Опубликован указ Порошенко и решение СНБО о военном положении с одним тайным пунктом

26 Ноября 2018 2.7

Опубликован указ о введении в действие решения СНБО «О чрезвычайных мерах по обеспечению государственного суверенитета и независимости Украины и введении военного положения в Украине».

Об этом сообщает сайт президента.

В решении Совета национальной безопасности и обороны 12 пунктов, последний из них — тайный.

Приводим текст указа президента полностью:

«В соответствии со статьей 107 Конституции Украины постановляю:

 1. Ввести в действие решение Совета национальной безопасности и обороны Украины от 26 ноября 2018 г. «О чрезвычайных мерах по обеспечению государственного суверенитета и независимости Украины и введении военного положения в Украине» (прилагается, тайно, без пункта 12 — несекретно).
 2. Контроль за выполнением решения Совета национальной безопасности и обороны Украины, введенного в действие настоящим указом, возложить на секретаря Совета национальной безопасности и обороны Украины.
 3. Настоящий указ вступает в силу со дня его опубликования».

Указ подписан Петром Порошенко 26 ноября.

Также на сайте президента обнародован текст решения СНБО.

«Предложить Президенту Украины ввести с 14 часов 00 минут 26 ноября 2018 г. военное положение в Украине сроком на 60 суток до 14 часов 00 минут 25 января 2019 г.», — говорится в решении СНБО.

Вот полный текст этого решения:

РІШЕННЯ

Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні

У зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 р. у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та частини Донецької і Луганської областей, з метою адекватного реагування на ескалацію збройної агресії Російської Федерації проти України, враховуючи відсутність інших, передбачених Конституцією та законами України, можливостей для відсічі збройній агресії, забезпечення національної безпеки, припинення поширення терористичної загрози, що становить небезпеку незалежності України, її територіальній цілісності, для створення умов із здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відвернення загрози і забезпечення територіальної цілісності України, її національної безпеки, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

 1. Констатувати, що дії Російської Федерації проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мали важкі наслідки, становлять злочин збройної агресії і підпадають під пункти «с» і «d» статті 3 Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 р.
 2. Визнати за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.
 3. Запропонувати Президентові України ввести з 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 р. воєнний стан в Україні строком на 60 діб до 14 години 00 хвилин 25 січня 2019 р.
 4. Міністерству закордонних справ України:
 1. звернутися до держав, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 р., з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії Російської Федерації проти України;
 2. невідкладно ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі;
 3. організувати консультації Президента України, міністра закордонних справ України з лідерами союзницьких і партнерських держав, Європейського Союзу, керівництвом ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій.
 4. Міністерству закордонних справ України, Міністерству інформаційної політики України невідкладно організувати інформаційну кампанію щодо доведення до керівництва іноземних держав, впливових міжнародних політичних, економічних, громадських кіл об’єктивної інформації про черговий акт збройної агресії Російської Федерації проти України.
 5. Міністерству оборони України, Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.
 6. Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно:
  1. подати Президентові України пропозиції щодо введення в дію документів з питань застосування Збройних Сил України та інших військових формувань;
  2. організувати протиповітряну оборону України з метою прикриття важливих державних об’єктів, промислових районів, адміністративних центрів держави та угруповань військ (сил) від ударів з повітря;
  3. внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану;
  4. передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах.
 7. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення громадського порядку, охорони і оборони об’єктів критичної інфраструктури, охорони іноземних дипломатичних представництв.
 8. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів щодо посилення контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режиму, інформаційної безпеки.
 9. Службі безпеки України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим суб’єктам забезпечення кібербезпеки вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки.
 10. Адміністрації Державної прикордонної служби України посилити охорону державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим.
 11. Таємно.

Ранее президент Порошенко подписал указ о решении Совета национальной безопасности и обороны о введении военного положения в стране и передал законопроект № 9338 на утверждение в Верховную Раду. Документ вступит в силу после одобрения парламентом. Комитет Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны рекомендовал парламенту утвердить указ президента Петра Порошенко о введении военного положения.

Накануне в Керченском проливе развернулся конфликт между украинскими и российскими силовиками. Три корабля ВМС Украины попытались пройти из Азовского в Черное море. Погранслужба ФСБ задержала три украинских судна, арестовав экипажи в количестве 23 моряков. С целью «принудительной остановки» кораблей российские пограничники открыли огонь, трое украинских военных получили ранения. По факту нарушения государственной границы России возбуждено уголовное дело.

В Украине также возбудили уголовное дело по ч.2 ст. 437 (планирование, подготовка, развязывание и ведение агрессивной войны), ч. 2 ст. 15 (покушение на преступление), п.1 ч.2 ст. 115 (умышленное убийство) УК страны.

Секретарь СНБО Александр Турчинов анонсировал объявление военного положения из-за ситуации в Азовском море.

Россия запросила экстренное заседание Совбеза ООН по поводу событий в Азовском море.

В то же время МИД Украины призывает союзников «сдержать кремлевский преступный режим» и предоставить военную помощь.

Другие новости по теме: Керченский пролив вновь открыт для гражданских судов

Читайте последние новости о конфликте в Керченском проливе и все о ситуации в мире и Украине на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram

Суд отменил решение об аресте коллекции картин...

Киевский апелляционный суд отменил решение Печерского районного суда столицы об...

Американський Forbes визнав Петра Порошенка другою...

Сьогодні американський Forbes визнав Петра Порошенка другою найбагатшою людиною в...

Деркач обнародовал новые записи разговоров с...

Народный депутат Украины Андрей Деркач обнародовал в четверг в Киеве новые записи...

Суд не стал избирать меру пресечения Порошенко

Суд оставил без рассмотрения ходатайство прокуратуры об избрании меры пресечения...

Допрос Порошенко во вторник не состоялся

Генеральный прокурор Ирина Венедиктова поясняет, что допрос пятого президента...

Суд по мере пресечения Порошенко отложили

Заседание Печерского райсуда Киева об избрании меры пресечения пятому президенту...

В Україні вперше було здійснено трансплантацію...

У рамках пілотного проекту МОЗ з розвитку системи трансплантації в Україні вперше...

В порту Южный находится почти 10 тысяч тонн селитры

В порту Южный находится 9,6 тысяч тонн аммиачной селитры.

По делу Новака в Польше арестовали четвертого...

По решению Варшавского суда арестовали Александра Д., еще одного задержанного в...

Большинство украинцев не были этим летом в отпуске и...

66% украинцев не были этим летом в отпуске и не планируют его.

В Украине приобрели уже 11 подарочных сертификатов на...

За десять дней в Украине приобрели 11 подарочных сертификатов на пользование услугами...

В Украине третий день фиксируется антирекорд по числу...

За прошедшие сутки в Украине подтверждено 1453 новых случая заражения коронавирусной...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка