В Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Про це повідомляє Укрінформ в неділю, 17 травня.
Цей день відзначається згідно з указом президента від 21 травня 2007 року, щорічно в третю неділю травня, з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
"Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати... За період з початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн осіб (з них більше 50% українців). Величезна кількість з них була розстріляна, решта пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 млн українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах", - йдеться в повідомленні.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо важкою і болючою спадщиною минулого є масові репресії, що здійснювалися сталінським режимом і його поплічниками в Україні в 1930-х роках. Наприклад, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решта були відправлені до в'язниць і таборів.
Десятки років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань будувалися режимні об'єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували дерева.
Одним з трагічних символів тієї епохи є київська Биківня - в Биківнянському лісі міститься найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 1930-х - у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли в тюрмах НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогоднішній день вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.
Традиційно в День пам'яті жертв політичних репресій по всій країні відбувається покладання квітів до пам'ятних знаків, а також проходять жалобні віче і церемонії.
Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram
Теги: День пам\'яті жертв, політичні репресії
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» відкриє новий артоб’єкт у Києві....
У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту Український центр вивчення історії...
Погода в Украине в течение ближайших пяти дней будет прохладной, а к середине...
Мемориальный центр Холокоста «Бабий Яр» обнародовал 300 тысяч новых документов ХХ...
Если бы выборы в Верховную раду проходили в начале марта 2021 года, то 5%-ный барьер с...
На вакцинацию от COVID записались уже более 127 тысяч украинцев. Запись можно...
В 2020 г. государственными предприятиями лесного хозяйства Черниговского областного...
Комментарии 2
Этот материал вятровичей пытается не замечать одного "маленького" исторического фактика, что наш народ, включая украинский, после всех жутьчайших гонений, голодоморов и терроров, на войне шел в атаки под лозунгом "За Родину! За Сталина!" И победил. Сегодня даже в бредовом сне не представить, чтобы нынешний и якобы свободный народ шел в бой За Ющенко, За Порошенко, За Зеленского...
Может посчитают сколько еще жертв политических репрессий по украинским тюрьмам сидят?