Посольство Держави Ізраїль в Україні спільно з Михайлівською районною радою сьогодні відкрили меморіальну дошку на честь Саула Черніховського

20 Августа 2020 0

Джоел Ліон, Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні, та Олександр Свистун, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації у селищі Михаїлівка, Запорізької області, відкрили меморіальну дошку на честь Саула Черніховського, одного з основоположників сучасної івритської літератури, видатного сіоніста, відомого перекладача. На урочистій події були присутні голова Михайлівської районної ради Сергій Передерій та народні депутати Павло Мельник та Юлія Яцик.

Подія присвячена 145-річчю від дня народження Черніховського - поет народився 20 серпня 1875 року в селі Михайлівка Мелітопольського повіту Таврійської губернії (нині – Запорізької області, Україна). Саул Гутманович Черніховський (1875-1943) є одним з класиків івритомовної поезії і перекладачем з європейських мов на іврит.

Особливе визнання отримали його  переклади «Іліади» та «Одіссеї» Гомера. Він також переклав на іврит Софокла, Горація, Шекспіра, Мольєра, Пушкіна, Гете, Гейне, Байрона, Шеллі,  епоси «Калевала», «Гільгамеш», Старшу та Молодшу Едди тощо.

Після його смерті муніципалітет Тель-Авіва започаткував літературну премію за найкращий переклад, названу його ім'ям. Ім'я Черніховського носять  школа в Тель-Авіві і Асоціація івритомовних письменників Ізраїлю, а також велика кількість вулиць та шкіл по всій країні.  З осені 2014 року портрет Черніховського друкують на ізраїльських купюрах третьої серїї номіналом у 50 шекелів.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка