Уряд Японії надає 4,2 млн дол. через проекти ООН та МКЧХ для підтримки постраждалого населення та відновлення на сході України

02 Июля 2020

Вже сьомий рік поспіль, у тісній співпраці з урядом України, уряд Японії надає фінансування на підтримку людей та громад на сході України.  Цього року Японія надасть 4.2 млн. дол.

США на виконання п'яти проектів на сході, що виконуватимуться чотирма агентствами ООН в Україні та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Таким чином, уряд України, Організація Об'єднаних Націй в Україні та (МКЧХ) продовжуватимуть спільну діяльність, спрямовану на задоволення гуманітарних потреб постраждалого населення та відновлення на Сході України.

Прес-конференція, присвячена запуску нової фінансової допомоги Японією, відбулася в середу, 1 липня, в Кабінеті Міністрів за участю віце-прем'єр-міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Посла Японії в Україні та представників МКЧХ та ООН.

«Японія твердо стоїть на позиції підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України й постійно активно надає підтримку Україні з часів її незалежності. Поки перед Україною ще стоять виклики, дозвольте запевнити, що уряд та народ Японії й надалі продовжуватимуть допомагати народу України. - зазначив посол Японії в Україні пан Такаші Кураі. - Допомога Японії незалежній Україні впродовж останніх 29 років у різноманітних напрямках сягає 3,1 млрд. дол. США. Це також включає 1,87 мільярда доларів допомоги Східній Україні з 2014 року. Одним із пріоритетів допомоги Японії сьогодні є підвищення безпеки та добробуту місцевих жителів Донецької та Луганської областей ".

Зараз підтримка Японії в східно-східних регіонах включає розвиток місцевого малого та середьного бізнесу, оновлення пошкоджених будинків для внутрішньо переміщених осіб, надання медичного обладнання, підвищення економічної безпеки людей.

Пан Олексій Резніков, віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від щирого серця висловив подяку уряду Японії та міжнародним партнерам за постійну підтримку та багаторічну успішну співпрацю:

«Від імені мого міністерства, уряду та народу України я хотів би висловити глибоку подяку Японії та нашим міжнародним партнерам - МКЧХ та ООН – за все, що ви робите для нас. Ваша робота має ключове гуманітарне значення для України. Саме те, що уряд Японії робить сьогодні, надаючи свою фінансову підтримку – він робить це для людей і заради людей, як це також роблять  команди ООН та МКЧХ в Україні. Вони - наші друзі,  справжні амбасадори, які несуть людям, що потерпають від гібридної війни, тепло та любов, яких вони потребують сьогодні. Тому, я хочу ще раз подякувати вам і підтвердити, що ми працюватимемо у партнерстві з вами, щоб забезпечити нормальне людське життя для всіх, хто сьогодні знаходиться в зоні цього конфлікту».

Координаторка системи ООН в Україні, зокрема, розповіла, що цього року проекти ООН, профінансовані урядом Японії, будуть зосереджені на широкому спектрі допомоги:

«Я би хотіла відзначити значний прогрес, досягнутий за щедрої підтримки уряду Японії та у співпраці з урядом України, який високо оцінюють наші бенефіціари - люди та громади східної України, що постраждали від конфлікту. - відзначила Оснат Лубрані, - Цього року проекти ООН на сході України, що фінансуються Японією, будуть зосереджені на збільшенні можливостей працевлаштування та доступу до ділових навичок для постраждалих від конфлікту людей, на розвитку сектору мікро-, малих та середніх підприємств у східних областях України та створенні нових робочих місць. Як і в попередні роки, ми будемо закуповувати медичне обладнання для підвищення якості обслуговування у військових госпіталях Міністерства оборони».

Починаючи з 2014 року, ООН через свої агенції реалізовує ряд програм, що фінансуються Японією, включаючи реконструкцію понад 30 об'єктів соціально-економічної інфраструктури в Луганській та Донецькій областях, ремонт мостів, насосних станцій, закладів охорони здоров'я, реабілітаційних центрів та шкіл. Впродовж 2015-2020 рр. було створено майже 3000 робочих місць для постраждалого  населення; 350 малих та середніх підприємств отримали підтримку через грантові програми; 6500 людей отримали бізнес-навички, що покращили їх працездатність.

«Починаючи з лютого 2009 року, уряд Японії здійснює суттєву підтримку діяльності Міжнародного Комітету Червого Хреста. Зараз фінансова підтримка Японії допомагає нам забезпечити необхідний захист та допомогу людям в Україні та інших країнах, де йде війна. В Україні фінансування Японії допомагає МКЧХ забезпечити ряд нагальних потреб цивільних осіб, що опинились у зоні конфлікту з обох сторін лінії розмежування на сході України, сприяючи відновленню та підтримці доступу до послуг, зокрема, до води та охорони здоров'я, покращуючи умови життя людей, внаслідок пришкодження їхнього житла вході бойових дій, та захищаючи їхні домогосподарства. Завдяки внеску донорів, таких як Японія, МКЧХ може продовжувати провадити свою гуманітарну діяльність нейтрально та неупереджено, - резюмувала пані Анджелік Апейру, глава операційного відділу МКЧХ в Україні ».

У 2020 році допомога урядом Японії на суму 4.23 млн дол США надається наступними організаціями:

    Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні на суму 0.44 млн дол США
    Чотирма агенціями системи ООН в Україні, зокрема:

-    Програмою розвитку ООН (ПРООН) – на суму 0,91 мільйона доларів США,

    Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) – 0,27 мільйонів доларів США,
    Міжнародною організацією з Міграції (МОМ) – 0,87 мільйонів доларів США,
    Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) – 1,74 мільйонів доларів США.

З 2014 року загальна сума допомоги Японії на сході України через організації системи ООН досягла 51,4 млн.дол. США.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Японии из-за снегопадов погибли восемь человек

На побережье Японии обрушились снегопады. В результате стихии погибли восемь человек,...

Японцы хотят запустить в космос деревянный спутник

Университет Киото (Япония) и лесозаготовительная компания Sumitomo Forestry разрабатывают...

В Японии поступила в продажу сумка для снеговика

Японский бренд Tsuchiya Kaban представил необычную новинку из серии The Funof Carrying - сумку...

В Японии продают украинское печенье

В японской торговой сети Hanamasa продают печенье украинского производства.

Украина

На ферме в поселке Хиагасиоми в Японии зафиксировали вспышку птичьего гриппа. Из-за...

В Японии обнаружили вспышку птичьего гриппа

На ферме в поселке Хиагасиоми в Японии зафиксировали вспышку птичьего гриппа. Из-за...

СБУ предотвратила семь терактов

В 2020 году сотрудники Службы безопасности Украины предотвратили семь террористических...

Депутати Європарламенту оприлюднили Декларацію про...

13 січня 2021 року робоча група Європарламенту «Бабин Яр – Пам'ять заради...

У 2020 році прикордонники припинили 16 нелегальних...

Переважно охоронці кордону викривали та припиняли спроби незаконного вивезення...

Система захищеного доступу державних органів до...

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 47 263 атак...

ГБР сообщило Тупицкому о подозрении

Госбюро расследований (ГБР) сообщило о подозрении главе Конституционного Суда Украины...

Бывший белорусский офицер дал показания по делу об...

Белорусский офицер Игорь Макар, который опубликовал записи разговоров председателя...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка