Понад 18 мільйонів гривень збитків завдано внаслідок порушень у лісах протягом березня

06 Апреля 2021

Понад 18 мільйонів гривень збитків розрахувала Держекоінспекція у сфері охорони лісів та рослинного світу протягом березня.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований - йдеться на офіційному сайті відомства.

«Територіальні органи Держекоінспекції по всій Україні склали 233 протоколи про адміністративні правопорушення у лісах. Фіксувались масові вирубки зелених насаджень, пошкодження дерев та порушення правил пожежної безпеки.

Один з найбільш резонансних випадків недотримання природоохоронного законодавства виявлено у Хмельницькій області. Комунальне підприємство Шепетівське РСЛП здійснило вирубку деревини за відсутності лімітів на спеціальне використання природних ресурсів на території регіонального ландшафтного парку «Мальованка». Збитки від порушення склали майже 11 мільйонів гривень. Наразі цією справою займаються правоохоронці», - деталізував Андрій Мальований.

Посадовець нагадав, що у період з 1 квітня по 15 червня дотримання вимог екологічного законодавства у лісах має особливе значення. Саме в цей час на території України оголошено сезон тиші, коли дикі тварини відновлюють свою популяцію. Вирубка лісу може призвести до знищення гнізда птахів, у яких щойно з'явились пташенята.

«Тому інспекція проводить посилені заходи контролю за дотриманням вимог сезону тиші. Спільно з Нацполіцією, Держлісагентством, місцевими органами влади та громадськістю здійснюються перевірки у лісах та на територіях природно-заповідного фонду. На порушників вимог накладаються штрафні санкції, а також розраховуються збитки за шкоду, завдану довкіллю», - заявив Андрій Мальований.

Також, враховуючи підвищену пожежну небезпеку навесні та почастішання випадків спалювання сухої рослинності, Держекоінспекція здійснює особливо пильний контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки в лісах.

«Неконтрольований вогонь в лісі чи на відкритих ландшафтах призводить до повного знищення гнізд птахів з пташенятами та повного знищення молодняку різних ссавців, в тому числі видів тварин занесених до Червоної книги України», - підкреслив Андрій Мальований.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Госэкоинспекция обратилась в полицию из-за розовых...

Госэкоинспекция направила заявление в полицию из-за луж с розовым оттенком на поле по...

Держекоінспекція проведе позапланову перевірку ПрАТ...

Держекоінспекція планує позаплановий захід контролю на ПрАТ «Рівнеазот», де...

Тисячу і одне порушення зафіксувала Держекоінспекція...

Впродовж тижня тероргани Держекоінспекції склали понад 1 тисячу адмінпротоколів

Інспектор Державної екологічної інспекції щороку...

Про такі умови роботи в Держекоінспекції розповів її голова Андрій Мальований,...

Держекоінспекція буде стягувати більше збитків з...

Законопроект №3091 передбачає скасування судового збору для Держекоінспекції у...

Держекоінспекція посилить контроль за екологічністю...

Держекоінспекція підписала Меморандум про співробітництво з Державним університетом...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка