Розпорошеність частот між користувачами РЧР стримує розвиток телекомунікаційних послуг в Україні – Рахункова палата

27 Февраля 2020 0

Максимальне покриття якісним мобільним зв'язком 4G всієї території України потребує перерозподілу радіочастотного ресурсу (РЧР). Такого висновку Рахункова палата дійшла за результатами аудиту ефективності виконання повноважень державними органами в частині контролю за повнотою і своєчасністю надходження рентної плати за користування РЧР України до державного бюджету. Відповідальний за проведення аудиту – член Рахункової палати Цезар Огонь.

Як зазначається у звіті за результатами аудиту, розвиток цифрової економіки та максимальне покриття зв'язком 4G території України потребує, зокрема, забезпечення ефективного використання радіочастотного спектра й контролю за своєчасністю та повнотою надходження рентної плати за користування РЧР.

Під час проведення Рахунковою палатою контрольного заходу Уряд вніс зміни до Плану використання РЧР, які передбачають перерозподіл частот в окремих діапазонах для покращення доступу до мобільного Інтернету та полегшення операторам процесу побудови мережі зв'язку 4G. Як наслідок, у березні 2020 року планується оновлення операторами ліцензій, а через два роки – забезпечення 90% території України якісним мобільним зв'язком четвертого покоління та надання широкосмугового доступу до Інтернету.

Аудит засвідчив: в Україні не надаються якісні й доступні для населення послуги мобільного зв'язку, а державний бюджет недоотримує доходи через невиконання Кабінетом Міністрів України в повному обсязі указу Президента щодо покращення доступу до мобільного Інтернету.

Протягом 2016–2019 років в Україні не створено дієвої системи контролю за користуванням РЧР, повнотою і своєчасністю надходження рентної плати.

Упродовж зазначеного періоду до держбюджету надійшло 9,7 млрд грн рентної плати за користування РЧР, 96% якої забезпечено п'ятьма платниками – основними операторами мобільного зв'язку.

Аудитори звертають увагу на те, що Мінфін не розробив методики прогнозування рентної плати. Прогнозні розрахунки здійснювалися лише на підставі пропозицій Державної фіскальної служби України (на сьогодні – Державна податкова служба України), при цьому фактичні надходження та зміни ставок і коефіцієнтів рентної плати не аналізувалися. Як наслідок, ДФС (ДПС) у 2016–2017 роках і 2019 році не забезпечила планових надходжень рентної плати за користування РЧР загалом на 755,1 млн гривень.

Рахункова палата відзначає: державний нагляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), за додержанням законодавства про РЧР суб'єктами господарювання був неефективним і не сприяв запобіганню порушенням. Так, за результатами проведених НКРЗІ заходів державного нагляду у 88% користування РЧР здійснювалося без відповідних дозволів на використання пристроїв, майже 26% користувачів РЧР не дотримувалися визначених ліцензією термінів початку та повного освоєння РЧР. Зазначене найбільше впливає на повноту нарахування та надходжень до державного бюджету рентної плати за користування РЧР.

Через відсутність ефективного внутрішнього контролю ДФС (ДПС) її територіальні органи допускали системні порушення при адмініструванні рентної плати, які призвели до недоотримання державним бюджетом 12,9 млн грн за 2016–2019 роки. Так, держбюджет недоотримав 8,8 млн грн внаслідок неправильного визначення в податковій декларації зобов'язання з рентної плати кількох фізичних осіб-підприємців і майже 3,5 млн грн через неподання відповідного додатка до податкової декларації понад 150 платниками рентної плати Київської, Запорізької областей та м. Києва.

Вищий орган аудиту наполягає на удосконаленні правового і державного регулювання у сфері використання РЧР та справляння рентної плати, а також гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.

Рішення та звіт будуть опубліковані на офіційному вебсайті Рахункової палати.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Гройсман: так побежали за 4G, что 3G потеряли

Премьер обратил внимание на качество связи

Дождались: операторы lifecell и Vodafone запустили 4G

Президент Украины Петр Порошенко поздравил украинцев с внедрением связи нового...

4G от «Киевстара» будет на 20–30 грн дороже существующих...

Линейка новых 4G-тарифов от компании «Киевстар» будет запущена в конце лета или в...

Торги за 4G: самый крупный лот купила компания Lifecell

Тендерная комиссия заявила о выполнении тендерных гарантий всеми компаниями —...

Цена лицензии на 4G-связь в Украине будет составлять 6,3...

Продажа лицензий будет осуществляться по обоснованной цене, которую определит тендер

Загрузка...

Зеленский объявил о старте проекта Всеукраинская...

Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что с 6 апреля стартует проект...

Еще у одного нардепа подтвердился коронавирус

У нардепа, члена франкции Слуга народа Владимира Ватраса выявлен коронавирус

Кабмин сохранил 60% финансирования Госкино

Кабинет министров при подготовке изменений с государственный бюджет сохранил 60%...

У Збройних силах України відсутні випадки...

Зараз на карантині з підозрою на COVID-19 перебувають більше 170 українських військових....

Медпрацівників в українських лікарнях будуть...

В медичних закладах, де надають медичну допомогу при COVID-19, буде організовано...

Сегодня ночью Украина переходит на летнее время

Украина традиционно перейдет на летнее время в ночь с субботы, 28 марта, на воскресенье,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка