У зоні відчуження полігон твердих побутових відходів «Лелів» планують модернізувати та реконструювати за рахунок позабюджетних коштів

01 Декабря 2020

Щороку від діяльності підприємств та підрядних організацій у зоні відчуження утворюється близько 5 000 кубічних метрів побутових відходів. Усе сміття, починаючи із 1996 року, приймається на захоронення на території діючого полігону твердих побутових відходів «Лелів».

Полігон має всю необхідну документацію та веде свою діяльність із дотриманням усіх вимог та умов експлуатації.

Згідно з українським законодавством забороняється захоронення побутових відходів без попереднього сортування, але у бюджеті Державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон», яке відповідає за цей полігон, не передбачено жодних фінансових видатків на сортування сміття. Також полігон твердих побутових відходів «Лелів» потребує реконструкції та модернізації.

«Проблема поводження із побутовими відходами – це виклик ХХІ століття. Для того, щоб це не перетворилося на екологічну катастрофу, відповідні кроки мають бути зроблені уже сьогодні. Саме тому, було прийнято рішення про залучення комерційної структури ТОВ «Консалт-Світязь» до проведення робіт із сортування сміття. А для того, щоб не створювати додаткового фінансового навантаження на державний бюджет, було прийнято рішення, що за комерційним тарифом попередньо відсортоване сміття буде прийматися на полігоні твердих побутових відходів «Лелів», – наголошує перший заступник Голови ДАЗВ Андрій Пляцко.

Підприємство ТОВ «Консалт-Світязь» отримало спеціальний дозвіл на проведення діяльності на території твердих побутових відходів «Лелів». Зокрема, підприємство має право на збирання безпечних відходів, їх оброблення та видалення, а також відновлення відсортованих відходів.

За словами директора ДСП «Об’єднання «Радон» Олександра Артимюка, окрім того, що полігон приймає сміття, яке утворюється на території зони відчуження, полігон приймає за комерційним тарифом для захоронення відсортоване сміття, що завозиться до зони відчуження. За кошти, яке отримає підприємство ДСП «Об’єднання «Радон», що є оператором полігону, буде проведено його реконструкцію та модернізацію. За попередній місяць на полігон було завезено та відсортовано близько 1 000 тонн сміття. Окрім модернізації, одним із наших завдань є зменшення обсягів захоронення до 20%, враховуючи попередні показники.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Через проведення метрологічної повірки у зоні...

Заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук під час онлайн-брифінгу проінформував...

В Борисполе задержали гражданина Азербайджана с 200 кг...

В аэропорту "Борисполь" таможенники задержали партию турецких "оригиналов" брендов Louis...

Более 11 миллионов украинцев ездили за границу в...

В 2020 году за границу несмотря на карантин из-за пандемии коронавируса смогли попасть...

Чи вдасться мешканцям Кіровограда вибороти свою...

Судові засідання щодо перейменування Кіровограда тривають від 16 серпня 2016 р., їх...

Украина выходит из усиленного карантина: Шмыгаль...

С 25 января Украина выходит из усиленного карантина. По всей стране возвращаются...

Синоптики прогнозируют дожди почти по всей Украине

В Украине в воскресенье, 24 января, синоптики прогнозируют дожди. Осадки ожидаются на...

Нацсовет распространяет откровенные фейки о...

Журналистский коллектив телеканала «НАШ» (ООО «НАШ 365») обеспокоен...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка