Оцінка медичної сфери в Україні (24-28 березня 2021)

15 Апреля 2021

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» показали, що ключовими проблемами країни респонденти вважають військовий конфлікт на Сході України (47%), відсутність роботи, безробіття (37%) та епідемію коронавірусу (35%). 27% вважають важливою проблемою низький рівень зарплат і пенсій, 21% – хабарництво та корупцію у владі, по 19% – некомпетентність влади та підвищення тарифів на комунальні послуги, 16% – неможливість отримати якісне медичне обслуговування. У порівнянні з липнем 2020 удвічі зросла кількість тих, хто вважає епідемію коронавірусу важливою проблемою для країни.

На особистому рівні найважливішими проблемами респонденти вважають низький рівень зарплат та пенсій (38%) та підвищення тарифів на комунальні послуги (35%). Епідемію коронавірусу особистою проблемою вважають 25%, військовий конфлікт на сході України – 24%, підвищення цін на основні товари та послуги – 23%, відсутність роботи, безробіття – 23%, неможливість отримати якісне медичне обслуговування – 16%, хабарництво та корупцію у владі – 14%, некомпетентність влади – 13%. З липня 2020 значно зросла кількість тих, хто вважають особистими проблемами, підвищення тарифів та епідемію коронавірусу.

Близько третини опитаних вважають, що державні кошти цього року слід в першу чергу спрямувати на боротьбу з коронавірусом та збільшення соціальних виплат, пенсій. Лише 10% –за спрямування державних грошей на збільшення зарплат медиків, 8% – на будівництво доріг, 4% – на збільшення зарплат вчителів.

46% оцінюють як високий рівень професіоналізму та компетентності лікарів в Україні. 42% – протилежної думки. З липня 2020 року зросла кількість тих, котрі оцінюють високою компетентність українських медиків.

47% опитаних зверталися за медичною допомогою в державні заклади охорони здоров’я протягом останніх півроку. 53% – не зверталися. Останніх більше серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) та чоловіків. Серед тих, хто звертався, 43% на добре, або відмінно оцінили якість отриманих послуг. 33% оцінили на задовільно, 23% – на погано, чи жахливо. Останніх найбільше серед старшої вікової групи (60+ років), жителів міст, бідніших та чоловіків.

Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють – 37%, не знають такого – 34%. Екс-міністру Уляні Супрун довіряють 14%, не довіряють – 61%, не знають її – 17%. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знають майже половина опитаних. Довіряють їм близько 8-9%, не довіряють – близько третини.

Близько 30% вважають, що Президент Зеленський і Міністерство охорони здоров’я ефективно реагують на загрозу коронавірусу, більше половини опитаних вважають, що неефективно. 18% вважають ефективним реагування Кабінету Міністрів України і Верховної ради, більше 60% - неефективним. У порівнянні із листопадом 2020 року спостерігається деяке зниження позитивних оцінок реагування на загрозу коронавірусу органів центральної влади.

Головною причиною зростання захворюваності на коронавірус у березні цього року вважають недотримання карантину громадянами (46%). Далі – сезонне зростання простудних захворювань (32%), неефективні дії влади (28%) та виникнення нових форм коронавірусу (17%).

63% підтримують те, що в Україні не планують використовувати російську вакцину від коронавірусу Спутник-V, 23% - мають протилежну думку. Останніх найбільше серед мешканців Півдня і Сходу.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%
Терміни проведення: 24-28 березня 2021 р.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Краматорске заработал «Папа Хаб»

На базе свободного пространства отцы смогут провести время с ребенком на курсах с...

Сегодня Рада рассмотрит увольнение трех министров,...

Председатель Верховной рады Дмитрий Разумков созвал внеочередное заседание...

СБУ пришла с обысками в дом, где живет мэр Киева...

К мэру Киева Виталию Кличко пришли с обыском силовики. Они представляют Службу...

Глава налоговой может стать министром экономики -...

Глава Налоговой службы Украины Алексей Любченко может стать министром...

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса

В Украине обнаружили 4095 новых случаев коронавируса за минувшие сутки. Больше...

Похолодание и дожди с грозами: прогноз погоды на...

В Украине во вторник, 18 мая, сохранится непогода. На всей территории ожидаются грозовые...

"Слуга народа" определилась с кандидатурами глав...

Депутатская фракция "Слуга народа" утвердила кандидатуру Александра Кубракова на...

Криміналізація контрабанди. Держприкордонслужба –...

Державна прикордонна служба України підтримує ініціативу криміналізації контрабанди...

[Не] втрачені архіви Луганщини

З початком війни Російської Федерації проти України в 2014 році та в наслідок бойових...

В «Дії» появилися ряд новых услуг

Министерство цифровой трансформации 17 мая 2021 года провело Diia Summit 2.0, на котором...

СМИ назвали дату пресс-конференции Зеленского

Как и в прошлом году президент планирует провести пресс-конференцию в годовщину...

Зеленский рассказал, когда Украина войдет в режим...

Президент Владимир Зеленский рассказал, когда Украина войдет в режим paperless. Это должно...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка