[Не] втрачені архіви Луганщини

17 Мая 2021

З початком війни Російської Федерації проти України в 2014 році та в наслідок бойових дій на Донбасі, анексії Криму і окупації українських територій наша держава втратила близько 5,7 млн документів, що належать до Національного архівного фонду України.

Як не втратити архівні цінності України та про заходи Державної архівної служби України, що дозволять повернути документи та контроль над ними що, наразі, перебувають на тимчасово окупованих територіях розповів Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов в ході презентації [Не] втрачені архіви Луганщини, що відбулася 14 травня 2021 року в ІА Укрінформ.

Також Керівник поінформував про ініціативу Державної архівної служби України щодо створення робочої групи з координації спільних дій разом з фахівцями Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства тимчасово окупованих територій України та спеціалістами Державної архівної служби України, аби виробити механізми та план дій для повернення архівних цінностей. При цьому він зауважив, що перше установче засідання цієї міжвідомчої групи вже відбулося.

Окрім цього в ході презентації було акцентовано увагу на досягненнях Державної архівної служби України щодо відтворення архівних документів у співпраці з регіональними державними архівами та Департаменту страхового фонду документації.

Директор Державного архіву Луганської області Вікторія Кривицька повідомила про постійний онлайн-доступ до 2 698 відновлених та оцифрованих документів з фондів Державного архіву Луганської області про культуру, події та розвиток Луганської області у 1811-1927 роках та про перспективу виготовлення копій документів страхового фонду, які містять інформацію архівних документів Луганщини.

«Зазначені документи Національного архівного фонду були відновлені з мікрофільму страхового фонду документації в електронному вигляді. Якість цифрових копій справ є задовільною, текст читабельним та дозволяє поновити і відтворити архівну інформацію» - зазначив директор Департаменту страхового фонду документації Державної архівної служби України Андрій Меленець.

При цьому, заступник Голови Укрдержархіву Лариса Левченко наголосила що, Державній архівній службі України вдалося налагодити ефективну співпрацю державних архівів областей та регіональних центрів страхового фонду документації, що допоможе в збереженні та поповненні архівної спадщини України.

Електронні копії документів архівних фондів Державного архіву Луганської області, відтворені з документів страхового фонду документації 1811 – 1927 роки: https://lg.archives.gov.ua/fonds/

Запис прямого ефіру: https://cutt.ly/sbLrXXU

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Презентація: [Не] втрачені архіви Луганщини

Через війну на Донбасі та тимчасову окупацію частини територій Луганської та...

Стратегія розвитку архівної справи до 2025 року

Державна архівна служба України вперше презентувала проект Стратегії розвитку...

Не проспать бы бесплатную воду

Луганщина, Буковина, Ровенщина — таков сегодня «маршрут» нашей постоянной...

Жителям Луганщины пообещали дать воду

Подключение водоканалов-должников в энергоснабжению должно произойти уже сегодня, 20...

Вертолеты «МОТОР СИЧ» в небе над Широким

Настоящим праздником для влюбленных в небо и мечтающих о полетах стал Открытый...

«Антонов» отметил 75-летие: юбилей в сложные времена

Славная история. Трудное сегодня. Перспективы и надежды

Верующие УПЦ передали Верховной Раде и Президенту...

Верующие Украинской Православной Церкви призвали власть защитить их конституционное...

В Украине продлили карантин

Кабинет министров продлевает карантинные ограничение из-за пандемии коронавируса до...

Половина нардепов «Голоса» объявили о недоверии...

10 народных депутатов от фракции «Голос» объявили о создании своего...

Экс-главе «Украгролизинга» сообщили о подозрении в...

Детективы Национального антикоррупционного бюро (НАБУ) под процессуальным...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка