Влада має розслідувати дискримінаційні заклики мера Івано-Франківська щодо ромської етнічної групи

22 Апреля 2020 1

22.04  ЗМІ оприлюднили виступ мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у якому він вимагав від поліції вивезти з міста представників/-ць ромської спільноти, що, по суті, є проявом не лише мови ворожнечі, але й закликом до порушенням прав етнічної групи, - заявляють Amnesty International Україна.

«Заяви, що прозвучали від мера Івано-Франківська, є неприпустимим порушенням прав людини. Висловлювання очільника міста мають ознаки мови ворожнечі, є дискримінаційними  та можуть призвести до  розпалювання ненависті до окремих груп населення особливо зараз, в час невизначеності та соціального напруження. Окрім того, озвучені вказівки міського голови щодо необхідності вивезти представників/-ць ромської спільноти з міста напряму порушують права осіб на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, що  закріплені в українському законодавстві.  
 
Поліція міста у своїх діях повинна керуватися Законом України «Про національну поліцію» та Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", у яких чітко прописана заборона на будь-які привілеї чи обмеження в тому числі за ознакою раси, кольору, шкіри, етнічного та соціального походження і т.д.  

Офіційні особи, що дозволяють собі подібні висловлювання, мають бути притягнуті до відповідальності», – заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Валерий
22 Апреля 2020, Валерий

Ждём , когда ,как и в коей мере будет привлечён к ответственности данный господин .
Только мой опыт подсказывает , что ничего такого не случится .

- 3 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка