Спочатку посуха тепер заморозки: погодні умови продовжують завдавати збитків аграріям

18 Мая 2020 0

Дощі, які минулого тижня пройшли Україною, трохи покращили ситуацію із озимими культурами, однак, далеко не у всіх регіонах. Як зазначають аграрії, через нестачу вологи спочатку у період посіву, а потім і вегетації рослин, урожай у деяких регіонах буде знижений.

На Одещині, яка постраждала від посухи найбільше, дощі ситуацію не врятували. Ще два тижні тому аграрії розповідали про втрату на півдні регіону 70% озимих: пшениці, ячменю, ріпаку. Ще 11%-12% озимини міг би врятувати дощ. Однак, як розповідає  керівник фермерського господарства "Стоянова, А.А" з Ізмаїльського району Одещини Алла Стоянова, ці площі наразі теж втрачено.

«У нас був дощ з градом і ще один невеликий зі снігом. Але в полях дощу не було зовсім. Вчора зробили нові акти про втрату посівів, урожай  на тих площах, на які ще була надія, теж пропав. У нашому господарстві і з 2,8 тис. га озимих залишились лише 110 га рапсу. Щодо ярих культур, то посіяли частину соняшнику та кукурудзи, але з середини квітня ми не можемо вийти в поле: дуже суха земля. У нас стоять цілі незасіяні площі», - розповіла Алла Стоянова.

Нестачу вологи відчувають аграрії й інших південних регіонів, а також на сході країни. Учасник ВАР зі Скадовського району Херсонської області, керівник ФГ «Саценко» Віталій Саценко, розповідає, що ситуація із зерновими важка. Культури заколосились, однак без вологи колосся може залишитись пустим. Наразі ж дощі у їхньому районі випали невеликі і нерівномірно. За словами аграрія, якщо у найближчі дні не буде дощу, то на неполивних землях (багарі) урожай може бути втрачений.

На нестачу вологи нарікає і керівник СТОВ агрофірма «НИВА» Павло Тахтаров з Донеччини. Розповідає, що із посіяних 1 000 га озимих, лише 300 га мають задовільний стан. Що ж до ярових, то соняшник довелось сіяти у суху землю, тому опади у регіоні дуже потрібні. Якщо дощу не буде до початку червня, частину сходів буде втрачено.

Непроста ситуація з озимими і на Миколаївщині:

«У нашого господарства землі є у Київській, Житомирській та Миколаївській областях. То якщо на півночі все добре – ми там озимих не сіяли – то на Миколаївщині ситуація не радує. Дощі, які пройшли, звісно, допомогли – вони потрібні були, щоб рослина не загинула. Однак, через нестачу вологи після зими, озимі культури відстають по вегетації. У нас посіви не втрачені, але прогнозуємо, що урожайність буде на відсотків 30 нижча, ніж минулого року», - розповідає керівник ПП «Макарів-Агробуд» Ігор Чумак.

Разом з тим, західні регіони потерпають від заморозків: на сходи озимих, які і так були слабкими через нестачу вологи після зими, нещодавні заморозки вплинули ще більше: ріпак та пшениця втратили частину пагонів, що призведе до меншої урожайності. Так, керівник ТОВ «Фелікс-Агро» Павло Давидюк із Волині розповідає, що через такі погодні умови урожай у господарстві буде нижчим на 20-25%. На Івано-Франківщині через заморозки деяким господарствам соняшник, кукурудзу, сою взагалі доведеться пересівати.

«Ситуація приблизно однакова по всій Івано-Франківській області.  Від 10% до 15% посівів кукурудзи, соняшнику, сої потрібно буде підсівати або пересівати», - розповідає керівник агрофірми «Вільхівці» Іван Приймак.

У ВАР наголошують, що держава має компенсувати збитки за втрачений через несприятливі погодні умови урожай. Зробити це можна переглянувши суми та напрямки виділеної аграріям у 2020 році держдопомоги, та спрямувавши частину їх на виплати тим, у кого загинули посіви.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Украина может потерять до четверти урожая

Из-за  весенних заморозков Украина может потерять 15-25% урожая 2020 года

TOP-5 найбільш провальних фільмів 2019 року

Складено рейтинг картин, виручка від показу яких не змогла окупити витрат на їх...

Украину ждет снижение урожая в этом году

Украина в 2020-2021 маркетинговом году может собрать урожай зерновых и масличных культур...

Украинские выборы-2019: конец идеологии и последний...

Реальный «урожай» собранных Зеленским голосов может составить лишь половину от...

Украинские выборы-2019: конец идеологии и последний...

Реальный «урожай» собранных Зеленским голосов может составить лишь половину от...

Крестный ход, посвященный годовщине Крещения...

В этом году крестный ход к 1032-й годовщины крещения Киевской Руси не состоится. Об этом в...

Пограничники остановили иностранцев, которые...

В рамках проведения оперативно-профилактических мероприятий «Мигрант», вчера, 11...

Степанов назвал достойную зарплату для врачей

Министр здравоохранения Украины Максим Степанов считает, что нынешний уровень...

Кабмин опубликовал постановление о запрете работы...

Кабинет министров Украины сегодня опубликовал на своем сайте измененное...

Укрзалізниця відновлює курсування 40 поїздів

З наступного тижня Укрзалізниця відновлює курсування 34 приміських та 3 регіональних...

ПЦР-тест можно будет сделать прямо в аэропорту Киева и...

Министр инфраструктуры Владислав Криклий сообщил, что занимается ускорением процесса...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка