році та в наслідок бойових...

В «Дії» появилися ряд новых услуг

Министерство цифровой трансформации 17 мая 2021 года провело Diia Summit 2.0, на котором...

СМИ назвали дату пресс-конференции Зеленского

Как и в прошлом году президент планирует провести пресс-конференцию в годовщину...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка