Спочатку посуха тепер заморозки: погодні умови продовжують завдавати збитків аграріям

18 Мая 2020

Дощі, які минулого тижня пройшли Україною, трохи покращили ситуацію із озимими культурами, однак, далеко не у всіх регіонах. Як зазначають аграрії, через нестачу вологи спочатку у період посіву, а потім і вегетації рослин, урожай у деяких регіонах буде знижений.

На Одещині, яка постраждала від посухи найбільше, дощі ситуацію не врятували. Ще два тижні тому аграрії розповідали про втрату на півдні регіону 70% озимих: пшениці, ячменю, ріпаку. Ще 11%-12% озимини міг би врятувати дощ. Однак, як розповідає  керівник фермерського господарства "Стоянова, А.А" з Ізмаїльського району Одещини Алла Стоянова, ці площі наразі теж втрачено.

«У нас був дощ з градом і ще один невеликий зі снігом. Але в полях дощу не було зовсім. Вчора зробили нові акти про втрату посівів, урожай  на тих площах, на які ще була надія, теж пропав. У нашому господарстві і з 2,8 тис. га озимих залишились лише 110 га рапсу. Щодо ярих культур, то посіяли частину соняшнику та кукурудзи, але з середини квітня ми не можемо вийти в поле: дуже суха земля. У нас стоять цілі незасіяні площі», - розповіла Алла Стоянова.

Нестачу вологи відчувають аграрії й інших південних регіонів, а також на сході країни. Учасник ВАР зі Скадовського району Херсонської області, керівник ФГ «Саценко» Віталій Саценко, розповідає, що ситуація із зерновими важка. Культури заколосились, однак без вологи колосся може залишитись пустим. Наразі ж дощі у їхньому районі випали невеликі і нерівномірно. За словами аграрія, якщо у найближчі дні не буде дощу, то на неполивних землях (багарі) урожай може бути втрачений.

На нестачу вологи нарікає і керівник СТОВ агрофірма «НИВА» Павло Тахтаров з Донеччини. Розповідає, що із посіяних 1 000 га озимих, лише 300 га мають задовільний стан. Що ж до ярових, то соняшник довелось сіяти у суху землю, тому опади у регіоні дуже потрібні. Якщо дощу не буде до початку червня, частину сходів буде втрачено.

Непроста ситуація з озимими і на Миколаївщині:

«У нашого господарства землі є у Київській, Житомирській та Миколаївській областях. То якщо на півночі все добре – ми там озимих не сіяли – то на Миколаївщині ситуація не радує. Дощі, які пройшли, звісно, допомогли – вони потрібні були, щоб рослина не загинула. Однак, через нестачу вологи після зими, озимі культури відстають по вегетації. У нас посіви не втрачені, але прогнозуємо, що урожайність буде на відсотків 30 нижча, ніж минулого року», - розповідає керівник ПП «Макарів-Агробуд» Ігор Чумак.

Разом з тим, західні регіони потерпають від заморозків: на сходи озимих, які і так були слабкими через нестачу вологи після зими, нещодавні заморозки вплинули ще більше: ріпак та пшениця втратили частину пагонів, що призведе до меншої урожайності. Так, керівник ТОВ «Фелікс-Агро» Павло Давидюк із Волині розповідає, що через такі погодні умови урожай у господарстві буде нижчим на 20-25%. На Івано-Франківщині через заморозки деяким господарствам соняшник, кукурудзу, сою взагалі доведеться пересівати.

«Ситуація приблизно однакова по всій Івано-Франківській області.  Від 10% до 15% посівів кукурудзи, соняшнику, сої потрібно буде підсівати або пересівати», - розповідає керівник агрофірми «Вільхівці» Іван Приймак.

У ВАР наголошують, що держава має компенсувати збитки за втрачений через несприятливі погодні умови урожай. Зробити це можна переглянувши суми та напрямки виділеної аграріям у 2020 році держдопомоги, та спрямувавши частину їх на виплати тим, у кого загинули посіви.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Близько 312 мільйонів гривень збитків зазнали ліси та...

У 2020 році в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів і рослинного...

Майже 640 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю...

В період з 18 по 24 грудня збитки, завдані довкіллю, сягнули 639 мільйонів 749 тисяч гривень....

Понад 11 мільйонів збитків, заподіяних державі...

Упродовж 3-16 вересня Держекоінспекцією у Дніпропетровській області проведено...

Держекоінспекція зафіксувала понад 3 тисячі фактів...

Протягом 10 місяців поточного року Державна екологічна інспекція України в рамках двох...

Як лисіє Україна: протягом 10 місяців незаконна...

Протягом 10 місяців поточного року Держекоінспекцією за незаконну вирубку лісу...

Жатва-2020: В Украине уже собрано почти 57,2 млн тонн зерна

По состоянию на 12 ноября украинские сельхозпроизводители собрали основных культур на...

Мэром Броваров в очередной раз стал Сапожко

Действующий мэр Броваров в Киевской области Игорь Сапожко вновь возглавил город. За...

В.О.Голови Державної служба морського та річного...

На вихідних в.о.Голови Державної служба морського та річного транспорту України ...

Продолжается оцифровка туристического потенциала...

В рамках реализации совместного проекта Министерства защиты окружающей среды и...

Анонсировано создание Госфонда поддержки...

Минстратегпром ставит перед собой задачу создать Государственный целевой фонд...

В Луцке продолжаются работы по восстановлению...

В Луцке продолжаются работы по восстановлению уникальных подземелий в старом городе,...

ООН запускає програму з метою надання Україні...

Ініціатива допоможе Уряду покращити стратегічне планування і бюджетування на...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка