Голова Держекоінспекції Андрій Мальований розповів про забруднення транскордонних річок

18 Июля 2020 0

На селекторній нараді Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований представив пропозиції щодо розв'язання проблем із забрудненням річок. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів селекторну нараду. Головна причина – тонни сміття з прибережних зон Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської областей, що зібрала повінь на Заході України та змила в річки. Сміття потрапило навіть до сусідніх держав. Тобто екологічна проблема вийшла за межі державної, вона завдає транскордонний вплив. А це не припустимо для України. На нараді ми обговорили, як запобігати потраплянню сміття до Тиси та інші річок», – написав Андрій Мальований.

За словами голови ДЕІ, потрібно враховувати специфіку регіону. Це гори з великою кількістю поверхневих водних об'єктів – понад 9,5 тисяч. Тому особливу увагу треба приділити поводженню з твердими побутовими відходами, благоустрою та стану водойм, раціональному використанню лісових ресурсів.

«Окрім стихійних сміттєзвалищ, що постійно виникають у прибережних зонах, є ще офіційні сміттєзвалища твердих побутових відходів, що розміщенні в небезпечній близькості до водойм. В Івано-Франківській області таких сміттєзвалищ 5, у Чернівецькій області – 8 шт. Під час повені деякі з них були затоплені, 2 сміттєзвалища Новоселицького району Чернівецької області частково змило водою. Також в Івано-Франківській області на берегах рік розміщено 20 тирсозвалищ, 9 з них частково або повністю забрали паводки», – зазначив Андрій Мальований.

Посадовець запропонував місця видалення відходів, що мають високий рівень підтоплення, закрити. Решту – консервувати та рекультивувати. «Визначити та виділити земельні ділянки для облаштування нових місць видалення відходів для забезпечення життєдіяльності населених пунктів регіону. Необхідно будувати нові регіональні об'єкти поводження з відходами за європейськими стандартами», – вважає Андрій Мальований.

Голова ДЕІ розповів, що необхідно передбачити бюджет для встановлення на річках уловлювачів сміття. Це спеціальні системи з решітками та граблями, що затримують і спрямовують сміття до місця збору для подальшої утилізації.

«Разом з обласними держадміністраціями, органами місцевого самоврядування та Держводагентством ми ще раз обстежимо ділянки водних об'єктів і заплав. Визначимо заходи, щоб ліквідувати всі несанкціоновані та стихійні сміттєзвалища. Будемо залучати Національну поліцію, щоб контролювати дотримання обмежень, встановлених законодавством для прибережних смуг. Неприпустимо, щоб на прибережних територіях з'являлися АЗС та інші самовільні забудови, організовувалися самовільні забори піщано-гравійної суміші», – зазначив Андрій Мальований.

Також Держекоінспекція підготує пропозицій для внесення змін до законодавства щодо збільшення розміру штрафних санкцій за засмічення прибережних захисних смуг та забруднення водних об'єктів.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Дмитрий Чистяков и Марина Искра: как жить здорово

Уже год семейная пара дает «Кухонные советы» в «Полезной программе» на...

"Укрпочта" запустила 500 передвижных почтовых...

"Укрпочта" запустила 500 новых передвижных почтовых отделений в стране, которые...

В августе в водоемах Украины утонули 20 человек

В Украине с начала августа утонули 20 человек. В минувшем месяце погибли на воде более 200...

В Украине с начала года зафиксировано почти 1 млн...

В Украине с начала 2020 года зафиксировано около 1 млн кибератак.

1500 доларів США – гарантія в’їзду, чи кримінальна...

Чоловік прилетів у «Бориспіль» рейсом із Ізміра (Туреччина). Однак контроль...

В порт Украины зашло судно с зараженным COVID экипажем

В порту Южный обнаружен сухогруз PATRA (IMO 9607801), на котором половина команды больна COVID-19....

УЗ відновила зупинку поїздів у Луцьку і Тернополі

Укрзалізниця, на виконання рішень обласних регіональних комісій з питань...

В Черкассах спасатели ликвидировали пожар на...

Спасатели сегодня утром ликвидировали пожар на территории Черкасского областного...

Тимчасово припиняються пропускні операції в КПВВ...

Робота КПВВ на адмінмежі з ТОТ Крим тимчасово припиняється з метою запобігання...

В Україні вперше було здійснено трансплантацію...

У рамках пілотного проекту МОЗ з розвитку системи трансплантації в Україні вперше...

В порту Южный находится почти 10 тысяч тонн селитры

В порту Южный находится 9,6 тысяч тонн аммиачной селитры.

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка