Місія ООН з прав людини в Україні закликала, щоб були вжиті заходи для захисту осіб, які тримаються під вартою

30 Апреля 2020 0

У зв'язку з повідомленнями про перші випадки зараження COVID-19 в пенітенціарних установах, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда ​​Богнер закликає Уряд України забезпечити, щоб були вжиті заходи для захисту осіб, які тримаються під вартою.

«Я вельми стурбована тим, що у пенітенціарних установах у Чернівцях та Кропивницькому зафіксовані випадки зараження COVID-19. Існує нагальна потреба посилити заходи, які вживаються, в місцях тримання під вартою, оскільки COVID-19 може швидко поширюватися в установах, де люди перебувають у тісному контакті один з одним», заявила Богнер.

«Я рада тому, що Уряд України вже вжив відповідні заходи, як-от затвердження в середині березня плану реагування на пандемію для запобігання потраплянню та розповсюдженню COVID-19 у місцях тримання під вартою. Однак мене турбує швидкість реалізації цього плану», додала вона.

«Я закликаю Міністерство юстиції та Міністерство охорони здоров'я посилити реагування на COVID-19 в пенітенціарній системі Україні, зокрема шляхом вдосконалення скринінгу співробітників та затриманих осіб, які прибувають, а також дотримання соціального дистанціювання, надання дезінфікуючих засобів та застосування інших заходів для того, щоб зупинити поширення вірусу. Я також закликаю донорів допомогти забезпечити пенітенціарні установи засобами захисту», заявила Богнер.

Заходи щодо зменшення чисельності осіб, позбавлених волі, є ще одним ефективним способом зменшити можливе поширення вірусу. «Я вітаю прийдешнє прийняття Парламентом закону про амністію та закликаю до додаткових кроків для зменшення чисельності осіб, позбавлених волі, включаючи ширше застосування заходів, не пов'язаних з позбавленням волі», сказала вона.

«Надання персоналу та особам, які тримаються під вартою, повної та прозорої інформації про ризики та профілактичні заходи є надзвичайно важливим. Це також повинно допомогти запобігти невдоволенню та заворушенням в пенітенціарних установах, як це нещодавно відбулося в Чернівцях. Важливо також забезпечити, щоб особи, які тримаються під вартою отримували необхідне лікування, незалежно від того, чи це COVID-19 чи інші захворювання. Пацієнти також повинні бути захищені від стигми та дискримінації», підкреслила Богнер.

«Щодо території, яка не контролюється Урядом, я закликаю самопроголошені «республіки» застосовувати аналогічні заходи в місцях тримання під вартою, які знаходяться під їхнім контролем, та бути прозорими щодо ситуації з COVID-19 та заходів, які вживаються, для пом'якшення наслідків. Я також сподіваюся, що Російська Федерація виконає свої зобов'язання як окупаційна держава в Криму щодо боротьби з розповсюдженням COVID-19, в тому числі в місцях тримання під вартою», сказала Богнер.

Вона нагадала, що заходи реагування на COVID повинні захищати право на здоров'я та інші права осіб, які тримаються під вартою, передбачені Мінімальними стандартними правилами ООН поводження з ув'язненими (Правилами Нельсона Мандели) та іншими відповідними міжнародними документами з прав людини.

«І, нарешті, я хотіла б відзначити активну роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у запобіганні COVID-19 в пенітенціарній системі, і закликаю її офіс продовжувати приділяти увагу дотриманню прав осіб, які тримаються під вартою», завершила Богнер.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Украина запретила своим гражданам выезжать за...

Посольство Великобритании снова заявило, что Украина ограничивает выезд украинцев за...

Украина откроет ряд пунктов пропуска на границе...

Украина готовит к открытию 66 пунктов пропуска на государственной границе с Молдовой и...

Пандемия коронавируса дала импульс реформам, -...

Пандемия коронавируса дала определенный импульс реформам в Украине

Германия отказала Онищенко в убежище

Федеральное ведомство миграции и беженцев Германии в начале мая отказало бывшему...

Зеленский требует больше антикризисных мер

Правительство готовит программы выхода из экономического кризиса после эпидемии. В...

Комитет ВР рекомендовал принять законопроект о...

Комитет Верховной Рады по вопросам социальной политики и защиты прав ветеранов на...

США выделят военной помощи за успехи в реформах...

Пентагон уведомил Конгресс США о том, что правительство Украины достигло необходимого...

Херсонщина будет coтpудничать с США в oблacти paзвития...

В Гeничecкe Xepcoнcкoй oблacти был пoдпиcaн мeмopaндyм o coтpyдничecтвe мeждy Гeничecким гopcoвeтoм и...

В Минюсте заверили, что не будут продавать питомцев...

Кабинет Министров Украины 27 мая согласовал законопроект Министерства юстиции об...

Количество инфицирования коронавирусом в Украине...

За последние сутки в Украине коронавирус подтвердили еще у 477 человек.

Кабмин расширил список больниц для лечения больных на...

Кабинет министров на заседании в среду, 27 мая, расширил с 339 до 449 перечень учреждений...

Украину снова накроют дожди и грозы

Погода в Украине 28 мая остается холодной и дождливой. В восточных областях будут грозы,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка