Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла два знакові законопроекти у сфері трудового права:
№3623 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який відміняє обов'язковість паперових трудових книжок і передбачає перехід на електронний облік трудового стажу. Відповідно до законопроекту № 3623, ведення трудової книжки переходить з площини обв'язку роботодавця у площину права працівника вимагати її ведення. Для електронного обліку трудової діяльності передбачається використання даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, який буде містити наступні відомості про трудову діяльність: про прийняття на роботу, присвоєння, зміну, позбавлення розряду, рангу, класу, звання, категорії, проходження стажування, переведення на іншу роботу, підстави звільнення. Включення до Державного реєстру відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом п'яти років із дня набрання чинності цим законом на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою у порядку, який буде визначений Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин. Після завершення цих робіт наявні трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис.
№4051 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу». На відміну від минулорічних змін до КЗпП, цей законопроект чітко розмежовує поняття та особливості гнучкого режиму робочого часу, дистанційної роботи та надомної роботи.
Так, дистанційна робота визначена як форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Надомна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їхньої сукупності, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця.
Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram
Теги: Трудовой кодекс
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Вже незабаром у Верховній Раді можуть зареєструвати новий законопроєкт "Про працю"....
Кабинет министров отозвал из Верховной Рады проект закона о труде
Голосование показало, сколько депутатов готово реально занять вектор европейского...
У нас нет проблемы с дискредитацией по сексуальной ориентации
После приятия поправки о запрете дискриминации работников в зависимости от их...
Свободовец Михаил Головко заявил, что в большинстве стран Европы подобных норм в...
В Черниговском учебно-реабилитационном центре установили компостер для опавших...
Оперативники Главного управления внутренней безопасности и киберспециалисты Службы...
В марте на Запорожском автозаводе собрали 329 автомобилей (320 легковых и 9 автобусов),...
В Украине вырос средний размер больничного. Средний размер пособия по временной...
На Сумщину в 2021 году для реализации 16 проектов из Госфонда регионального развития...
Минздрав не планирует вводить дополнительные карантинные ограничения на Пасху....
Комментарии 0