Сьогодні в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09 Мая 2020 0

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають 9 травня, починаючи із 2016 року. Прийшло на заміну радянському святу “День Перемоги”, яке відзначали в СРСР з 1965 року, а потім в Україні до 2015 року включно.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлено відповідно до закону Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Святкування Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог щодо складних сторінок минулого.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу. У цей день німецька військова авіація бомбила Львів та інші міста. Із 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили свої домівки. На повні руїни були перетворені понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тис. сіл.

Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об'єднаних Націй вони воювали в складі армій Великобританії і Канади - 45 тис. осіб, Польщі - 120 тис., СРСР - близько 6 млн, США - 80 тис. і Франції 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебувало близько 100 тис. осіб.

У цей день шанується пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність і бойове братство всіх Об'єднаних Націй - як держав, так і бездержавних тоді народів.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ пам'ятних днів.

Також був перенесений акцент від історії військових дій на історії конкретних людей, від святкування відмовляються на користь пам'яті.

У цьому році до Дня пам'яті і примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня Український інститут національної пам'яті починає всеукраїнську безстрокову акцію Сімейні історії війни. Щоб узяти участь в акції, українцям пропонується опублікувати свою розповідь в будь-якій соціальній мережі під хештегом #РодінніІсторіїВійні та додати до тексту фотографію члена сім'ї, чиєю історією ви ділитеся.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Лукашенко вирішив не скасовувати через коронавірус...

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не може скасувати військовий парад...

9 Травня — день зрадників чи катів?

Допоки історія залишатиметься єдиним способом визначення, в якому суспільстві ми...

В Украине в тестовом режиме откроют детский лагерь

Детский лагерь в Херсонской области заработает в тестовом режиме. Об этом заявил...

У Новій Каховці поліцейські затримали чоловіка, який...

Сьогодні о 14:45 до поліції надійшло повідомлення про загорання однієї з квартир на 5-му...

В рамках «Великого будівництва» завершується...

Добігає кінця капітальний ремонт автомобільної дороги Боярка-Київ-Чоп. Він...

Транзит Венгрией разрешено только через два пункта...

Власти Венгрии разрешают транзит через свою территорию только через два пункта...

В детском саду в Тернополе выявили вспышку COVID-19

Детский сад №6 в Тернополе временно останавливает работу. Там в одной из групп у 5 детей...

Танкер Delfi уберут с пляжа в Одессе до 20 июля

Сегодня, 4 июля, в ходе рабочего визита в Одесскую область президент Украины Владимир...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка