Денісова обговорила з представниками ЄКПТ поточну ситуацію в українських в'язницях та повідомила скільки ув'язнених відбувають там покарання

05 Августа 2020 0

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова провела робочу зустріч з представниками Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому що принижує гідність, поводженню чи покаранню Арманом Татояном та Джорджем Тугуші, під час якої сторони обговорили поточну ситуацію в українських в'язницях, де станом на 1 серпня 2020 року перебувало понад 51 тисяча осіб.

"Повідомила, що загалом в Державній кримінально-виконавчій службі України налічується 182 установи виконання покарань, з яких 29 – на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, 5 – на території тимчасово окупованого Криму, а 27 установ – законсервовані. Загалом в установах виконання покарань знаходиться 51 248 осіб, з них 16 169 осіб – перебувають у 17 СІЗО. 1536 чоловіка та 22 жінки засуджені довічно", - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений ВРУ з прав людини також поінформувала, що станом на 1 серпня 2020 року Офісом Омбудсмана здійснено 512 моніторингових візитів у рамках реалізації національного превентивного механізму, що випереджає кількісний план таких перевірок за 2019 рік. Зокрема, 108 таких візитів здійснено до установ ДКВС, з них 42 – до усіх СІЗО України. З 7 квітня по 29 липня 2020 року здійснено 370 моніторингових візитів з метою перевірки дотримання прав людини в умовах карантинних заходів, пов'язаних з епідемією коронавірусної хвороби.

"У 99 % моніторингових візитів фіксуються порушення прав людини. Так, за результатами візитів у 2020 році відкрито 4 кримінальних провадження за фактами катувань засуджених, перевищення влади та неналежного надання медичної допомоги. Кожного дня я отримую інформацію від органів центральної влади, в підпорядкуванні яких знаходяться місця несвободи, щодо кількості хворих на COVID-19 серед працівників та утримуваних осіб. Загалом станом на 1 серпня на лікуванні з приводу COVID-19 знаходиться 16 хворих, з них 2 засуджених, 12 працівників ДКВС та 2 медичних працівників", - повідомила Денісова.

Омбудсман наголосила, що національний превентивний механізм надалі буде здійснювати моніторингові візити з метою перевірки дотримання прав людини у місцях несвободи в умовах пандемії COVID-19. За їх результатами спільно з партнерськими організаціями буде підготовлено спецдоповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини з зазначеної проблематики.

"Після мого звернення до Міністерства юстиції України з 27 липня було відновлено право утримуваних на побачення з рідними та близькими за умови дотримання відповідних карантинних заходів. Акцентувала увагу членів ЄКПТ на проблемних питання, пов'язаних з проведенням експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах. Вважаю, що надання такої платної послуги носить дискримінаційний характер за майновим станом", - заявила Людмила Денісова.

Представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому що принижує гідність, поводженню чи покаранню Арман Татоян та Джордж Тугуши зазначили, що досвід та практична діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини з реалізації НПМ в Україні є позитивним прикладом для інших європейських країн.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

СБУ разоблачила схему взяток на Восточной таможне

Служба безопасности Украины (СБУ) в Луганской области блокировала вертикально...

На Черкасщине высадили более тысячи гектаров леса

Лесники Черкасщины нынешней весной осуществили посадки леса на площади 1173 га.

В Запорожье меняют мусорные баки

Компания «Вельтум-Запорожье» продолжает замену старых мусорных контейнеров на...

На Черниговщине снизилась заболеваемость населения

За 8 месяцев 2020 г. в области за медицинской помощью по поводу заболевания инфекционными...

В Украине за сутки подтверждено свыше 3,5 тыс. новых...

За сутки в Украине подтверждено 3565 новых случаев коронавирусной инфекции COVID-19.

В Украине сегодня тепло и дожди

В Украине сегодня, 25 сентября, ожидается солнечная погода практически на всей...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка