Денісова: на багатьох дільницях осіб з інвалідністю навіть не чекають

25 Октября 2020

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про результати моніторингу додержання виборчих прав громадян в усіх регіонах країни під час місцевих виборів 25 жовтня.

Вона знову наголосила, що моніторинг архітектурної доступності понад 400 виборчих дільниць у 2019 році виявив порушення права на доступність на 60% з них. Найгіршою ситуація була у Вінницькій, Львівській, Тернопільській, Черкаській областях та у місті Києві.

«З 19 по 22 жовтня цього року було здійснено 908 моніторингових візитів до виборчих дільниць, в тому числі до усіх виборчих дільниць, на яких минулого року зафіксовані порушення архітектурної доступності. Перевірки проводили за участі громадських моніторів, серед яких були особи з інвалідністю, та представників Київського міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», - поінформувала Омбудсман.

Вона уточнила, що тільки 1,1 % перевірених дільниць, а це - 10 дільниць, відповідають критеріям доступності. Це по 1-й дільниці у м. Полтава та Херсон, 2 дільниці у м. Чернівці та 6 дільниць у м. Києві. Частково доступними є – 10,4%, повністю недоступними залишаються 88,5 % дільниць. Найгірша ситуація зафіксована на дільницях в Сумській, Київській, Одеській, Миколаївській, Черкаській та Кіровоградській областях.

«На прикладі двох виборчих дільниць № 800584 (вул. Козловського Івана, 3, м. Київ) та 800587 (вул. Пилипа Орлика, 13) у м. Києві проаналізували відповідність розміщеної інформації на сайті реєстру щодо доступності виборчої дільниці потребам маломобільних груп населення з реальним станом речей. На жаль, висновки щодо архітектурної доступності та належного пристосування невтішні», – зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман повідомила, що 24 жовтня Секретаріат Уповноваженого розпочав другий етап Всеукраїнського моніторингу додержання виборчих прав громадян. З учорашнього дня працює гаряча лінія, на яку звертаються громадяни із повідомленнями про порушення виборчих прав. Вчора було прийнято 30 повідомлень. Найбільша кількість повідомлень надійшла від пенсіонерів - 46 %. Від осіб для з інвалідністю та кандидатів в депутати місцевих рад — по 6 %. Найпоширеніші поширені питання, які задають заявники, стосуються агітаційної реклами напередодні та у день виборів (63,2%); відмов у голосуванні за місцем перебування (15,8 %); помилок у списку виборців (10,5 %); доступності до виборчої дільниці для осіб з інвалідністю (5,3 %); підкупу виборців (5,3%).

Сьогодні станом на 11-30 було прийнято 46 повідомлень. Найбільша кількість повідомлень надійшла від пенсіонерів - 48 %. Від осіб для з інвалідністю – 10,3%, від кандидатів в депутати місцевих рад - 5 %. Знову звернення стосуються агітаційної реклами напередодні та у день виборів (26%); відмови у голосуванні за місцем перебування (20 %); помилок у списку виборців (18%); невчасного відкриття дільниць (7 %); доступності до виборчої дільниці для осіб з інвалідністю (2%); підкупу виборців (8 %). Найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Дніпропетровської області – 13 %, Київської області – 10,1%, м. Києва, Львівської та Донецької областей по 9%.

«Сьогодні моніторингові візити до виборчих дільниць розпочаті у всіх областях і м. Києві. Перевірено 105 виборчих дільниць в усіх областях України та м. Києві. Обстежено 13 спеціальних дільниць. Результати моніторингу архітектурної доступності дільниць фактично не змінилися і становлять 85,3 %. Перевірено дотримання протиепідемічних вимог під час голосування. Зафіксовано, що температурний скринінг проводиться на 21% дільниць. Найгірша ситуація тут у Київський та Луганській областях. На 34 % дільниць відсутня відокремлена кабінка та виборча скринька для голосування виборців, у яких виявлено підвищену температуру тіла та/або симптоми респіраторних захворювань. Найгірша ситуація в Київській області. Крім того, на 10 % дільниць зафіксоване одночасне перебування понад троє осіб виборців на один стіл для видачі бюлетенів», - зауважила Омбудсман.

Вона також навела приклад виборчої дільниці № 260893 у м. Івано-Франківську, де у кабінці для голосування осіб з інвалідністю організовано голосування виборців, які прийшли на виборчу дільницю з підвищеною температурою тіла та/або симптоми респіраторних захворювань. До того ж дільниця розташована на 3-ому поверсі будинку.

«Тобто можна зробити висновок, що на цій дільниці осіб з інвалідністю навіть не чекають», - сказала Людмила Денісова.

Вона також додала, що аналіз проведення опитування, ініційованого Президентом України показав, що волонтери, які проводять опитування розміщували свої пости на прилеглій території біля виходу з виборчих дільниць без явних порушень виборчого законодавства.

«Підсумовуючи результати моніторингу зазначаю, дотримання критеріїв доступності виборчих дільниць не покращується з року в рік місцевими органами виконавчої влади, які є відповідальними за стан приміщень, виділених під виборчі дільниці. Ми знову і знову будемо звертатися до органів місцевої влади та Уряду, надавати свої рекомендації для покращення ситуації. Хочу наголосити, що моніторингові візити будуть продовжуватись до сьогодні до 20 години вечора», - резюмувала Уповноважений.

Також вона ще раз наголосила, що до 20:00 приймаються дзвінки про порушення виборчих прав на гарячій лінії Уповноваженого за номером 0 800 50 17 20 (безкоштовно).

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Поліція відкрила шість кримінальних проваджень щодо...

Про це йшлося під час брифінгу першого заступника міністра внутрішніх справ України...

Думки і погляди населення щодо «опитування»,...

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з...

Оцінка ситуації в Україні і сприйняття партій та...

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

Від 100 до 1200: скільки пропонують за "голос" на виборах:...

Однією з головних тенденцій місцевих перегонів є зловживання владою та спроби...

На виборах у США вперше можна буде проголосувати...

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою. Таку...

Президент Польщі підписав закон про проведення...

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про дистанційне проведення виборів глави...

Рада для поддержки бизнеса внесла изменения в...

Верховная Рада внесла ряд изменений в Налоговый кодекс для поддержки бизнеса на время...

ФГИУ продал двенадцатый спиртзавод

Фонд государственного имущества Украины (ФГИУ) продал Должокский спиртзавод за 61 млн...

ООН опубликовала информацию о нападениях на...

Мониторинговая миссия ООН в Украине отметила множественные случаи нарушения прав...

В Украине в 2020 году произошло почти 600 ДТП с участием...

За девять месяцев 2020 года в Украине произошло почти 580 ДТП с участием животных.

Лыжный сезон на Закарпатье стартовал в Поляне

В четверг, 3 декабря, в Закарпатской области зимний горнолыжный сезон первыми открыли в...

В Украине заметно увеличилось потребление...

Потребление большинства молокопродуктов в Украине в 2020 году заметно выросло.

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка