Що дарувати жінкам на 8 березня? Дослідження КМІС

05 Марта 2021

Напевно більшість з тих, хто планує вітати жінок з 8 березня, вже купили подарунки. Проте, якщо хтось досі не вирішив що дарувати – наш прес-реліз може дати підказку. Вже 10 років поспіль КМІС запитує жінок, що б вони хотіли отримати в  подарунок на 8 березня. Крім того, ми цікавимося планами чоловіків і бачимо, що вони враховують наші поради.

Згідно з результатами опитування щодо подарунків на 8 березня, перші 6 подарунків, які хотіли б отримати жінки – це квіти, турботу й увагу, романтичну подорож, ювелірну прикрасу, романтичну вечерю, та парфуми.

Порівняно з 2019 роком, майже втричі збільшилася кількість жінок, які бажали б отримати романтичну подорож від чоловіків (з 5% до 13%) і вдвічі більше чоловіків планують це запропонувати (було 5%, стало 10%), проте дещо зменшилася кількість бажаючих квіти у подарунок (з 23% до 18%).

Найбільша невідповідність між бажаннями жінок і планами чоловіків (потенційні «розчарування») за двома пунктами - це турбота, увага і добре слово, які бажають отримати 16% жінок, а хотіли б надати лише 8% чоловіків і романтична подорож, у яку  бажають поїхати 13% жінок, і лише 10% чоловіків планують зробити саме такий подарунок.

Коментар Володимира Паніотто за посиланням.

Чоловікам ставилося запитання: «Який подарунок Ви понад усе хотіли б подарувати коханій жінці на 8 березня?»

Жінкам ставилося запитання:  «Який подарунок Ви понад усе хотіли б одержати від коханого чоловіка на 8 березня?»

Перші три подарунки, які жінки очікують – квіти (18%), турбота та увагу (16%), романтичну подорож (13%). Далі за очікуваннями жінок йдуть ювелірні прикраси (5%), романтична вечеря (4%) та парфуми чи косметика (4%).  Як бачимо, старий лозунг «книга – кращий подарунок» втратив свою актуальність, книга займає одне з останніх місць за весь час вимірювань (з 2009 року).

У порівнянні з 2019 роком найбільше зросли очікування щодо романтичної подорожі з 5% до 13% (мабуть, під час карантину всі скучили за подорожами).

Дещо менше жінок відмітили квіти як подарунок, порівняно з минулим роком (було 23% стало 18%).  В іншому суттєвих розбіжностей не виявлено.

Плани чоловіків не змінилися порівняно з 2019 роком, за винятком того, що у 2021 році вдвічі збільшилась кількість чоловіків, які планують дарувати романтичну подорож (було 5%, стало 10%).

І ще позитивні зміни – з 10% до 5% зменшилась кількість чоловіків, яким нема кому дарувати подарунки і з 13% до 12% зменшилась кількість жінок, яким нема від кого отримувати подарунки, але ця різниця незначуща.  Те, що жінок, яким нема від кого отримувати подарунки вища, ніж кількість чоловіків, яким нема кому дарувати, є наслідком того, що жінки живуть в середньому на 10 років довше, ніж чоловіки.

Баланс «попиту і пропозицій»

Графік 2. Плани чоловіків та очікування жінок стосовно подарунків на 8 березня, лютий, 2021 р. (подарунки на осі Х впорядковані за зменшенням різниці між намірами чоловіків і очікуваннями жінок).

На графіку 2 зображений дисбаланс між бажаннями жінок отримати той чи інший подарунок і бажаннями чоловіків їх дарувати.  Як бачимо, бажання жінок та плани чоловіків здебільшого співпадають, різниця є лише по декільком подарункам.

Графік 2 побудований таким чином, що подарунки на осі Х впорядковані за зменшенням різниці між намірами чоловіків і очікуваннями жінок. Зліва розташовані такі подарунки, для яких кількість чоловіків, що планують їх подарувати, більше ніж кількість жінок, які їх очікують, можна сказати, що це «приємні сюрпризи»:

найбільша різниця для  ювелірної прикраси, іїхотіли б отримати в подарунок 5% жінок, 9% чоловіків мають намір її дарувати;
романтичну вечерю бажають отримати у подарунок 4% жінок, 7% чоловіків планують зробити саме такий подарунок;
автомобіль бажають отримати 2.5% жінок, а хотіли б його подарувати 5% чоловіків.

Інші перевищення «пропозиції» над «попитом» статистично незначущі. Справа на графіку розташовані подарунки, для яких кількість жінок, які бажають їх отримати, більша ніж кількість чоловіків, які планують їх дарувати. Це потенційні «розчарування». На щастя, таких тільки два (інші різниці незначущі):

це турбота, увага і добре слово, які бажають отримати 16% жінок, а хотіли б надати лише 8% чоловіків і романтична подорож, у яку  бажають поїхати 13% жінок, і лише 10% чоловіків планують зробити саме такий подарунок.

Упродовж 5-7 лютого 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне регулярне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Жінкам і чоловіка задавалися дещо різні запитання, показники розраховані окремо для жінок і чоловіків, тому масив для кожної з статевих груп дорівнює приблизно 1000 респондентів.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Украина собирается купить минные тральщики, - СМИ

Украинские военные хотят купить у Великобритании два противоминных тральщика типа...

В Держекоінспекції назвали суму збитків, розраховану...

Понад 45 мільйонів гривень збитків розраховано Держекоінспекцією у сфері поводження з...

Озвучены сроки новой вспышки коронавируса в Украине

В Украине ожидается новая вспышка заболеваемости коронавирусом COVID-19 после Пасхи –...

Число умерших в Украине выросло на 9% – Госстат

Число умерших в Украине в феврале 2021 года составило 51,39 тыс., что на 9% больше, чем в...

Зеленский хочет создать лабораторию для разработки...

Президент Владимир Зеленский заявил, что Украине крайне необходимо как можно быстрее...

По всей стране проходят учения СБУ

Служба безопасности Украины проводит и планирует масштабные многоэтапные...

Укравтодор за три года планирует обновить популярные...

Укравтодор за три года планирует обновить популярные маршруты в Чернобыльской зоне.

Е-паспорта приравняли к бумажным: когда заработает...

В издании "Голос Украины" был опубликован закон, приравнивающий цифровые паспорта...

ПЦУ сделала заявление из-за обострения ситуации возле...

Православная церковь Украины сделала заявление на фоне стягивания российских...

Нардеп Тищенко устроил вечеринку во время локдауна

Несмотря на запрещение работы ресторанов в отелях во время карантинных ограничений,...

Минсоцполитики предлагает бизнесу и волонтерам...

Министерство социальной политики предлагает представителям бизнеса и волонтерам...

В четырех городах Украины работает бесплатное такси...

В Киеве, Львове, Запорожье и Полтаве во время локдауна онкопациенты могут заказать...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка