Понад 6000 порушників міграції – підсумки І півріччя 2020

17 Июля 2020

Запобігання і протидія нелегальній міграції, а також контроль за додержанням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні є одними з головних завдань охоронців кордону.

При цьому нелегальні туристи не полишають спроб використати Україну своєрідним трампліном на шляху до країн ЄС. І навіть у період, коли через пандемію більшість країн ввели карантин, «шукачі кращої долі» продовжують вишукувати спроби незаконно перетнути державний кордон нашої держави.

Тим не менше, за результатами 6 місяців 2020 року кількість нелегальних мігрантів на українському кордоні значно знизилась, майже у двічі. Проте, ці показники здебільшого стосуються додержання правил перебування (зменшення на 47%), а якщо говорити про спроби порушення держкордону організованими групами нелегалів, то тут питання залишалося більш актуальним (зменшення на 30%).

Загалом від початку 2020 року прикордонники затримали понад 6,2 тисячі мігрантів, з яких більше 5,7 тисячі осіб за порушення правил перебування в Україні та понад 430 – за незаконне перетинання кордону (з них 280 – на кордоні з країнами ЄС). Крім того, близько 2,3 тисячі потенційним нелегальним мігрантам охоронці кордону відмовили у в'їзді в Україну.

Варто зазначити, що більшість «мандрівників», яких затримують при спробі незаконно потрапити через кордон в країни ЄС прибувають в Україну використовуючи легальні канали в'їзду, а вже згодом прокладають собі нелегальний маршрут. Тому саме викриття злочинних груп, що готують/шукають організаторів та посібників – є вкрай важливим у боротьбі з незаконною міграцією. Так, упродовж І півріччя оперативні підрозділи Держприкордонслужби припинили діяльність п'яти злочинних груп, затримали дев'ять організаторів та шістьох провідників. Стосовно 23 осіб винесено 21 обвинувальний вирок, 2 особи наразі отримали реальні строки ув'язнення, в ЄРДР за інформацією прикордонників внесено 61 повідомлення за ст. 332 ККУ.

Серед найгучніших кейсів варто виокремити затримання в квітні та травні  на кордоні зі Словаччиною двох груп з 12 та одну з 11 афганців-нелегалів.   https://dpsu.gov.ua/ua/news/video%20-u-zakarpatskomu-lisi-zi-strilboyu-zatrimali-dyuzhinu-nelegaliv-afganciv/

https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20video%20-u-zakarpatskomu-lisi-prikordonniki-zatrimali-dvanadcyatoh-nelegaliv/

https://dpsu.gov.ua/ua/news/video%20-11-nelegaliv-afganciv-ta-ukraincya-z-raciyu-zatrimali-bilya-kordonu-zi-slovachchinoyu-/

Також намір незаконно дістатися у Словаччину мала група нелегалів-таджиків. Правопорушники заздалегідь розділилися, однак прикордонники Чопського загону зібрали цих іноземців до купи. https://dpsu.gov.ua/ua/news/na-zakarpatti-prikordonniki-zatrimali-nelegaliv-z-tadzhikistanu-ta-ih-posobnikiv/

У червні на Харківщині закрито «контору» двох індійців, які займалася організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20video%20-na-harkivshchini-gromadyani-indii-organizovuvali-nezakonne-perepravlennya-osib-cherez-kordon/.

Додамо, що з настанням літнього сезону Держприкордонслужба фіксує збільшення на 27 %  (у порівнянні з травнем) показника з затримання нелегальних мігрантів. Також у 3,8 рази зросла кількість відмов у в'їзді в Україну потенційним нелегалам. Виходячи з аналізу, в червні перетнути державний кордон України поза пунктами пропуску найчастіше лагодилися громадяни з Алжиру, Молдови, Афганістану, Бангладеш, Сирії та Росії.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Украину и Польшу выехало 13 тысяч белорусов – МВД...

В сентябре из Беларуси в Украину уехало 3 тыс. граждан, а в Польшу – 10 тыс. В Латвию...

США и Мексика достигли соглашения по миграции

Президент США Дональд Трамп отложил введение пошлин на товары из Мексики, так как...

Климкин не увидел катастрофы в массовом отъезде...

Отъезд украинцев в другие страны на заработки не катастрофа, по мнению главы МИДа, —...

О трудовой миграции без истерик

С 2000 г. по 2017 г. общее количество украинских мигрантов выросло всего на 300 тыс. человек

Большинство украинцев против прививки от СOVID даже...

В середине января 2021 года только 43% украинцев готовы прививаться от коронавируса, если...

Google оцифровала еще 10 национальных природных парков...

В рамках совместного проекта представительства Google в Украине и Министерства защиты...

Микитась отрицает сделку со следствием в обмен на...

Подозреваемый в причастности к завладению имущества Нацгвардии экс-нардеп Максим...

Кабмин повысит зарплаты бюджетникам: сколько будут...

С 1 января оклады вырастут на 20%, а с 1 декабря - еще на 8,3%

Возле Яворовского полигона перевернулся военный...

В селе Старичи (Львовская область) перевернулся военный грузовик. В результате авації...

В Украине подтвердили более 4 тыс. случаев COVID-19

К утру 20 января в Украине подтвердили 4383 случая коронавирусной инфекции COVID-19,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка