Призупинення вакцинації через COVID-19 загрожує спалахами інфекційних хвороб, - ЮНІСЕФ та ВООЗ

30 Апреля 2020 0

Пандемія COVID-19 є суворим нагадуванням про те, що інфекційні хвороби не знають кордонів. Гостра необхідність у вакцині проти COVID-19 підкреслює важливість імунізації для захисту  життя і здоров'я людей та економіки.

Сьогодні національні програми імунізації набувають більшого значення, ніж будь-коли. Уряди країн повинні використовувати будь-яку наявну можливість для захисту людей від хвороб, проти яких уже існують вакцини.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) стурбовані тим, що через через ситуацію з COVID-19 вакцинацію призупинили в багатьох областях України. Коли діти пропускають щеплення за календарем, зростає ризик спалахів інфекційних хвороб. Дуже важливо продовжувати вакцинацію, забезпечивши для цього відповідні умови:

• відокремлення вакцинації та зони очікування на неї від прийому пацієнтів (різний час/ різні дні або окреме місце, залежно від закладу);

• вакцинація за індивідуальним записом;

• поєднання вакцинації з іншими важливими медичними процедурами відповідно до віку, щоб обмежити кількість часу, коли ті, хто вакцинується та родичі проводять у медичному закладі;

• розміщення засобів для дезінфекції рук або створення можливості помити руки для відвідувачів на вході до медичного закладу;

• медичні працівки у пунктах щеплення мають необхідні засоби індивідуального захисту.

Там, де ситуація з COVID-19 призводить до тимчасових перебоїв в наданні послуг із вакцинації, має бути заплановане відновлення таких послуг у найкоротші терміни.

"В Україні, окрім COVID-19, є й інші інфекційні захворювання. І поки від COVID-19 вакцини немає, від багатьох інших небезпечних захворювань, що з легкістю можуть вбити дитину і дорослого, таких як кір, дифтерія та інші, є ефективні вакцини. Дуже важливо, щоб батьки продовжували вакцинувати дітей за календарем щеплень навіть під час епідемії COVID-19. А влада – забезпечила проведення вакцинації і розділення потоків пацієнтів в медичних закладах", - сказала Лотта Сильвандер, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

"Попри значні досягнення в рамках програми імунізації протягом останніх років, Україна залишається вразливою до багатьох вакцинокерованих інфекцій та очолює перелік країн в Європейському регіоні з високим рівнем ризику спалахів кору та поліомієліту. Важливо бути пильними та розширювати можливості для раннього виявлення та лікування випадків таких хвороб, а також вакцинації всіх, хто контактував з хворими. Переривання послуг з імунізації, навіть на короткий період, призведе до збільшення кількості вразливого населення та підвищення ймовірності виникнення спалахів, які можуть стати причиною смертей та додаткового навантаження на системи охорони здоров'я у країнах, які вже й так перевантажені через пандемію COVID-19", — сказав доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ в Україні.

Країни повинні бути готові до проведення вакцинації людей з груп ризику і до забезпечення того, щоб всі люди, включаючи найбільш маргіналізованих, мали справедливий доступ до вакцини проти COVID-19, коли вона стане доступною.

В Україні з 2017 по 2020 рік більше 115 000 людей, за даними Міністерства охорони здоров'я, захворіли на кір, внаслідок чого 41 людина померла, у томі числі 25 дітей. Останніми роками реєстрували випадки смертельно-небезпечного захворювання — дифтерії. Хоча рівень охоплення вакцинацією в Україні зростає, він все ще залишається недостатнім, щоб надійно захистити дітей і дорослих від інфекційних хвороб.

ЮНІСЕФ та ВООЗ продовжують підтримувати Уряд України у впровадженні національної програми імунізації. 

Всесвітній тиждень імунізації відзначається щороку в останній тиждень квітня (24 - 30 квітня). Його мета - сприяти вакцинації для захисту людей будь-якого віку від інфекційних хвороб. Гасло тижня імунізації 2020 року — «Вакцини працюють для всіх».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Рада определилась с кандидатурой министра культуры и...

Верховная Рада проголосовала за проект постановления о назначении нардепа "Слуги...

Выпускники Киева смогут сами принимать решение о...

В Киеве состоится ВНО-2020, но выпускники смогут сами решать: участвовать им в...

Рада отправила программу деятельности Кабмина на...

Верховная Рада отправила на доработку программу деятельности правительства Дениса...

В Украине могут увеличить штрафы для пешеходов

На заседании 3 июня Верховная Рада Украины приняла в первом чтении законопроект №2697,...

МИУ оплатило SkyUp первые эвакуационные рейсы из Китая и...

Министерство инфраструктуры Украины оплатило авиакомпании SkyUp первые эвакуационные...

При МИД Украины создают группу кризисного управления...

При Министерстве иностранных дел Украины с помощью Программы развития ООН создают...

В Украине зафиксировано 588 новых случаев коронавируса

По состоянию на 9:00 четверга, 4 июня, в Украине было 25 тысяч 411 лабораторно...

ФГВФЛ возобновил прием клиентов

В связи с возвращением работы Фонда гарантирования вкладов физических лиц (ФГВФЛ)...

В Украине сегодня погода ухудшится

Погода в Украине 4 июня ухудшится. Температура воздуха будет колебаться от +16 до +22.

Штрафы для водителей ужесточат

Ответственность водителей за неоднократное превышение допустимой скорости будет...

Украина предложила вести переговоры по Донбассу без...

Вице-премьер Украины Алексей Резников предложил Великобритании и США организовать...

"Утро с Интером": сегодня в обращение введена монета...

С сегодняшнего дня 10 гривен в обороте – еще и одной монетой! Это – один из...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка