Учні МАН придумали, як подолати наслідки Covid-19 та перемогли у міжнародному конкурсі

19 Июня 2021

11 нагород здобули українські школярі, учні Малої академії наук, на Виставці технологій у Малайзії «Malaysia Technology Expo 2021 Special Edition – COVID-19 International Innovation Awards II», яка відбулася 14-18 червня у віртуальному режимі. Виставка технологій цього року ювілейна – 20-та – і організатори вирішили присвятити її наслідкам всесвітньої пандемії Covid-19 та боротьбі із ними. Усі інновації, допущені до конкурсу, мають певним чином вирішувати проблеми, що виникли в результаті пандемії.

«Пандемія Covid-19 сколихнула увесь світ, забрала більше двох мільйонів життів та нанесла величезний удар по економіках країн. Долати ці наслідки всі ми будемо ще дуже довго і тут аж ніяк без допомоги науки. І мова йде не лише про створення ліків від коронавірусу чи удосконалення вакцин, а й про різноманітні інноваційні рішення, що стосуються економіки, інфраструктури, безпеки тощо. У Малій академії наук ми завжди вчимо наших учнів оперативно реагувати на виклики часу і проблеми, що підкидає нам життя. Як ми бачимо по останніх наукових конкурсах – вітчизняних та міжнародних – тема Covid-19 знайшла відгук у проєктах наших школярів», каже директор МАН Оксен Лісовий.

Серед відзнак українців три золоті, три срібні, три бронзові медалі та два спеціальні призи. Так, золото виборов Платон Большаков, який розробив проєкт з роботизації процесів дезінфекції місць масового скупчення людей. Такий спосіб є більш економічним та безпечним, бо захищає персонал від потенційного зараження.

Ще одне золото та спеціальний приз – у Поліни Дем’янової. Дівчина створила екран, що захищає очі та займає мінімум місця. Третє золото – у Адама Трача, який досліджував теоретичну можливість сполук класу N-ацилетаноламінів зв’язуватися з Е-протеїном коронавірусу SARS-CoV-2 в ролі його інгібітора. Це, в свою чергу, впливає на вірулентність віріону та патогенез COVID-19 і його наслідки для організму.
 
Срібну медаль здобула Аліна Вороніна – за систему безконтактного керування ліфтом. До речі, її вже впроваджено в одній з київських багатоповерхівок.

У Тетяни Перегінець також срібло. Вона розробила додаток, який допомагає дотримуватися соціальної дистанції MapIT: за допомогою штучного інтелекту він прокладає шлях так, щоб на ньому було зіткнення з мінімальною кількістю людей. Треті срібний призер – Кремінь Тарас - створив пристрій, який виконує тренерську роботу по контролю за режимом тренувань.

Бронзова відзнака дісталася командному проєкту Олега Леончука та Катерини Заремби, які створили прилад для автоматичного сортування відходів Rubbish Way. Марія Логвиненко також виборола бронзу за дослідження особливостей формування психологічної стійкості дітей дошкільного віку в умовах пандемії. Командний проєкт Артура Шубенка та Олени Коваленко під назвою UniTeer також отримав бронзову медаль. Це плаформа, що об’єднує волонтерів UniTeer та відкриває можливість поширювати covid free події та швидко знаходити волонтерів онлайн. А Микола Акулов отримав спеціальний приз за програмний засіб «Graph» для дослідження фізичних явищ в електротехніці й математичних графів.

Цьогоріч у Виставці технологій взяла участь 31 країна. Школярі 8-11 класів представили близько 750 інновацій, спрямованих на подолання наслідків пандемії Covid-19. Конкурс відбувався у 18 наукових секціях, серед яких телекомунікації, інфраструктура, будівництво, безпека, сільське господарство, охорона здоров’я тощо.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Торік за сприяння служби зайнятості роботу знайшли...

Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. В Україні, як і у світі,...

9 із 10 людей із бідних країн, зокрема з України, можуть...

Багаті країни закупили стільки доз вакцини від COVID-19, що все їхнє населення можна...

В Україні понад дев'ять тисяч випадків COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 8 листопада в Україні зафіксовано...

З 2 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки буде...

До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 2 листопада буде віднесено 112...

Ялтинська європейська стратегія (YES) провела...

Ялтинська європейська стратегія, у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, продовжує...

На кордоні з Румунією виявлено 20 осіб з підробленими...

Упродовж останніх трьох діб на кордоні з Румунією прикордонники викрили чималу...

Нафтогаз заявил о выполнении плана закачки газа

В этом году правительство постановило накопить к отопительному сезону не менее 17 млрд...

Парад, концерт и новые традиции: как Украина будет...

Президент Украины Владимир Зеленский презентовал план празднования Дня...

Расстрелы на Майдане: суд разрешил заочное...

Печерский районный суд Киева удовлетворил ходатайство следователя Госбюро...

Ряд поездов в Украине задерживаются из-за непогоды:...

На Западной Украине ряд поездов следует с опозданием. Задержка обусловлена...

В Украине 265 новых случаев коронавируса

В Украине за минувшие сутки выявили 265 новых случаев коронавируса. Больше всего новых...

В главных реках Украины обнаружили следы...

В водных бассейнах Украины - Днепре, Днестре и Северском Донце - выявлено наличие в воде...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка