Українська правозахисниця визнана лауреатом міжнародної нагороди ім. Нансена в європейському регіоні

23 Сентября 2020 0

Громадська активістка, яка невтомно підтримує внутрішньо переміщених осіб (ВПО), особливо дітей та сім’ї з інвалідністю, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України з 2014 року, була визнана регіональною переможницею премії Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) ім. Нансена в Європі.

Більше шести років від початку конфлікту на сході України пані Тетяна Баранцова разом зі своєю командою луганської громадської організації «АМІ-Схід» допомагає ВПО з інвалідністю знайти притулок, їжу, фінансову та психологічну підтримку. Цілодобова «гаряча лінія», яку організація запровадила для осіб, котрі постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, надала консультації близько 5000 людей, які відчайдушно шукають допомогу під час сильних обстрілів або психологічної кризи, спричиненої збройним конфліктом. Разом із допомогою для дорослих, Тетяна та її команда організували онлайн-навчання для дітей з інвалідністю, допомагаючи адаптувати шкільну програму до їхніх специфічних потреб.

Станом на серпень 2020 року уряд України зареєстрував понад 1,45 мільйона людей як внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від конфлікту. З них 416 000 мають інвалідність і потребують спеціальної підтримки та забезпечення.

«Я надзвичайно рада, що зусилля правозахисниці з України були визнані комітетом нагороди Нансена з питань біженців», – зазначила Ноель Калхун, Заступниця Представника УВКБ ООН в Україні. – «Всім людям важко покинути свої домівки та розпочати своє життя заново. Люди з інвалідністю стикаються зі ще більшими проблемами: як люди втікають із зони бойових дій на інвалідному візку? Як вони знаходять нові оселі, роботу та школи? Таке переселення було особливо важким для людей з інвалідністю через їхній стан. Тетяна показала нам, як це зробити можливим. Вона є героєм, чия енергія продемонструвала зразкову відданість і співчуття, й допомогла тисячам людей з інвалідністю знайти безпеку та відновити своє життя”.

Тетяна Баранцова – відома в Україні активістка, членкиня Національної асамблеї осіб з інвалідністю України. У квітні 2020 року Тетяна була призначена Уповноваженою уряду з прав осіб з інвалідністю.

«Я дуже щасливий, що зусилля Тетяни були високо відмічені Агентством ООН у справах біженців, адже вона дійсно спрямовує величезні зусилля на допомогу людям. Сьогодні серед переселенців є близько 51,5 тисяч людей з інвалідністю, які критично потребують підтримки, набагато більше, ніж решта переселенців, адже йдеться про людей, які на інвалідних візках, які мають церебральний параліч та інші критичні проблеми зі здоров’ям. На жаль, досі фінансування державної підтримки є недостатньою і ця ситуація погіршується тим, що війна відтягує значну частку ВВП від підтримки соціальних програм. Разом з Тетяною ми працюємо для вирішення цих складних питань», – зазначив Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю.

Тетяна Баранцова також поінформувала про погіршення ситуації багатьох переселенців, які живуть з інвалідністю, через пандемію коронавіруса.

«Я дуже зворушена і вдячна за цю нагороду, і вважаю, що вона не лише відзначає мою роботу, але і мужність людей, які кожного дня стикаються з усіма складнощами, пов’язаними з конфліктом та переміщенням, а тепер ще і коронавірусом. Для людей з інвалідністю це особливо складно. Ми знайшли такі методи роботи, які дозволяють нам продовжувати спілкуватися у цифровому форматі, допомагати їм, моніторити їх ситуацію. Наприклад, ми разом розбираємось, як онлайн освіта може створити труднощі для дітей з інвалідністю та як її можна вдосконалити. На жаль, є діти, які живуть у дуже бідних районах уздовж лінії розмежування, і багато хто з них не має комп’ютера з гідним Інтернетом для онлайн-навчання. Іноді в сім’ї є лише один мобільний телефон, який навіть не може завантажувати відео чи фотографії. Більше того, таким дітям дуже важко працювати в групах, вони майже весь час потребують індивідуального підходу. Ми проводили онлайн зустрічі і запрошували лікарів, вчителів, працівників соціальних служб, щоб пояснити їм конкретні проблеми. Часто ми працювали цілодобово. Я думаю, що моя нинішня робота з урядом і ось ця нагорода є логічним продовженням усієї роботи, яку ми виконували за ці роки», – прокоментувала Тетяна Баранцова.

«Я вітаю Тетяну Баранцову, як особливо гідну регіональну переможницю Премії ім.Нансена у Європі з питань біженців 2020 року. Я також вдячний УВКБ ООН за те, що завдяки цій нагороді Агентство тримає у центрі уваги на продовженні збройного конфлікту та людських стражданнях на Сході України», – сказав Ерік Сведал, Посол Норвегії в Україні.

«Говорячи про людей, які здійснюють зміни на місцевому рівні, сьогодні ми вшановуємо віддану українку, представницю громадянського суспільства, яка, незважаючи на всі виклики, активно виступає за права найбільш вразливих груп. Пані Баранцова, ви заслуговуєте нашого найглибшого захоплення та поваги до того, що робите Ви та Ваша громадська організація», –  сказав Клод Вільд, Посол Конфедерації Швейцарія в Україні та Республіці Молдова.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Решение КСУ касательно незаконного обогащения: в НАПК...

Национальное агентство по предупреждению коррупции (НАПК) выявило признаки...

В Украине суточный антирекорд по смертности от COVID-19

За последние сутки в Украине зарегистрировали 7474 новых случаев коронавирусной...

Корейцы помогут очистить ЧАЭС от радиоактивного...

Чернобыльская АЭС договорилась с Корейским институтом исследований атомной энергии о...

В Украине сегодня тепло и без осадков

В Украине сегодня, 28 октября, прогнозируют улучшения погодных условий. Температура...

В Украине началась вакцинация от гриппа

В Украине началась вакцинация граждан от гриппа. Для прививки населения в стране...

ЦИК подсчитала результаты выборов на большинстве...

По состоянию на 12:00 27 октября почти 26,7 участковых избирательных комиссий, что...

Через портал «Дія» зарегистрировались 50 тысяч...

Более 50 тыс. физлиц-предпринимателей было зарегистрировано онлайн на портале "Дія" в 2020...

Фурам за неделю начислено 2 миллиона штрафов за...

Инспекторы «Укртрансбезопасности» совместно с Нацполицией в течение 19-25 октября...

Нафтогаз в ноябре увеличивает цену на газ для...

НАК «Нафтогаз Украины» с ноября поднимет цену газа для бытовых потребителей на...

Кабмин анонсировали новый формат общения с...

В правительстве хотят наладить публичную коммуникацию с чиновниками и предлагают...

Счетная палата провела аудит расходов на содержание...

Счетная палата завершила первый за годы независимости Украины аудит Верховной Рады.

В Украине 6677 новых случаев COVID-19

В Украине за сутки зафиксировали 6677 новых случаев коронавируса. Больше всего...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка