Заборона ввозу нових засобів захисту рослин для досліджень – це вбивство аграрного сектору

13 Сентября 2020

Україна шкодить сільському господарству та екології, забороняючи ввіз на територію України для досліджень нових засобів захисту рослин (ЗЗР), які не зареєстровані у країні-виробнику. Така ситуація позбавляє аграріїв доступу до новітніх значно ефективніших для рослинництва препаратів, які разом з тим є менш шкідливими для навколишнього середовища. На цьому у своєму коментарі наголосив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Наразі в країні 4 роки діє норма закону, згідно із якою ввезення на територію України зразків засобів захисту рослин для проведення досліджень без їх реєстрації у країні-виробнику заборонена. Однак, виконати дану умову  у більшості випадків неможливо. Країни-виробники не реєструють у себе таких препаратів, оскільки в переважній більшості виготовляють їх не для себе, а для інших країн.

«Багато препаратів у країні-виробнику не реєструються, оскільки вони виготовляються для конкретних природно-кліматичних умов. І, наприклад, природно-кліматичні умови Франції, відрізняються від українських. Відповідно, для чого у Франції реєструвати засіб, який для неї не передбачений? Препарати реєструються у тих країнах, де вони мають використовуватись. Завдання досліджень, які проводяться при реєстрації, – це, у тому числі, з’ясувати ефективність даного препарату конкретно для нашої країни, з урахуванням наших шкідників, кліматичних умов тощо», – зазначив Михайло Соколов.  

Через таку колізію українські аграрії виявились відрізаними від найсучасніших ЗЗР, що шкодить не лише розвитку сільського господарства, а й екології.  

«В результаті ми просто вбиваємо своє сільське господарство, оскільки позбавляємо доступу до нових, прогресивних препаратів. Але окрім того, ми вбиваємо і нашу екологію, оскільки нові ЗЗР в абсолютній більшості випадків – більш ефективні, селективні. Вони не мають настільки негативного впливу на довкілля, як ті, що були створені 20-50 років тому. Відповідно, всі закиди про те, що, ми, допустивши до досліджень нові препарати, які не зареєстровані у країні-виробнику, піддаємо небезпеці екологію, – це не просто обман і перекручування фактів, це відверта екологічна диверсія», – наголосив заступник голови ВАР.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №2289, яким відміняється норма, що забороняє ввіз засобів захисту рослин до України без їх реєстрації у країні-виробнику. Аграрії чекають на його прийняття, оскільки це дасть доступ до більш сучасних препаратів та підвищить ефективність сільського господарства без значної шкоди для довкілля.

«Даний закон потрібний Україні. Але є групи лобістів, які протидіють його прийняттю. Це ті, хто продає старі препарати, на які вийшли терміни патентного захисту. Оскільки зрозуміло, що поява нових, більш ефективних препаратів, знизить попит на старі або їм доведеться знижувати ціни, тобто, менше заробляти», – пояснив Михайло Соколов.

ВАР закликає Верховну Раду України якнайшвидше розглянути законопроєкт №2289 та відкрити аграріям доступ до новітніх препаратів для ефективної роботи.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В Украину возвращаются морозы

Погода в Украине в течение ближайших пяти дней будет прохладной, а к середине...

Мемориал Холокоста «Бабий Яр» обнародовал 300 тысяч...

Мемориальный центр Холокоста «Бабий Яр» обнародовал 300 тысяч новых документов ХХ...

Рейтинг партий: за кого проголосуют украинцы в начале...

Если бы выборы в Верховную раду проходили в начале марта 2021 года, то 5%-ный барьер с...

На вакцинацию от COVID записались уже более 127 тысяч...

На вакцинацию от COVID записались уже более 127 тысяч украинцев. Запись можно...

В Черниговской области вырастили лесов на 2134,1 га.

В 2020 г. государственными предприятиями лесного хозяйства Черниговского областного...

Украина разрешит двойное гражданство со странами ЕС и...

Украина намерена разрешить двойное гражданство со странами Европейского союза и...

Запорожец рассказал о недостатках празднования для...

2021-й не високосный, 29 февраля в календаре просто нет. Для большинства это просто...

Кулеба: для украинцев открыты 95 стран мира

На сегодня для граждан Украины открыты 95 стран мира. Их можно посетить с соблюдением...

На Херсонщине между военными разделили земельные...

На Херсонщине участникам боевых действий и членам семей погибших передано в...

Степанов обещает минимальную зарплату для врачей от 23...

Министр здравоохранения Украины Максим Степанов заявил, что добьется, чтобы...

Винницкий облсовет вплотную займется отраслью...

В Виннице на сессии облсовета приняли программу «Поддержка и развитие отрасли...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка