Стихійна політична реклама у Києві: потенційні кандидати та партії розпочали підготовку до місцевих виборів

27 Августа 2020 1


У Києві збільшення кількості політичної реклами може бути пов’язане з підготовкою до виборів, яку потенційні кандидати і партії до місцевих органів влади розпочали, не отримавши статусу суб’єктів виборчого процесу.

Які ризики для виборців і кандидатів пов’язані із політичною активністю до офіційного старту агіткампанії, дізнавались спостерігачі ОПОРИ.
Максим Зінчук, координатор спостереження у Києві, каже: «Підвищена нформаційна активність політиків за кілька тижнів до офіційного старту виборчої кампанії  перетворює Київ на місце для боїв без правил. Адже кандидати презентують себе, хоча ще не є суб’єктами виборчого процесу». Він пояснив, що внаслідок такого фальстарту потерпілі від псування політичної реклами не можуть розраховувати на захист, передбачений Виборчим кодексом. А зловмисники можуть уникнути покарання. 

Також через передчасний старт політичного саморекламування виборцям важко відрізнити, хто з місцевих політиків просто інформує про свою роботу в муніципалітеті, а хто популяризує себе з метою йти на вибори. І важко проконтролювати фінансування. Зазвичай під час виборів це відбувається так: партії та кандидати реєструються у ТВК і після цього стають суб’єктами виборчого процесу. Тобто, на їх діяльність поширюється Виборчий кодекс України (ВКУ). У третій частині статті 213  Кодекс зобов’язує таких політиків відкрити рахунки для виборчого фонду. І лише звідти фінансувати агітацію. Один рахунок легко перевірити і проконтролювати. Натомість зараз джерела фінансування політичної реклами є невідомі і неконтрольовані.
Спостерігачі ОПОРИ відзначили, що найбільш помітна на вулицях Києва рекламна продукція від партії «Слуга народу». Також є білборди і сітілайти з партіями «За майбутнє», «Пропозиція», «Громадянська позиція», «Батьківщина», політиками Андрієм Пальчевським, Олександром Поповим, Ярославом Федоренком, Олексієм Кучеренком, Оленою Овраменко та іншими. 

На Печерську на вулиці Мечнікова є будівництво, оточене парканом. Тут ОПОРА зафіксувала плакати із мотиваційним гаслом та зображенням лідера печерського осередку «Свободи» Дмитра Пульмановського. Ледь не з кожного плаката було видерто кут із к’юаркодом. На частині з них обличчя політика було подряпане чи у слідах фарби. Єдиний неушкоджений плакат зберігся біля будки охорони будівництва. Там спостерігачка ОПОРИ змогла перевірити видертий к’юаркод – він переадресовував на київську сторінку політсили у Facebook.

У коментарі ОПОРІ Пульмановський потлумачив плакати зі своїм зображенням не як політичну рекламу для майбутньої кампанії, а як елемент системної роботи з виборцями, якою ВО «Свобода» займається останні вісім років.  «Щодо їх пошкодження. Це об’єктивні наслідки несприйняття окремими одиницями мене особисто чи політичної сили, до якої я належу», - додав політик.Дмитро Пульмановський зазначив, що паркан з плакатами біля довготривалого будівництва став стихійною дошкою оголошень, тому окремого дозволу на розміщення там своєї поліграфії партійні активісти не брали.

Між двома політиками з УДАРу на дошках оголошень Печерська розпочалась битва плакатами. У Ярослава Діденка (депутат Київради, фракція «Солідарність») поліграфія більша, зате зображення Михайла Терентьєва (депутат Київради, теж фракція «Солідарність») просто наклеюють зверху.

У Дніпровському районі Києва спостерігачі зафіксували пошкоджені листівки із зображенням Ольги Ковальчук та вказанням політичної сили – «Батьківщина». У коментарі ОПОРІ політикиня процитувала законодавство, а потім зазначила, що рішення про те, хто братиме участь у виборах до Київради, прийматиме міська партійна організація у визначений законодавством термін. «Листівка на цей час є не агітаційною, а інформаційною. Хто і навіщо їх пошкоджував, мені не відомо», - додала вона.

На дошках оголошень Дніпровського району з Днем незалежності людей вітає депутат Київради від «Солідарності» Сергій Артеменко. Коли спостерігачка ОПОРИ фіксувала плакати,  вони не були пошкоджені.

У Деснянському районі зі стовпів можна було дізнатись, що Андрій Іллєнко від «Свободи» сприяє проведенню баскетбольного турніру.

На Дарниці люди отримали у свої поштові скриньки кореспонденцію від майбутнього кандидата на пост міського голови Юрія Левченка – листівки без вихідних даних. Тут йдеться про політичну партію «Народовладдя», є критика діючого мера столиці Володимира Кличка та (дослівно) «слуг» тощо. Оголошується намір іти на місцеві вибори. У приймальні Юрія Левченка та партії «Народовладдя» ОПОРІ повідомили, що друкувати поліграфію з вказанням вихідних даних (хто, скільки і за які гроші надрукував) будуть тоді, коли стануть офіційними учасниками виборів.

«Це не є агітація в стандартному її розумінні. Ми зараз не входимо в площину виборчого законодавства. Ми ж не пишемо «голосуйте за нас – ось номер в списку», - сказав серед іншого представник приймальні Олександр Сапега. - Зараз виборчий період не почався і ми просто листівкою проінформували своїх виборців».

У Святошинському районі з’явились плакати з Русланом Гончаровим, представленим як член команди «Слуги народу» в Києві.

Ще тут «Свобода» інформує про свої традиційні кінопокази просто неба – з тою різницею, що тепер перед фільмом глядачі дивляться ролики з політичною рекламою Андрія Іллєнка, кандидата на пост мера столиці.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Херсоне снова выборы или бег на месте

Ещё никто не знает, на какие, когда и куда, но все уже активно «мостятся» на...

ЦИК исключила 11 кандидатов в нардепы из...

"Самопомич" исключила из списка 11 человек по закону о частичном императивном мандате

«Кулінарний шедевр» - торт з сигарет виявили на...

В пункті пропуску «Порубне», що на кордоні з Румунією, прикордонники...

Зеленский вручил награды лауреатам Государственных...

Президент Украины Владимир Зеленский встретился с лауреатами Государственных премий...

УЗ восстанавливает первые международные...

В связи с улучшением эпидемиологической ситуации, вызванной пандемией COVID-19, при...

Держекоінспекція розрахувала понад 31 мільйон гривень...

Понад 31 мільйон гривень збитків пред’явила Держекоінспекція порушникам...

США ввели санкции против более 60 украинцев, - СНБО

На сегодня США ввели санкции против 61 гражданина Украины. Власти страны обратились к...

В Украине за сутки зафиксировано 6 796 новых случаев...

По состоянию на 15 мая 2021 года, в Украине за сутки коронавирус диагностировали у 6 796...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
serr

Вчера на трассе Киев – Харьков под Люботином представителями «Национального корпуса» и «Азова» было совершено вооруженное нападение на автобус, в котором ехали 22 человека организации «Патриоты – За жизнь». Автобус заблокировали, и по автобусу был открыт огонь из автоматического оружия. Огнестрельные ранения получили два человека, они находятся в тяжелом состоянии. После обстрела из автоматического оружия по членам организации «Патриоты – За жизнь» велась стрельба из травматического оружия, в результате которой были ранены еще два человека. В ходе нападения был похищен один из членов организации.
Это как подготовка к выборам???
Чего-то украинские СМИ молчат об этом. Конечно, это же не показушные "теракты" от авакова. Зато билбордами нацистов весь Харьков загажен...

- 4 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка