Допомога ЄС для відновлення України у часи пандемії COVID-19 спрямована на сектори, які найбільше її потребують

07 Июня 2020 0

Українці розглядають Європейський Союз як головного партнера, що може допомогти Україні подолати кризу, спричинену пандемією COVID-19, з-поміж інших країн та організацій. На думку українців, пріоритетними напрямами, на які має бути спрямована така допомога, є система охорони здоров’я, вразливі верстви населення та малі й середні підприємства (МСП). Це повністю відповідає основним напрямам пакету екстреної допомоги для України у розмірі 190 мільйонів євро в межах відповіді ЄС на пандемію COVID-19. Про це свідчить опитування громадської думки, проведене агентством Gradus наприкінці травня 2020 року на запит Представництва ЄС в Україні. Про це пише Представництво Європейського Союзу в Україні.

«У відповідь на пандемію COVID-19 ЄС підтримує Україну й мобілізував пакет підтримки у розмірі 190 мільйонів євро. Ця допомога охоплює різні сектори, насамперед систему охорони здоров'я, малий і середній бізнес, малі фермерські господарства, боротьбу з дезінформацією та підтримку жителів регіонів, які постраждали від збройного конфлікту. Ми раді, що наша підтримка повністю відповідає першочерговим потребам українців, зазначеним в опитуванні», – повідомив голова Представництва ЄС в Україні, посол Матті Маасікас.

Пріоритетними напрямами, які вказали українці, є підтримка системи охорони здоров’я (81,2 %), допомога людям похилого віку та особам з інвалідністю (42,3 %), підтримка малого і середнього бізнесу (41,8 %), підтримка малих фермерських господарств (24,4 %), надання правдивої інформації (22,6 %), підтримка жителів регіонів, постраждалих від збройного конфлікту (15 %).

Найбільша частка респондентів (32 %) вважає, що ЄС є першим іноземним партнером, який допоможе Україні у відновленні після пандемії COVID-19. Респонденти також відзначили Всесвітню організацію охорони здоров'я (23,3 %), Сполучені Штати Америки (18,7 %), Китай (10,2 %) та інші країни.

Результати опитування відповідають ключовим напрямам відповіді ЄС на пандемію COVID-19 для України. Перш за все ЄС підтримує систему охорони здоров’я та надзвичайні потреби, співпрацюючи зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я для постачання медичного обладнання, тестів, масок, окулярів, захисних костюмів, халатів та іншого оснащення. Крім того, ЄС співпрацює з Європейським центром профілактики та контролю захворювань з метою забезпечення оцінювання й модернізації систем охорони здоров’я та епідеміологічного контролю, а також навчання персоналу. До того ж ЄС збільшив підтримку через свою програму EU4Business (link is external) – доступ до грантів, позик і знань для допомоги МСП, малим фермерським господарствам та самозайнятим особам під час кризи. Значна частка допомоги спрямована на громадянське суспільство, а саме на підтримку вразливих громадян і людей похилого віку, заохочення і гранти для культурної та креативної сфери в онлайн-форматі та боротьбу з дезінформацією щодо COVID-19. ЄС також підтримує регіони, постраждалі від конфлікту та дестабілізації. Докладніша інформація представлена на інфографіці (link is external).

Опитування проводилось шляхом самостійного заповнення на смартфонах серед учасників онлайн-панелі Gradus. Панель репрезентує людей віком від 18 до 60 років, які проживають у містах із населенням 50 000 осіб і більше. В опитуванні взяли участь 1000 жінок і чоловіків віком 18–60 років.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Оперативна інформація щодо ліквідації наслідків...

29 червня на території західних областей (Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська та...

Дощі, грози та шквали: прогноз погоди в Україні на...

На більшій частині території України на вихідних очікуються дощі з грозами, місцями...

Синоптики прогнозують затяжні дощі в Україні

За прогнозом синоптиків, зливи, які розпочнуться 24 травня, затягнуться на наступний...

Сьогодні, 23 травня, у більшості областей України буде...

Погода в Україні у суботу, 23 травня, буде і надалі прохолодною. У більшості областей...

У ВООЗ назвали новий епіцентр пандемії коронавірусу

Південна Америка, і, зокрема, Бразилія, стали новим епіцентром пандемії COVID-19. Про це...

Музичний фестиваль Sziget 2020 скасовано через пандемію

Sziget 2020 в Угорщині скасований через постанову уряду про заборону масових заходів до 15...

В Украине сегодня жарко и дожди

Погода в Украине в понедельник, 6 июля, будет дождливой лишь на западе страны....

В Украине в тестовом режиме откроют детский лагерь

Детский лагерь в Херсонской области заработает в тестовом режиме. Об этом заявил...

У Новій Каховці поліцейські затримали чоловіка, який...

Сьогодні о 14:45 до поліції надійшло повідомлення про загорання однієї з квартир на 5-му...

В рамках «Великого будівництва» завершується...

Добігає кінця капітальний ремонт автомобільної дороги Боярка-Київ-Чоп. Він...

Транзит Венгрией разрешено только через два пункта...

Власти Венгрии разрешают транзит через свою территорию только через два пункта...

В детском саду в Тернополе выявили вспышку COVID-19

Детский сад №6 в Тернополе временно останавливает работу. Там в одной из групп у 5 детей...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка