Валерій Пацкан: Рахункова палата по завершенню епідемії планує перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19

11 Июня 2020

Рахункова палата по завершенню епідемії коронавірусу планує перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19.  Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час дискусії «Точка контролю. Як ефективно провести бюджетні видатки в кризовий рік», організованої VOXUkraine.

Він нагадав, що змінами до державного бюджету на 2020 рік створений Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Його загальна сума майже 65 млрд гривень, а кошти виділяються за рішеннями Кабміну та погоджуються Комітетом Верховної Ради з питань бюджету. Станом на початок червня Урядом прийняті рішення про виділення з Фонду загалом трішки більше 28 млрд грн, що становить 44% всіх коштів.

«Концентрація 5% бюджету країни за однією бюджетною програмою дозволяє швидко та оперативно реагувати і спрямовувати кошти на ті напрями, які цього потребують. Водночас централізація таких ресурсів підвищує ризики неефективного використання коштів», - підкреслив Валерій Пацкан.

За його словами, існує низка ризиків. «По-перше, корупційні ризики при розподілі коштів - на заходи, не пов'язані з надзвичайною ситуацією або тільки дотичні до неї. По-друге, організаційні ризики - урядові рішення про виділення коштів з Фонду мають ґрунтуватися на докладних і якісних розрахунках, містити чіткі умови використання коштів. По-третє, ризики неефективного використання коштів. Щоб їх мінімізувати, кожне рішення Уряду про виділення коштів з Фонду має погоджувати парламентський Комітет з питань бюджету. При цьому вкрай важливо попередити нецільове використання коштів», - наголосив Валерій Пацкан.

Він додав, що Фонд створено у складі державного бюджету і тому Рахункова палата, яка контролює від імені Верховної Ради України надходження та використання його коштів, не може залишатися осторонь. «Ще з березня фахівці Рахункової палати почали відслідковувати видатки на боротьбу з пандемією. Вибирається, систематизується  і оперативно оновлюється інформація про видатки на боротьбу з COVID-19 на окремому дашборді. Ця інформація у вільному доступі», - підкреслив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також зауважив, що тиждень тому разом із колегами з 40 країн – главами національних аудиторських офісів – взяв участь у відеоконференції EUROSAI щодо відповіді на світову пандемію COVID-19 при проведенні аудиту. «Керівники ВОА мають однакову позицію - має бути баланс між швидкістю надання допомоги і належними заходами контролю за витрачанням коштів. Тож тепер перед чи не всіма ВОА постає питання дослідити своєчасність і якість реагування урядів на пандемію і контроль за витрачанням коштів», - додав він.

За словами Валерія Пацкана, враховуючи обмежений потенціал державного бюджету, складність прогнозування розвитку пандемії та її впливу на економіку і наповнення бюджету, необхідно вкрай обережно витрачати кошти Фонду. «Варто оцінити ефективність того, що вже зроблено, і в разі необхідності виділення коштів на допомогу, треба шукати ефективні інструменти їх надання», - підкреслив Голова Рахункової палати

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Валерій Пацкан: У 2019 році фактично зупинилося...

У 2019 році фактично зупинилося забезпечення шкіл сучасними електронними освітніми...

Національна академія аграрних наук з порушеннями...

Національна академія аграрних наук (НААН) та наукові установи в її віданні з...

Счетная палата обнаружила признаки непрозрачности в...

Счетная палата обнаружила признаки непрозрачности в деятельности Антимонопольного...

Валерій Пацкан: У першому півріччі до загального...

У першому півріччі цього року до загального фонду державного бюджету недоотримано...

Рахункова палата: Інформація про «економію» 28,2 млрд...

Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) у...

Система протипаводкового захисту є недостатньо...

З 2015 року в Україні фактично призупинено будівництво і реконструкцію протизсувних і...

Сегодня в Украину доставят первую партию вакцины Pfizer:...

Сегодня в Украину должна прибыть первая партия из 117 тысяч доз вакцин против...

В Херсонской области начался капитальный ремонт...

В Херсонской обл. на дороге местного значения Малая Лепетиха-Верхний Рогачик начался...

Винницкие работники СБУ получили ключи от своих новых...

В Виннице завершилось строительство первой очереди комплекса многоэтажных домов для...

В Украине еще 17 479 новых случаев коронавируса

За минувшие сутки в Украине подтвердили 17 479 новых случаев коронавируса. Больше...

В Украине сегодня дожди и до +15 тепла

В Украине в пятницу, 16 апреля, сохранится дождливая погода. Температура воздуха будет...

Оцінка медичної сфери в Україні (24-28 березня 2021)

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» показали, що...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка